Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miben érdemes hinni? Mit...

Miben érdemes hinni? Mit válasszak?

Figyelt kérdés

Sorban bukok el mindenbe az életben, egyszeráen semmi sem sikerül (megkíméllek tőle hogy részletezzem) és rájöttem, attól van hogy nincs hitem, nem hiszek semmiben. Aki semmiben sem hisz az elvész.


Egyszerűen képtelen vagyok elvonatkoztatni attól, hogy hús vér testem van és csupa anyag vesz körül (látszólag) és nem hiszek semmiben, amit nem lehet megfogni, pedig a józan ész és a tudomány mást diktál ! De amit nem tudok megfogni, úgyvagyok az nincs is.


Meg kell változnom, de miben higyjek ? A vallások és izmusok egy rész külső Istent keres, aki ha kegyeibe fogad jó sorom lesz pl Biblia, sátánizmus, tóra stb bár az Istenik mások, de egyben azonos, meg kell találni valahol Istent és ha betartom az igét, jó dolgom lesz, akár életek százezrei során, de valahol el kell kezdenem most!


Van egy másik spirituális irányvonal is, az az hogy Isten bennünk van és mind Istenek vagyunk, mindenhol van Isten és sehol és egy Isten van és mi is részei vagyunk, olyan mint a szolipizmus ! Buddhizmus ezt vallja, a kvantumfizika is ezt hírdeti és a brahmanizmus is. Lehet erre kellene elindúlnom ?


Vagy higyjek az anyagban továbbra is ? Nincsen semmi más a világon felsőbbrendű tudatos irányító, csak az anyag évezredek alatt magától összerendeződik galaxisokká emberré ? Nem hiszem.


Mit tanácsolnál?



2014. júl. 7. 20:24
1 2
 11/14 Magnetar válasza:
9%
szerintem nagyon jó irányba indultál távolkelettel és a kvantummal. nézd meg az egyetemes humanizmust is, meg a taoizmust. ezek mind egy irányba visznek, kezdj el tapasztalatot szerezni vele, h benned mit okoz. nem muszáj egy dologban hinn feltétlenül,
2014. júl. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Tom Benko ***** válasza:
Jajjaj, ha a kvantum az ezotérikusok barmolását jelenti... Tessék rendesen megtanulni, és a mindenféle vallást meg elfelejteni!
2014. júl. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Két hónapja még én is ezen a kérdésen töprengtem, kíváncsiságból végigolvastam ezt az oldalt:

[link]


Végül rájöttem, hogy 49 éven át az orromnál fogva vezettek a keresztény baromsággal.

Tartsd szem előtt:

A szíved és az eszed használd, ha keresel valamit, és megtalálod az igazságot; a félelmet és a rettegést pedig űzd ki a szívedből, mert az az ellenség taktikája.


Most boldog vagyok és egészséges. Két hónapja még volt egy fájdalmas betegségem, hogy lépni alig bírtam, egy rossz házasságom, plussz egy alkoholista apósom, aki velünk élt.

Mára mindez eltűnt az életemből, szó szerint.

2014. okt. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
utolsó, csak nem kidobtad az asszonyt az apóssal együtt akik bosszúból levágták a lábad?
2014. okt. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!