Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi a Föld elem gyenge pontja?...

Mi a Föld elem gyenge pontja? Mivel lehet egy föld típusú lelket elhasználni?

Figyelt kérdés

A tűz gyenge pontja, hogy túlhajtja magát, könnyen elég, vércsoportja a 0, bolygója a mars.

A víz csoport gyengéje, hogy túlzottan higgadt és letiszult akar lenni, éppen ezért kiszáradhat, ha nem táplálják! Vércsoportja a B, bolygója az Uránusz-Neptunusz!

A szél csoport gyengéje, hogy állandóan mozgásban kell lennie, mert csak így van ereje. Ha nem kap lendületet, kialszik, elveszti erejét, és depressziós lesz. Gyengéje szintén az, ha nem táplálják! Vércsoportja az AB! Bolygója a Vénusz vagy a Jupiter!

A Föld elementált nem ismerem, vércsoportja az A, bolygója az össze földtípusú bolygó!



2015. júl. 3. 20:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én azért most egy picit belekötős választ fogok adni (megjegyzem, nem vagyok materiális ember az okkult témában, ha csak nem hozzák ki belőlem).


Ezt írtad:

"A 0-ás például azért tűz, mert azért van a földön, hogy adjon, megfeledkezve méltóságáról - nem az emberi méltóságról van szó - képes áldozatkészen, mindig segítőkészen, kedvesen viszonyulni másokhoz, azok életét terelgetni, vagy éppen táplálni. A 0-ás nagyon jó gondozó, de kevésbé jó vezető. Kiváló családfentartó, vállalkozó, vagy akár fizikai munkás is lehet, de az üzleti szférában, politikában nem mindig találja meg önállóan a helyét. Érthető, karikus okokból nem képes kapó szemszögből látni a dolgot, ami mind a politikához mind a gazdasághoz szükségszerű."


Nos. Én éppenséggel 0 vércsoportú vagyok. Sztoikus racionalista (emellett teológus, de az más tészta). Soha nem ért trauma ami kihozta volna, és nem is saját döntésem a sztoikusság. (Sztoikusság: Az illetőben a szerelem érzetén kívül nincs más érzelem. Sem lelkiismeret, sem megbánás, sem boldogság, sem öröm, sem szomorúság, sem hiány, sem szeretet, stb-stb.) Születésemtől fogva ilyen vagyok.

Hogyan szándékozod azt megmagyarázni, hogy ilyen vagyok? Én ha nem kapok megfelelő fizikai/anyagi ellenértéket, a kisujjamat nem mozdítom azért, hogy másnak segítsek. Én vagyok az az embertípus, akire azt mondják, hogy szívtelen haszonember.


Várnám a magyarázatot, hogy én miért nem vagyok olyan, mint az általad leírt 0 vércsoportúak.


UI: A "vannak kivételek", nem magyarázat! Nem csak a tudományban, de az ezotériában is így van, úgyhogy tudnod kell, hogy a megállapítások mindent vagy semmit alapúak. Ha egy aprócska pontot is találsz amire a feltételezés nem illik, akkor az megbukik.


Üdv, egy ES-t valló.

2015. júl. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Gyorsan válaszolok.

Teljesen azonosulni tudok állapotoddal, mivel én is 0-ás vagyok. Egy valamit azonban nem szögeztem le a nullásnál, mivel csak általánosítottam. A 0 a Föld jelenlegi ismereteink szerinti legrégebbi véecsoportja, vagy ősvér. Afrikából származik, és karmikus jelentése is van.

0 lesz az, aki olyan küldetést, vagy segítést vállal a Földön, amivel javítja a Földi civilizáció helyzetét. De! 0 az is, aki elhasználódott. Mivel a 0-ásnak alapból nincs lelkiméltósága, - azaz érzéssel rendelkezik - ezért lehet belőle táplálkozni. El lehet szívni érzelmi, mentális, spirituális, vagy egyéb képesség energiáját, mivel a 0-a tulajdonképpen fenntartóként van jelen, éppen ezért a legrosszaabb állapotuak mind 0-ásak. Ők mennek tönkre leghamarabb, ő rajtuk figyelhető meg a leglátványosabban az öregedés, a leépülés.

Talán ezért is meglepő, amikor találkozol egy 100 évessel, és jó bőrben van, más meg már 30 éves korába fel akarja adni.

Mivel elszívható az érzelmi energiája, ezért hamar érzelemmentessé válik, azaz üressé. Ebben az állapotban a nullás már inkább gyűlöl, vagy depressziós, mint sem pozitív. Állapotod jól mutatja, hogy nem figyeltél kellően magadra, és lemerültél.

A B-st, és az A-st alapból nem említettem meg. Mielőtt bárki megkérdezi, arról is írok pár sort.

A B-s vércsoport, azaz a Víz elem a legkarizmatikusabb az összes közül, kiváló vezető, jó alkalmazkodási és tűrési képeségekkel rendelkezik, s már sok bennük a ravaszság, és a mögöttesség, rendkívül kiemelkedő intelektuális tudásuk és értelmüknek köszönhetően az élet bármely területén megtalálják a helyüket. Kisugárzásukkal mindenkit magukkal ragadnak, viszont nagyon gyengék is lelkileg, könnyen befelé fordulhatnak.

Az A-s, azaz a Föld a legszívósabb az összes elem közül. Strapabírósága, állóképessége, törekvése, és mindenre való felkészültsége az élet legváratlanabb helyzeteiben is megállja a helyét, azonban hajlamos megfeledkezni magáról, vagy túl sokat törödni magával. Nehezen találja meg az összhangot, és ezért mindig keresi azokat, akiknek harmóniája van. Alapjából véve stabilan áll, még ha nem is legkiemelkedőbb elem, mégis erősnek tűnik kívülről.

2015. júl. 6. 20:09
 13/19 anonim ***** válasza:

"Ők mennek tönkre leghamarabb, ő rajtuk figyelhető meg a leglátványosabban az öregedés, a leépülés.

Talán ezért is meglepő, amikor találkozol egy 100 évessel, és jó bőrben van, más meg már 30 éves korába fel akarja adni.

Mivel elszívható az érzelmi energiája, ezért hamar érzelemmentessé válik, azaz üressé. Ebben az állapotban a nullás már inkább gyűlöl, vagy depressziós, mint sem pozitív. Állapotod jól mutatja, hogy nem figyeltél kellően magadra, és lemerültél."


A gond csak az, hogy mellékesen megjegyezve mind a 4 vércsoporttal van olyan ismerősöm aki olyan, mint én. Konkrétan egy helyen születtünk, egy napon. A szüleink ott barátkoztak össze, szó szerint vehetően mondhatom, hogy születésemtől fogva ismerem őket. Mind a négyen ugyan olyannak születtünk. Sztoikusnak. A lemerülést hogyan érted? Hogy lehetne olyanból érzelmeket elszívni, akiben nem is voltak? (még csak rejtve/elzárva sem) Mind a négyen ugyanúgy reagáltunk a dolgokra csecsemőként. Sehogy. Nem mosolyogtunk a szüleinkre, nem játszottunk, csak a saját létfenntartásunkhoz szükséges dolgokat végeztük el.

Emellett magas pozícióm van munka terén, a társaságokban, főleg szórakozásnál, én a társaság központjában vagyok. Fizikálisan teljesen rendben vagyok, így az 50-es éveimben több harcművészetet és küzdősportot űzök, tavaly lefutottam a maratont, rendszeresen túrázom.

Fizikálisan, elmében, és társadalmilag nagyon is jó a helyzetem, de emellett sztoikus haszonember vagyok.


"0 lesz az, aki olyan küldetést, vagy segítést vállal a Földön, amivel javítja a Földi civilizáció helyzetét."

Soha életemben nem tettem még olyat ami ne az én javamat szolgálná, hanem másét.


"Mivel a 0-ásnak alapból nincs lelkiméltósága, - azaz érzéssel rendelkezik - ezért lehet belőle táplálkozni."

Ezzel csak pont az a gond az én helyzetemben, hogy bennem nem is voltak érzelmek. Mikor tudott volna bárki bármit is elszívni tőlem, ha már a születésemkor sem voltak érzelmeim? A szülőszobában fel sem sírtam. Ezért is voltam egy darabig kórházban, aztán 3 hónaposan vihettek csak haza, amikor az orvos megmondta a szüleimnek: ő gyakorlatilag egy "bébigépezet".


Üdv, egy ES-t valló...

2015. júl. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vagyok orvos, ezt a betegséget nem tudom meghatározni, mivel még nem volt dolgom vele. Én az ezotériához értek, abban a témában megpróbáltam válaszolni, amennyire tudtam. De ha ez a betegség esetleg valami génekből fakad, akkor az kívül áll a tudáskörömön.


A lemerülés sok féle képpen történhet. Bizonyos időközönként a léleknek extázisba kell esnie, paradicsomban, nirvánában, asztrális síkon, egyéb helyen, ahol töltekezhet. Ha a lélek tartósan nem kap töltő energiát, - ami elsődlegesen spirituális energia - akkor lemerül, szépen lassan kiürül, és már csak egy üres energiahalmaz lesz, aminek akarata és elméje van. Az ilyen lélekre mondom, hogy elhasználódott lélek. Többségük jelen tudásom szerint kék szemű.


De történhetet akár egy korábbi életedben olyan trauma - mondjuk megöltek - amitől a lelkedből kiveszett az érzés. Bár ez túllépi az orvostudomány határát, de nem kizárt, hogy ez a sztoikusság kapcsolatban áll egy múltbéli lelki traumával.

2015. júl. 6. 22:15
 15/19 anonim ***** válasza:

Több rokonom is A, de a jellemzés nagyon-nagyon messze áll tőlük.

A 0 vércsoportról érdekes amit mondasz. Mivel az egy recesszív génen alapszik. A 0 vércsoportból hiányzik mind az A, mind a B vérsejtek a markerfehérjéje. Ezért is nullás. Mivel a gén, ami ezt eredményezi recesszív, ezért csak akkor lehet valaki nullás vércsoportú, ha mindkét szülőtől ilyen gént örököl. Az A, és a B is domináns, ha nullás génnel állnak párba, akkor A, vagy B lesz a vércsoport. A 0 egy mutáció, amivel a vér elvesztette a markerjeit. Ezért kétes, hogy ez lenne a legősibb vércsoport. Ez inkább egy mutáció eredménye lehet, szerintem Európában, mivel itt nagyobb az előfordulása, mint Ázsiában. Minél keletebbre mész, annál inkább az A dominál.

2015. júl. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Most nagy hazugságokat ácsoltál össze. A legkeletibb ország, Japán lakosságának 31-33 százaléka 0-ás, tehát az az elmélet, hogy minél keletebbre méssz, annál A-sabb, már megbukott. Az A és a B az AB-ből lett mutálódva. Mivel az AB-ben megtalálható a másik két csoport recessziója, és az antigénjei is, jogos feltételezni, hogy az AB előbb volt, mint az A-B.

Viszont én nehezem tudom elképzelni, hogy az őskorszakban az emberek csak kapni tudtak. A 0-nak mindenképp jelen kellett lennie az őskorszakban, bárhogy is filózol, legfeljebb feltehetjük a feltevést, hogy az AB és a 0 egymástól külön fejlődött az őskorszakban. Az AB-t inkább keletről, míg a 0-t Délről hozták.

Az öröklődésről meg annyit, hogy a szüleimnek apai ágon az rh faktorja is más, és csak az apám 0, még a nagyszülők között is csak egy 0-ás van, mégis sikerült örökölnöm. Testvéreim viszont nem nullásak, tehát ez is bizonyítja, mennyire is kényes a genetika, és szerencse is kell hozzá, hogy elnyerjél egy vércsoportot.

2015. júl. 7. 20:24
 17/19 anonim ***** válasza:

Némi információ a genetikáról. Az A vércsoport két módon jöhet létre. A+A génkészletből az apa, és anya részéről, ami azt jelenti, hogy a hímivarsejt, és a petesejt is A-s gént hordozott, vagy A+0, ahol a nulla recesszív, azaz az A elnyomja, és a vércsoport A lesz. A B ugyanígy alakulhat ki. Az AB csak úgy alakulhat ki, ha az egyik szülőtől A-t, a másiktól B-t örököl a gyerek. Ez viszonylag ritka. Nullás vércsoport csak akkor képes kialakulni, ha mindkét szülőtől a recesszív, 0 gén öröklődik. Ilyet azonban örökölhet akár két A-s, A, és B-s szülőtől, csak akkor nem lehet a gyerek 0, ha bármelyik szülő AA, BB, vagy AB vércsoportú. Ezek mindenképp elnyomják a 0-t.

És az A vércsoport japánban is gyakoribb a nullánál, csakúgy mint kínában, mongóliában pedig tényleges többségben van. Arról, hogy mi hol alakult ki, logikusan érdemes gondolkodni. A markeres vércsoportok, azaz az A, és a B nem feltétlenül, sőt nagy eséllyel nem az AB-ből alakultak ki. Valószínűbb, hogy két elszigetelt népcsoport ősi receptorfehérjéje mutálódott A és B változatra, amellett, hogy mindkettő megtartotta a domináns jellegét. A 0 azonban ezt elvesztette. A receptor elvesztésének elméletét az is alátámasztja, hogy a 0 recesszív, azaz mindkét receptoros típus elnyomja.

Az adatokat nem az ujjamból szopom, és nem a wikipédiáról szedem. Szeretném ha nem vádolnál hazugsággal.

2015. júl. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Nem kívánom a teljes famíliám egy ilyen nevetséges téma miatt feltárni, főleg, mert aki rosszul tanulja meg, az rosszul is vallja egész életében. A tudósok soha nem kísérleteztek élőben, generációkon át, csak holmi labori vérkeveréssel döntötték el, mi hogyan jön létre, mivel keverhető. Tehát az egész genetikatudomány kéncsőves hazugság, ami soha nem volt alátámasztva egy 50 éves két-három generációra kiterjedő kísérlettel.

Az anyám AB, apám 0, tehát elméletileg nem lehetek 0, mégis az lettem. Anyám apja 0, anyja A, tehát nem lehetne AB, mégis az. Apám Anyja AB, apja B, tehát nem lehetett volna 0, mégis az. Kapásból három generációs vérkép támasztja alá, hogy az orvostudomány meglehetősen félreismerte a genetikát.

Hogy honnan tudom a vérképeket? Egy ideig tanultam biológiát, sőt, jelentkezni akartam a Semmelweis egyetem orvostudományi karára, mert bioszból érettségiztem, de megbuktam a felvételin. Így lettem informatikus.

Az összes családtagom laborképe megvan, mindegyiknek a vércsoportjával, és olyan nagy önellentmondás áll fenn - ha azt akarjuk helyesnek nézni, amit a géntudomány alátámaszt - hogy én bennem, az orvostanhallgatóra való jelentkezőben már meg is ingott az orvostudomány hitelessége.

Japán lakosságának csak 38 százaléka A-s, alig 5 százalékkal több, mint 0, és ez s két vércsoport kiteszi a japán lakosság háromnegyedét. ezt követően a harmadik leggyakoribb a B, és Japánban utolsók között van jelen az AB, ez is mutatja, hogy a Japánok nem kapni szeretnének - úgye kedves Amerika, ki a Japánokra kényszeríti a kapitalizmust - hanem adni.

Az információkat én sem az ujjamból szopom. A Semmelweis vizsga, a családom vérképe, és japán szakirodalom és orvostudományi újságcikkek - japánul - támasztják alá az igazamat.

2015. júl. 8. 19:38
 19/19 anonim ***** válasza:
Aha, nincs több kérdésem, köszönöm a türelmes választ.
2015. júl. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!