Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Sátánisták, gyűlölitek azokat,...

Sátánisták, gyűlölitek azokat, akik nem foglalkoznak a vallással, esetleg másban hisznek, ami sem nem Isten, sem nem Sátán, pl. feng-shui? És az ateistákkal hogy álltok?

Figyelt kérdés
Nem provokálásnak szánom, őszintén érdekel.
2014. aug. 21. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

A sátánisták eleve gyűlölik a vallást ! Láttál már templomban sátánistát? Vagy imádkozó sátánistát bilbliát olvasva ? :-D


Ők sem foglalkoznak a vallással ! A feng-shui teljesen más világszemléleti elmélet, az nem a teremtő kilétével foglalkozik, hanem az energia áramlásával, aminek létezése nem érinti a vallást, sátánt, istent.


Van aki szerint ők nem sátánban hisznek, az nem létezik, mert a sátánizmus ateista vallás, így azt hírdetik csak őmaga számít mindenki le van tojva, tegyél azt amit akarsz bárki kárára, ha neked ez jó


Más sátánisták szerint sátán egy magasabb létezési síkon élő lény, akit megidézéssel asztrális térből megjelik szellemileg és lehet vele kommuniklni, pl tanácsot kérni és kérni, hogy kit őljön meg


Megint mások szerint a sátánizmus egy antikeresztény vallás és sátán egy létező lény, aki ugyanolyan érthetetlen, közvetve nem tapasztalható transzcendens fogalom, mint a vallásban az atya és áldoznak neki feketemiséken állatokat, [link] (azért fehér macskát mert a fehér szín a jóság és isten a szeretet színe és ezzel ők ellenségesek!) meg rituálisan rombolnak szét néhány vallásos dolgot, pl temető ezzel jelezvén neki elkötelezettségüket, hogy segítsen megszerezni az életben akire vágynak, amit akarnak [link]

2014. aug. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem akar bántani senkit, mert nem akarom elítélni a világfájdalmat amin egy egyén átment, aminek következtében sátánista lesz, de az összes sátánista vallási forma egyetlen lényeget követ ez :


" Jelszava az antropozófusok és anarchisták szállóigéjévé vált:

"Tégy, amit akarsz!" "


Itt jól felvázólja egy bölcsész : http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..


A lényege az, hogy te számítasz egyedül, senkire sem kell tekintettel lenned, tegyél amit akarsz, ami neked jó. Ne foglalkozz senki mással ! Akár családokat is tönkretehetsz, ha úgy érzed valaki neked kell szexuálisan spirituálisan és vele tudsz kibontakozni, érzed jól magad.


Ezzel szemben a vallás, egyházak azt hírdetik, hogy ne tegyél senkivel olyat amit magaddal szemben nem tennél !


Ez azt jelenti, hogy mindenkit tisztelj és ha az illető elkötelezte magát, azt tiszteletben tartsd !


"a sátánisták önnön életük kiteljesítését és saját boldogságukat helyezik mindenek elé. Az egyént tekinti önmaga istenének, olyan független egységnek, mely fölött csakis és kizárólag az egyén maga gyakorolhat bárminemű hatalmat "


Azaz ha úgy ítéled meg valami neked jó, valaki neked kell, érd el azt bérmi áron, hiszen csak te számítasz, te vagy önmagad istene, azaz csak magaddal kell elszámolnod, senki mással [link]


Ez minden sátánizmus alapelve : Tégy amit akarsz, vedd el ami kell neked, ne foglalkozz senki mással, ha neked szükséged van rá, bármi áron szerezd meg

2014. aug. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
sokféle irányzat van ezért értelmetlen a kérdés
2014. aug. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

"Nem akar bántani senkit, mert nem akarom elítélni a világfájdalmat amin egy egyén átment, aminek következtében sátánista lesz,"


a sátánizmus mögött leggyakrabban rátartiság, irigység, nagyravágyás, hatalomvágy stb.. van

2014. aug. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindenki hisz valamiben... Én pl. abban hiszek abban ,hogy ma estére már itt lesz az ölemben az a 2rekesz sör amit haver ígért mára! ;)
2014. aug. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*Hiszek abban...
2014. aug. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én is több irányzatról hallottam, reméltem, beleszólnak olyanok is, akik tényleg sátánisták, persze mindenki válaszát köszönöm!

Utolsó én is hiszek a két rekesz sörödben! Vallástestvér, akkor mi már köthetünk sörházasságot, de csak ha férfi vagy :D

2014. aug. 21. 15:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Sátánizmus NEM létezik!
2014. aug. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8


Most nagyon nagy csóka vagy hogy ezt ide benyomtad!

2014. aug. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Melyik vallással, a miénkkel? Nem igazán, nem kell velünk foglalkozniuk.

Nem gyűlölöm azokat, akik másban hisznek, csak irracionálisnak tartom a hitüket.

Én magam is ateista vagyok, tehát az utolsó kérdés bizonyos szempontból értelmetlen. A modern sátánizmus ateista "vallás".

2014. aug. 22. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!