Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ki hisz a mágiában, természetf...

Ki hisz a mágiában, természetfeletti dolgokban?

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 17:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
34%

Objektív valóságra ható jelenségek: javaslom tanulmányozásra a kvantummechanika legújabb eredményeit, különös tekintettel a sötét anyagra. Vö.: Liber Kaos.


Az egyén szubjektív valóságára ható jelenségek: vö.: 19. századi ceremoniális mágia VS jelenleg élvonalbeli pszichoterápia. Lustáknak: élvonalbeli pszichoterapeutával nézesd át a Liber Nullt és a Psychonautot.

2010. márc. 7. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
28%

Én hiszek benne, többször tapasztaltam furcsa dolgokat.


Pl. Haverokkal kirándulni voltunk, erre egyik felordított és az égre mutatott, ahol egy hatalmas fehér kört láttunk egy pillanatra, de aztán úgy ahogy van, el is tűnt. nem haluztunk.


Másik eset: mentünk autóval, és valami kiugrot előttünk az erdőből. Emberszerű volt, de sűrű szőr fedte. Ez a Mátrában volt. Mikor kiugrott lefékeztünk, erre az visszaszaladt az erdőbe.


Ha valaki ezt nekem meg tudja magyarázni, akkor hajrá.

2010. márc. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
76%
Egyetemisták szórakoztak, nyáron mi is ezt fogjuk csinálni Tokajnál :D a fehér körös meg egyszerű fénytörés. Haló mondjuk.
2010. márc. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
22%

Én hiszek!

Ha elmész egy ** tanfolyamra Te is fogsz!

Pux

14/L



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2010. márc. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
43%

Remek ... 14 és 15 éves emberkék fogják megmondani nekünk a tutit a természetfeletti dolgokról. Miért nem figyeltek iskolában?


Még vitatkozni sem lehet veletek mert nem értitek a fogalmakat amikre hivatkoztok!

2010. márc. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
67%

Szórakoztató, nemde? Puszta érdeklődés szintjén jó lenne náluk rákérdezni alapfogalmakra és -ismeretekre, mint pl a kvantumelmélet szerinti világkép összevetése a newtoni kinetikus modellel. Vagy, hogy ne kelljen matekozniuk, csak annyit, hogy mi a kundalini, vagy akár arra, hogy mi a különbség a Yeser Sephiroth testközpontjai és a hétcsakrás elképzelés között... vagy ha nagyon Európa-centrikus a srác, akkor arra, hogy az alap Futharknak milyen variánsai vannak, melyik mikor-hol terjedt el, melyiket melyik modern kultusz használja, etc...

Szerintem amíg ezekre nem képes valaki objektív válaszokat adni, akár csak kultúrtörténeti szemszögből, addig felesleges mondania bármit is ilyen téren.

2010. márc. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem olyan rég, kiváncsiságtól vezérelve rákerestem erre wikipedian (angolon) és meglepve tapasztaltam, hogy egy ilyen oldalon szinte szkepticizmustól mentes írások vannak a mágiáról, mintha létező dolog lenne. A Forer effektust észben tartva káosz mágia vonalon (ez tűnt a legszimpatikusabbnak és a leglogikusabbnak) tovább keresve találtam egy igen érdekes elképzelést a világ működéséről, amiben a mágia is benne van, mitn félig önszuggesztión alapuló, félig "természetfeletti", de létező jelenség. Nem mindennel értettem egyet, de ahoz pont jó volt, hogy kialakítsam belőle a saját kis elképzelésemet arról, hogy hogyan is működhet ez. Hogy hogyan képesek egyesek kanalat hajlítani, előre látni a jövőt, egyáltalán hogy lehetséges az, hogy az anyag szerkezete molekuláris szinten változik attól függően, hogy hogyan gondolunk rá. Az előbb felsoroltakban nem hiszek vakon, sőt igazából még el sem döntöttem magamban, hogy igazak-e vagy sem, de érzem, hogy ez összetettebb annál, minthogy csak legyintsünk rá, hogy "á, ez mind hülyeség (az összes ilyen dolog, az esetek 100%-ában)".


Jelenleg próbálkozom az alapokkal, felemás eredményekkel. De hogy a hitetlenségem miatt sikertelenek-e a kísérleteim vagy azért, mert rosszul csinálom, vagy azért mert egész egyszerűen mágia nem létezik, azt nem tudom. De viszont ott vannak azok az esetek, amikor meg sikerül. Vajon véletlen? Néha olyan dolgok sikerülnek, amikre kb nagyon kevés esély volt, és ilyen nem egyszer történt azóta, hogy belekontárkodtam a káosz mágia rejtelmeibe. Tudom viszont, hogy előtte ilyesmik (valószínűtlen, nekem kedvező események, amikre vágytam) csak nagyon ritkán szoktak összejönni.


Hajt a kíváncsiság, de Liber Kaos-t meg hasonlókat nem olvasok. Lusta vagyok, és félek is, hogy olyat tudok meg, ami végleg elvág ennek az egésznek az önszuggesztión alapuló részétől (ami viszont létezik, bizonyított), legalább az legyen meg nekem. (Nem is tudom... 03-07 03:05-ös válaszoló: ha gondolod szánj meg néhány tippel/trükkel pm-be)

2010. ápr. 11. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én hiszek az ilyenekben,mindegy ki mit mond.Amúgy meg itt olyan sok a nagyképű okostojás,aki azt hiszi mindent tud,és az ilyenek mindig mindenkit csak lehurrogni tudnak.Szerintem pont azok a buták,akik azt gondolják,hogy mindent meg lehet magyarázni tudományosan.Nem mindenre van tudományos magyarázat,és mindig lesznek olyan dolgok,amiket talán sosem értünk meg.És sajnos mindig lesznek ilyen pesszimista okostojások is,akik azt hiszik,hogy csak nekik lehet igazuk,és akik ellent mond nekik,azt csak leszidni tudják!!!!!
2010. ápr. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Az idióták.
2020. dec. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!