Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A Sátán Isten elméjének...

A Sátán Isten elméjének meghasadása?

Figyelt kérdés

"A lény ugyanaz, csak éppen egyszer ennek másszor meg másnak hiszi magát."


Miért ugyanazok a mássalhangzói e két szónak, ráadásul ugyanolyan sorrendben? Ha az Isten és a Sátán sok-sok egyház szerint ennyire egymás ellen vannak, akkor miért engedik meg ezt a hasonlóságot? Ha én valakivel ennyire nem jönnék ki, mint ezek ketten, akkor biztos nem így hívnának...


Persze az "IstEn"-ben vannak a magas magánhangzók, és a "sÁtÁn"-ban a mély. Ez logikus, de attól még hasonlít egymásra a két szó. Kérdem én: miért adtak két ennyire hasonló nevet két ennyire különböző jellemnek?


[link]


Minden értelmeds ember okfejtésére kíváncsi lennék.


2014. jún. 4. 23:14
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
Az elme egy metafóra. Szelleme, lelke.
2017. aug. 20. 17:16
 32/36 anonim ***** válasza:
Persze. Mi is azok vagyunk ès minden amit megkülönböztetünk magunktól.
2017. szept. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 Peter_mota válasza:
Nem
2018. febr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Nah akm kezdjuk ott hogy a "sátán" azt jelenti hogy ellenség a gonosz igazi neve valszg Lucifer Egyébként a biblia Héber és gorog tekercsekből,könyvekből lett osze alitva es akkoriban drága volt az ìrás ezért ki hagytak belőle betüket és ezér a héber írást ellege sok féle képen lehet értelmezni
2018. aug. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
" Íme, az ember, olyanná vált, mint mi, jónak és gonosznak tudója" (És használója) Ez a mondat, azt jelentheti, hogy Isten már azelőtt is ismerte a gonoszságot, még mielőtt megteremtette volna a Sátánt. Azt hiszem ez mindent megmagyaráz... Vagy fejtegessem tovább??
2018. szept. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Tökéletesség azon szintjein, ahol már istenről beszélünk, nincs meghasadás, és a szintek nagyjánál idő sincs, amiben hasadás történhetne.

Sátán nem létezik. Isten szó ha jól tudom a "te is, én is" rövidítése. A hanghordozós dolgok talán azért lettek így, hogy az isten, mint szimbolizmus ellentétét fejezzék ki.

Lucifert szokták azonosítani valamiért sátánnal, de ő egy magas szinten lévő lélekkomplexum, aki nagyon sok értelemben mondható tökéletesnek, avagy istent szolgálja, s mint ilyen felfoghatatlan formájú jóság az indíttatása.

5. dimenzióban van utoljára negatív, de már a 4.ben is annyira alternatív, hogy az itteni definíciók alapján nehezen hívná bárki is konkrétan negatívnak. Nemhogy még maga a mindenség, vagy annak a tudat része, vagy nem tudom mit nevezel itt istennek, képes legyen mentális betegséget, torzulást, vagy hiányosságot hordozni magában.. ez számodra felfoghatatlanul istenbecsmérlő.

A lehetőség is már megmutatja az óóóriási tudás hiányt.


Privátban tudok csak reagálni.

2019. máj. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!