Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A sátánizmus is életfájdalomra...

A sátánizmus is életfájdalomra épül?

Figyelt kérdés

Most néztem a South Parkot, ahol a 17.évead egy része pont erről szól. Ismerjük a Gothos, darkos, emos embereket, akiknek több részei pont beismerik, hogy egy életfájdalmuk van. Az idegrendszerük túlzottan hajlamos a depresszióra és a PSD-re a poszttraumás stresszre. Az emósok baja ez. Ők ezt nyíltan vállalják, csak éppen kezelni nem akarják. A gothosok és a darkosok is pont ugyanilyenek a sátánistákkal együtt.


Az a lényeg, hogy valóban az occem borotváját alkalmazva, a legkézenfekvőbb az, hogy a boszorkány, wicca, gothos, emos, darkos, sátánista az gyakorlatilag egy tőről ered. Ugyanannak a jelenségnek több megjelenési formája.


Nézz meg egy sátánistát [link] [link] emost [link] gothost [link] darkost [link] wiccát [link] Gyakorlatilag ugyanolyan mind. Az emberek akik ilyeneknek vallják magukat nem vallanak be maguknak bizonyos hibákat és azt a társadalomra hárítják, hogy mi vagyunk túl konformisták, túlontúl keresztények, pedig egyik sem igaz. Amit a társadalomban látnak, belőlük abból van hiány, hiszen ha sajátmagadhoz méred az etalont és az igeny kis mértékű, akkor a normális társadalomat amiben egy képesség átlagosan van jelen, azt képzeled rossznak


Az emosok szerint, nekik olyan életfájdalmuk van, amiben úgy érzik nem osztoznak az emberek. Miért örül a szomszéd pár egymásnak, amikor ő nem képes örülni senkinek, őt senki se szereti. Ilyen az emos és a boszorkány is "Magyarországon a boszorkány a népmesék rosszindulatú, emberfeletti hatalmú, idős asszonyalakjainak gyűjtőneve"


"A modern korban a boszorkány fogalom gyakran pozitív értelemben használatos, és a női nem ügyességét, illetve okosságát jellemzi – de negatív értelemben is előfordul, gonosz módon viselkedő vagy intrikus nők szidalmazására."


Egyszerűen csak ami az egyik fajtában elismert bajuk forrása, azt a többi a sátánista, dakos, gothos a társadalomra hárítja, anélkül hogy saját maguk próbálnák ezt kezeltetni.


Nem akarok megbántani senkit sem, csak azt kérdezem, hogy mi van, ha a legkézenfekvőbb feltevés a megoldás ? Elgondolkodtál ezen ?


2014. márc. 23. 22:13
1 2
 11/13 bethdarkness666 válasza:

Kedves Kérdező!

Az általad felsorolt irányzatok közül melyiket ismered? Ismersz olyan embert, SZEMÉLYESEN, aki valamelyiket követi? Gondolom, nem, vagy ha igen, akkor az divatból követi azt. Mert mindegyik stílusnak van két fajtája, az egyik a divat, a másik amit én rendesnek nevezek, aki azért követi azt, mert úgy gondolkodik, az tetszik neki, nem pedig azért, hogy felhívja magára a figyelmet (sőt, az ilyen embereket nem érdekli, ha kilógnak a sorból.)

Nem ugyanazok a jelenségek, ha egy kicsit jobban beleásod magad a témába, akkor észreveszed az égbekiáltó különbségeket.

A képeket nem tudom hogy mi alapján válogattad össze, de egyiknek sincs semmi közük a stílushoz, amihez bemásoltad.

Rövid kis gyorstalpaló:

A sátánizmus arra épül, hogy tiszteld magad, és azokat, akiket szeretsz, védd meg magad és szeretteid, ne foglalkozz olyanokkal amik nem érintenek. Tiszteld a másét, és várd el a másiktól, hogy az is tisztelje a tiédet, mint amennyire te az övét. Lényegében szemet szemért, fogat fogért elv.

Az emósok kultúrája épül a fájdalomra, bár nem hiszem, hogy nem feltűnési viszketegségből csinálják ezt sokan. De ez az ő bajuk..

A gothos, az egyik legszebb stílus. Semmi köze nincs a fájdalomhoz! Az öltözködésükben inkább a Viktoriánus korba nyúlnak vissza, de ez a visszanyúlás igaz a magatartásukra is. Tisztelik a másikakat, az életet, a szerelmet, és a halált. A nők úgy öltöznek ahogy egy nőnek kell, nem úgy, mint az út szélén posztoló lánykák. (Ha már fájdalom, akkor miért hord a legtöbb goth Ankh keresztet, amit az Élet keresztjének is hívnak?) A goth a legszebb, és a legnormálisabb stílus.

Darkos, aki a többi ember számára "sötét" dolgokat kedveli, esetleg a többi stílust vegyíti. Stílusukban Nem vegyülnek viszont a mai divattal, illetve az emósakkal.

Wicca. Feltűnt, hogy ez egy divatot bemutató kép? A wiccák nem járnak feketében, csak akkor, ha az tetszik nekik. Ezen stílus követői a természettel élnek összhangban, és mágiát alkalmaznak, lényegében "fehér mágiát", ami minden rossztól mentes.

A sátánisták, a gothok, darkok, és wiccák kultúrája nem a fájdalomból ered. Persze, Nekik is vannak érzelmeik, szerintem több mint az átlag embernek, de nem akarnak belehalni a világfájdalmukba, mert az nincs.


Szóval, rohadtul nem ugyanolyan mind. Gondolkozz, mielőtt általánosítasz, és nézz utána. Ne írd ki a sok keresztény kitalálta hülyeségeket. És ne modern meséből tájékozódj. Ami a tévében megy, az mind agymosás. Ahogy ez is. Úgy vettem észre, hogy a média minél inkább el akarja ijeszteni az embereket a nem általuk diktált normákat kerülő emberektől. Az emokat leszámítva - mert azokra igazak fentebbi állításaid nagy része -, az általad rossznak gondolt embereket nem a pénz, nem a hatalomvágy, és nem a másik eltaposása hajtja. Csak nyugodtan élnek a maguk ki világában, ami minden erőszaktól mentes (igen, a sátánisták is!).


Rólam annyit, hogy tudom, most azt gondolod, én is sátánista vagy valamelyik vagyok, ezért védem be őket, de ez nem teljesen igaz. Tetszik a goth, dark, rocker, és sátánista stílus is (bár nem hinném, hogy a sátánistát stílusnak lehetne nevezni, inkább gondolkodásmódnak mondanám, az sokkal inkább igaz rá). A goth stílusban inkább a ruhák és a tisztelet, a sátánisták gondolkodásában pedig a fekete mágia használata kivételével, mindegyik tetszik.


Ne a stílusuk alapján ítéld meg az embereket, hanem a tetteik, és az okaik miatt.


Nem kioktatásból írtam ezt hozzászólást, csak idegesít a sok baromság, hogy mindenki azt hiszi, bele akarnak pusztulni a világfájdalomba. Remélem, átfogó ismereteket kaptál erről a néhány stílusról. És ha bemutatóba képeket teszel, ne a legocsmányabbikat válaszd, aminek semmi köze nincs ahhoz, csak rettentő, és olyan jól mutat ott.


Példának egy kép egy, Magyar, Orsi's Goth Love nevezetű oldalról. Kb. Így néz ki egy goth, igaz, ennek is több válfaja van, de ez a leggyakoribb. [link]


Remélem, tudtam segíteni. :)

2015. febr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Rosalie23 válasza:
nem mindenkinek van életfájdalma ez nem egy stílustól függ...
2015. márc. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Látom, elég régi a kérdés, mégis válaszolnom kell rá, mert:

Boszorkány vagyok, de nem sátánista. Egyik sem vagyok a fenti felsorolásból, viszont meg kell védenem a boszorkányok azon rétegét, amelyet magam is képviselek. Boldog házasságban élek, nem áldozok kecskéket teliholdkor, csak jártas vagyok a mágiában. Ennyi. A boszorkányokat nem is értem, miért sorolta a Kérdező a fenti stílusokhoz, semmi közünk se a darkos, se a gothos emberkékhez, de még Marilyn Mansonhoz se. :) messze jársz az igazságtól, kedves Kérdező. :)

2019. aug. 11. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!