Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Vonzás Törvénye, szerelem...

Vonzás Törvénye, szerelem bevonzása, valóban így van?

Figyelt kérdés

Nemrég valaki azt mondta nekem, a Vonzás Törvényével konkrét személyt nem lehet bevonzani az életünkbe. Az igaz szerelmet lehet, de személyt nem.

Tehát ha nagyon szeretem XY-t és sokat gondolok rá, vizuálom a találkozást, de nincs feladatunk együtt, akkor nem fogunk találkozni, mert nem lehet befolyásolni a történéseket.

Aki jártas a témában mit gondol erről?

Köszi


2014. aug. 23. 19:53
1 2
 11/12 Angelo84 ***** válasza:

"Hogy állapíthatja meg az ember, hogy hány százalék a személyes érdek, és hány százalék az önzetlenség a kívánságában?"


Egy konkrét kívánságot vizsgálva százalékról nem igazán beszélhetünk, ugyanis vagy az egyik, vagy a másik. Az önzés szótári jelentéséből ez ki is derül. Ha az érdek (ez esetben személyes érdek) előnyt élvez más(nak vélt) dolgok érdekével szemben, akkor az önzés, vagyis 0% benne az önzetlenség ilyen formában. Természetesen, ha az érdek nem élvez előnyt, vagyis az érdek úgymond "közös" érdek, akkor pedig 0% benne az önzés. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha figyelmesen megvizsgáljuk ezt a dolgot, akkor nincsen értelme olyan kifejezésnek egy egyén szándékát tekintve, hogy egy kicsit önzés is és egy kicsit önzetlenség is, mert a kettő ilyen kontextusban nem tud együtt működni. Mint mondjuk bármelyik műszaki cikknél. Vagy bekapcsolom a TV-t, vagy nem kapcsolom be a TV-t, olyan nincs, hogy részben be van kapcsolva, és részben ki is. Jó, ki lehet kezdeni ezt a példát a "szundi móddal", de bízom benne érted, amit ki akarok fejezni.


Annyit megjegyeznék, hogy van olyan dolog/vizsgálati rendszer, amiben az önzés megegyezik az önzetlenséggel, mégpedig maga az érdek teljesítése, csak az a különbség, hogy melyik érdek mekkora tartományt fed le.

2015. márc. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 csokee90 válasza:

Szia! Anno én elveszitettem egy lányt 3 év után..

Szétmentünk próbálkoztam de semmi sőt nagyon mérges lett rám.. Letiltott stb stb megutált..

Utána láttam a titok c. Filmet és mondom veszteni nem vesztek semmit idén nyáron újra kavartunk 2 hónapig szóval biztoa müködik

Munkahelyemet is igy szereztem tudtam hogy hova fogok menni és jol fognak fizetni és tessék ma azt csinálom amit "kértem"

Nekem ezek a személyes tapasztalataim sok sikert! 😉😉

2015. okt. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!