Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Segítség, senkivel sem tudok...

Segítség, senkivel sem tudok beszélgetni arról, ami igazán leköt. (Fantasy, koboldok, szellemek, mindenféle természetfeletti dolog) Tanács? (Bunkó emberek kíméljenek) Am.12 vok, és koromhoz képest mindenki szerint koravén.

Figyelt kérdés
Mostanában olvastam ezen az oldin, egy szellemekről szóló kérdést. Tökre belemélyültem a témába. (megint) De senkit sem érdekel különösebben a környezetemben ez a dolog. Még a legeslegjobb barátnőmmel sem tudok erről beszélni, pedig vele mindent megosztok. Én meg már mióta az eszemet tudom, rajongok az ilyen "mesebeli" dolgokért. Ez normális? Ja, és nekem ne jöjjön azzal senki, hogy majd kinövöm az ábrándozást, meg hogy ez csak gyerek hülyeség... mert eddig csak ezt hallottam, de nem nőttem ki, és nem is hinném, hogy ki fogom nőni. Engem ez nagyon érdekel. De lehet, hogy csak ebbe a "mesevilágba" menekülök a hétköznapi problémák elől, ha így is van, akkor is élek halok a Gyűrűk Urától kezdve, a Spiderwick krónikákon át, a Harry Potterig. Valaki valamilyen értelemes válasszal kérem rukkoljon elő! Előre is köszönöm!
2011. nov. 7. 18:16
1 2 3
 1/25 x) ***** válasza:
52%

12 éves fejjel nagyon nem kéne még ilyenekkel foglalkoznod. A szellemek nem cuki-muki mesebeli dolgok amik jót akarnak és szuper klasszak. Ők halott emberek, nem játékszerek vagy meseszereplők. Valószínűleg a korodbelieket még más köti le, nem a halott emberek lelkei.

És igen, hidd el: kinövöd az ábrándozást. Majd ha 15-16 éves leszel akkor már nagyon más fog érdekelni. Addigra leszel azon az értelmi és fejlettségi szinten hogy megtudd különböztetni a mesét a természetfelettitől. Mert a Harry Potternek és a Gyűrűk Urának semmi de semmi köze nincsen a szellemvilághoz. Ha majd bulikba meg szórakozóhelyekre jársz nem ez fog érdekelni hidd el.

És NE, soha se menekülj a mesevilágba a problémák elől. Most még lehet hogy jól esik de később nagyon elszúrhatja az életedet ha a saját kis mesevilágodban élsz. És ha majd hatalmas szellemvilág fanatikus leszel, akkor könnyen elmarhatsz magad mellől mindenkit. Ha magadba fordulsz és szeánszokat tartasz ahelyett hogy megpróbálnál boldog lenni még amíg megteheted mert gyerek vagy, akkor sosem lesz jobb.

2011. nov. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
68%
Foglalkozz kicsit behatóbban a témában, keress pl. az interneten tematikus oldalakat. Azoknak a látogatóival már fogsz tudni beszélgetni ezekről a témákról.
2011. nov. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsém volt a te korodban,mert a legjobb barátnőmet is ez érdekelte.Vett is könyvet,a világ legismertebb szellemtörténetei vagy valami ilyesmi,tök érdekes volt,aztán kinövöd:) De ha téged érdekel,hát nézz utána,mostmár,hogy van net ísokkal egyszerűbb.
2011. nov. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
56%
én 35 vagyok, és még mindig nagyon érdekelnek a koboldok és egyébb ehhez hasonló lényak. Emlékszem, nyolcadikos koromban a strandon az "Amira nincs magyarázat" c. könyvet olvastam, tehát én még 14 éves korom óta nem nőttem ki. Környezetemnek ritkán beszélek róla, így senki nem néz hülyének. Hiszek abban, hogy valamikor természetes volt, hogy köztünk éltek a koboldok , tündérek és más lények is.
2011. nov. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Zimu ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben Vagyok/voltam. :D(kisérteties hasonlóság)Mondjuk nekem annyi szerencsém volt , hogy a családban 1 vkivel meg tudtam beszélni. Ha nincs más lehetőséged akár még nekem is írhatsz e-mailt :D (ennek az az előnye a neten hogy nem ismerlek valószínüleg nem is foglak személyesen és ha nem érdekel egyszerüen nem küldesz több e-mailt). de mondom a neten is kereshetsz egy oldalt vagy blogot ahol tudsz beszélgetni. :D
2011. nov. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Megértelek, én sem. :( Menj a facebookra pl. vagy egyéb közösségi oldalra. Ott találsz ilyen közösséget. :)
2011. nov. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 yossarian44 ***** válasza:

Na, erre van az internet. Mindenképp keresd kitartóan az ilyen fórumokat és klubokat, ott bármikor beszélgethetsz ilyen témákról, mivel gondolom elég rossz lehet, hogy egyedül vagy egy ilyen érdeklődéssel. Az sem árt, ha elkezdesz Supernaturalt nézni - bár lehet, hogy a szüleid frászt kapnának - már ha eddig nem tetted meg. A sorozat rajongói oldalain rengeteg hasonszőrűt fogsz találni.


Egyébként az ilyen téma engem is nagyon érdekel, 24 éves létemre, szóval ne aggódj, normális vagy, csak az átlagtól eltér a hobbid. Nagyon sokat olvasok természetfeletti lényekről, annak ellenére, hogy egyáltalán nem hiszek a létezésükben, kapásból tucatnyi szörnyet és mitikus lényt fel tudnék sorolni, amiről a legtöbb ember nem is hallott.


Ha gondolod nekem is írhatsz privát üzenetet ilyen témában.

2011. nov. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Willisz ***** válasza:
hm én kis korom óta hiszek bennük habár még csak 15 vagyok :P :)de ha gondolod nyugodtan írhatsz privátot
2011. nov. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:

:O:O:O Végre valaki!

Én is teljesen így vagyok vele, Suliban is probáltam beszélgetni haverokkal, de mindenki kinevet/hülyének néz.

Ha Beszélgetni akarsz akkor írj privátot!

15/F

2011. nov. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Huh nem is tudom mióta hiszek az ilyenekben és most nagyon örülök hogy most találtam ilyen embereket :) ha akarsz velem beszélni írj privátba
2011. nov. 10. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!