Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Léteztek régen tünérek,...

Léteztek régen tünérek, angyalok, sárkányos, démonok, vámpírok?

Figyelt kérdés
Egyik este haverom anyukája estimesét mondott a gyereknek. Tele volt sárkányokkal meg koboldokkal és rájöttem, hogy egy csomó nép ősi hiedelemvilágában ezek a lények mind megtalálhatóak. Nézd meg az ősi hiedelmekről a forrásokat neten azután felkerestem, pár érdekes alátámasztott tőrténetet a paranormal és a legendavadász tele van ezekkel és más oldalak is. Nem lehet hogy mégis igazuk van és régen sárkányok, koboldok, vámpírok meg farkasemberek éltek itt?
2015. máj. 8. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, ez csak mese.
2015. máj. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És az oldal címből meg is látszik miért vannak tele az ilyen olyan weboldalak népi-hiedelmekkel.
2015. máj. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Mindegyik a képzelet szüleménye.
2015. máj. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy részüknek lehetett valami valóságalapja, és aztán ezeket a képzelet meg a szájhagyomány teljesen eltorzította és átalakította.


Pl:

A sárkányok eredetére van olyan elmélet, hogy anno találtak dinoszauruszcsontokat, aztán ebből szépen kilogikázták, hogy ezek miféle szörnyűséges teremtmények lehettek, meg persze mi van, ha még mindig élnek valahol?


A farkasemberre veszettségben szenvedő ember tünetei hasonlítanak leginkább (harapásnyom, zavart tudat, agresszió, stb.)


Vámpíroknál a pellagrát (B3 vitamin hoány) hozzák fel lehetséges kiindulási alapnak.


Boszorkányok: a katolicizmus térnyerése során azok a gyógyítók, akik a betegségeket az egyházzal szembemenve pusztán imádkozás helyett füvekkel, diétával meg ilyenekkel gyógyították.


Van még egy rakás betegség (mentális betegségek, növekedési zavarok, epilepszia, vérszegénység, stb.), amik elszenvedőit szintén kikiáltották óriásnak, törpének, boszorkánynak, megszállottnak. Az ismeretlen állatokból meg mindenféle szörnyek meg istenségek "keletkeztek".

2015. máj. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Pl:

A sárkányok eredetére van olyan elmélet, hogy anno találtak dinoszauruszcsontokat, aztán ebből szépen kilogikázták, hogy ezek miféle szörnyűséges teremtmények lehettek, meg persze mi van, ha még mindig élnek valahol? "


Ez ott bukik meg, hogy az antropológia a XIX.sz-ban kezdődött a sárkányos feljegyzések pedig a középkorban, sőt az ókórból erednek.


Olvastam egy kutató könyvébe. iDEgen lények az űrből és időből volt a címe, hogy valós feljegyzések voltak szemtanúkkal a középkorból, hogy németalföldön éltek boszorkányok, akik gyermekeket ettek vörös démoni szemük volt. A szerző szerint ezek idegen lényeg vagy gépek voltak. Itt van pl ez az idegen szonda [link] amit a gyerekek idegen gépként azonosítottak be, ezzel szívhattak állatok vérét, mint az idegen marhacsonkításokban, az idegenek kiszívják az állatok vérét. A XX.sz-ban tudták a gyerekek mi a gép, így tudták, hogy egy földönkívüli szonda, de a középkorban ezt egy gonosz rémséges boszorkánnyal azonosították volna be


Olvastam azt is, hogy sok boszorkány valójában Chupacabra volt, ugye annak is világító vörös szemei vannak és állatokat eszik, meg vért iszik, gyerekek megijedtek tőle a középkorban szerintem és azt hitték boszorkány.


Erről mit gondoltok?

2015. máj. 8. 12:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Az antropológia mint tudomány valóban nem olyan régi, de mivel ettől függetlenül találhattak őskori leleteket, azok elindíthattak pletykákat. Pl. bányászat közben előkerül egy többméteres combcsont (azon azért látszik, hogy csont, nem pedig fadarab), aztán csak nézhetett a kor embere, hogy ez akkor most mi, meg hogy ez mekkora állat lehetett, meg biztos valami szörnyűséges fenevad volt, emberevő is talán.


A tűzokádás sztem a bálnák miatt van (vízpára->füst->tűz)


A Flatwood monster szvsz egy bagoly lehetett és/vagy a gyerekek szívatták egymást. Az ember egyébként hajlamos félelmetes dolgokat látni a sötét erdőben...


A vérszívó ufószondagépekhez meg a világító szemű gyerekevő Chupakabrához max annyit tudok hozzátenni, hogy meggyőződésem szerint nettó baromság. A legtöbb ufóészlelés repülőgép, meteorológiai ballon, madár, üstökös, optikai csalódás (felhőn fény visszatükröződés) vagy hülye viccek miatt keletkezik. Aztán jön a vakhit, ami mindent egyből ufókkal magyaráz:


-Valami zaj van?

-UFÓ!

-Nem tudom, mi az amit láttam, de repült?

-UFÓ!

-Nem tudom hogy építették fel a piramist?

-Természetesen a legvalószínűbb az, hogy iderepült az UFÓ, és kőből épített egy gúlát, mert tetszett neki a formája, és nem volt más dolga. Aztán kifestette belülről, hogy szép legyen.

-Láttam egy szempárt a sötétben!

-Chupakabra mögött egy UFÓ!

2015. máj. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tündérekről nincs információm, de lehetséges( lehetséges más bolygókon hasonló lények léteznek is akár), angyalok bibliai értelemben nem, de sok infót találhatsz neten miért lettek idegenekből angyal elnevezés( butítás, agymosás, stb), sárkányok léteztek, démon a kifejezzetten negatív energiáju szellemek( igen), vámpírok lehet máshol igen, itt nem volt sose ember aki normális emberi testből vérrel táplálkozó örök életü lett volna.
2015. máj. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valóságalapja az van, illetve lehet neki alkotni. Mármint voltak olyan állatok és emberi evolúciós holtvágányok amik kísértetiesen hasonlítanak a mesék szereplőire és bizony a homo sapiens ezekkel együtt élt egy bolygón.

Indonéziában éltek például apró emberek, Homo floresiensis [link] amiket 2003-ban, tolkien után szabadon "Hobbitok"-nak neveztek el. (13000-éve haltak ki)

Ugyanitt éltek a komodói sárkánygyík nagy testvéri. A 7-méteres Megalániák [link] A valódi sárkánygyíkok. (40000 éve haltak ki.)

Erről nem találtam linket, de úgy tudom Madagaszkáron alig ötszáz éve még élt egy röpképtelen madár ami akár egy emberrel is végezhetett.

Illetve ötszázezer éve még élt egy három méter magas embertípus a Gigantopitecus. [link]

Ez utóbbinak viszont, már tényleg csak a csontjait találhattuk meg, a Homo Sapiens Sapiens-ről ugyanis a legősibb lelet mindössze 120000 éves.

2015. máj. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 saringan61 válasza:
Angyalok és démonok biztos hogy vannak ahogyan túlvilág is.... Nem azt mondom hogy kötelező ebbe barkinek is hinni de ha meg látsz egy haldoklo embert (akiről sokan azt mondják nem tudja mit beszél) ő valójában halottakkal beszél.... Egy haldoklo ember vagy tűzről vagy fentről beszél amikor a kulvilagrol nem tud! Ez személyes tapasztalat!
2016. júl. 16. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!