Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi az élet értelme valójában?

Mi az élet értelme valójában?

Figyelt kérdés

Nem azért élünk vagyunk itt, Isten/Sátán/Brahma nem azért teremtett minket, hogy csak úgy cél nélkül legyünk. Valamiért ez az egész hatalmas világegyetem csak van. Mi lehet ez?


Mi lehet a valós spirituális értelme?

(olyan vicces kedvű trollok, hogy nincsen semmi meg te találod meg magadnak kíméljenek, ne itt offoljatok kösz)



#Isten #élet #Tóra #értelem #Brahma #véda #státn #spirtiualitás
2014. júl. 20. 21:57
1 2
 1/19 félix008 válasza:
Ezt én is tudni szeretném.Szerintem erre senki nem tudja a választ. Csak találgathatunk, szerintem az egész élet egy próba tétel.Ne hagyd el magad soha,nyitott elmével, istenek tetsző életet
2014. júl. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
42%

"olyan vicces kedvű trollok, hogy nincsen semmi meg te találod meg magadnak kíméljenek, ne itt offoljatok kösz"


Szerinted mennyivel lenne egyszerűbb az emberek élete, ha tudnák, hogy mit kell tenniük/hova vezet az útjuk és mi az életük értelme? Én úgy vagyok vele, hogy mindenkinek az életének más-más célja van. Nem véletlenül találkozunk/ismerünk meg embereket. Minenki segít elérni az út végét/ az életed célját/értelmét.


Még nagyon régen megkérdeztem nagypapámat kiskoromban, hogy Mi értelme van annak, hogy itt vagyunk a Földön, mt kell tennünk? Erre ő csak annyit válaszolt, hogy: Majd egyszer megtalálod azt akiért érdemes maradni.

2014. júl. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
20%
Semmi. És ez nem trollkodás. Fogadd el hogy egy véletlen vagy, és maradj életben amíg bírsz. Ennyi.
2014. júl. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre itt aligha fogsz választ találni, de gondolom ezt Te is sejted.

Persze biztosan kapsz majd válaszokat, amik nagyon elmésen hangzanak, de hamar rá fogsz jönni, hogy mit sem érnek.

Vannak tanítások, amikből nagyon sokat lehet meríteni, ha ezeket kellő módon tanulmányozod, eljuthatsz az igazsághoz, választ kaphatsz kérdéseidre. (Persze egyáltalán nem mindegy hogy merre keresgélsz.)

Másrészt viszont azt is mondhatjuk, hogy az élet értelme éppen ez a keresés, illetve az, hogy az ember eljusson a végső Igazsághoz.

2014. júl. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Tanulni vagyunk itt. Megtapasztalni, jó és rossz döntéseket hozni, átélni.


Bizonyítványt pedig csak a legvégén kapunk.

2014. júl. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Napfonat ***** válasza:

Az út az élet értelme, legalábbis a Tao szerint, amely szó önmagában is utat jelent. A megszületés és az elhalálozás közötti út.

Azaz, mélyebb, ezoterikus értelmezése szerint a lelki fejlődés az, ami megmutatja, hogyan járjuk utunkat, azaz hogyan élünk.

2014. júl. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Állatok is születnek,élnek,elvannak,majd meghalnak.Ők miért teremtődtek volna meg,ha az ő életük látszólag "tök felesleges?"Az emberi lét annyiból más,hogy minket sokkal tovább nevelnek a szüleink,tanáraink,stb.,és később nagyobb tudással célt választhatunk magunknak,amit v.sikerül elérni,v.nem.Merthogy a mi életben maradásunkhoz pénz kell.Aztán az évek mennek és egyszer csak vége.Ennyi.
2014. júl. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
Szerény véleményem alapján az,hogy visszataláljunk Istenhez,a teremtőnkhöz ;) Ez pedig csak Jézussal sikerülhet. (mielőtt valaki lehurrogna,hogy miért használom a "csak" szót,akkor arra azt mondom ,hogy mi értelme lenne hinni Istenben,ha mellette igaznak gondolnánk egyé filozófiákat stb. A teljes igazságból csakis egyetlen egy létezhet,ezért sem hiszek a vallások közötti ökonomizmusban :)
2014. júl. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
68%
az élet értelme a reprodukció. csak mi (emberek) túl intelligensek lettünk ezért ezen túl akarjuk keresni azt ami nincs
2014. júl. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A tanulás, okulás,az értelem megszerzése.Az igazságok felismerése,a békés együttélés elsajátítása, az ego legyözése, a különbségek elfogadása,minden életforma tisztelete....Amit én legfontossabnak tartok: Önmagunk megismerése,az egonk és a a saját démonaink legyözése.A belsö harmónia megteremtése.
2014. júl. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!