Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van külömbség a Wicca, státniz...

Van külömbség a Wicca, státnizmus és Goth közt vagy ugyanannak más kúltúrájú nevei?

Figyelt kérdés

A szélvihar tájfun, orkán, forgószél, vihar, hurrikán, bora, égzengés, égiháború ha hiszed, ha nem mind egyet jelentenek, mégpedig a tornádót ! [link]

Több helyen tudományos kutatók (szociológusok, pszichiáterek) által magyarázták, hogy az EMO, Goth, a Wicca (ezt nem tudom), boszorkányság, ördögimádat az mind ugyanannak a sátánizmusnak a különböző kultúrákban a megjelenési fórmája, ezért más a nevük, csak mi átvettük őket.


Mind a világból kiforduló feldolgozhatatlan traumát szenvedett személyiség jegyei. Egy tőről fakad mind. Ilyen személyek a leírások alapján olyan traumát éltek át, szerencsétlenséget (pár,gyermek, szerető vagy családtag elvesztése, súlyos sérülés, bénulás, szélütés, végtag elvesztése) amely derékba tőrte karrierjüket és visszafordíthatatlan változásokat kényszerített rájuk, ezért azt akarják, hogy mások is átérezzék a szenvedéseiket és Istent vagy a világot igazságtalannak látják ezért. Gyűlölik a normális embertársaikat konformistának, kereszténynek titulálják őket és elzárkóznak előlük zárt közösségekbe stb stb.


Az érdekel, hogy ez igaz-e?

Biztos ismered a South Park-e részét https://www.youtube.com/watch?v=IZvFNQjYB6Q amely arról szól, hogy ezek mind ugyanannak amegjelenési formája és csak a kultúrális szocializáció miatt érzik ők mind különbözőnek magukat. Nem lehetséges-e, hogy ez mind igaz?



2015. júl. 20. 22:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
nem tudom mit szedsz, de ez a katyvasz, amit írtál, még ennek a kategóriának is sok...
2015. júl. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Centrum multivitamint szedek A-Z-ig.
2015. júl. 20. 23:18
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

A Wicca, a sátánizmus és a dark-goth szubkultúra más és más, bár kétségtelen hogy vannak közös vonásaik


A Wicca például kifejezetten nőnemű kultusz, a boszorkányságra, miszticizmusra, természetfölöttire épít, kifejezetten mágiával foglalkozik.


A sátánizmus elég egyértelmű: sátánimádat. Olyanok, akik szerint Isten és Lucifer vitájában Lucifernek volt igaza. Ez már sokkal visszataszítóbb stílus, egyértelműen gonosz. Na meg amiket művelnek, jócskán elítélhetővé teszi őket. A Wicca és a dark-goth követőinek esküdt ellenségeik.


A dark-goth szubkultúrát elég nehéz leírni korrektül, de egy nagyon tiszta és vonzó szubkult. Ez is nagyvonalakban a misztikummal, a sötétséggel, az élet árnyoldalainak szépségével van összefüggésben, de a teljes képet ennél nehezebb összeilleszteni. Volt erről egy dokumentumom, mivel magam is pártolom ezt a szubkultúrát, előkereshetem ha akarod.


A Szószparkban meg csak karikatúrákat és sztereotípiákat láthatsz, ne vedd komolyan.

2015. júl. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A wikipédia sok mindenre választ ad. Persze csak ha hajlandó vagy utánaolvasni. [link]
2015. júl. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Visszeres Törpicsek jól írta! Bár van benne egy kis hiba a sátánizmusnál.


A Wicca az tényleg az amit írt. Tulajdonképpen a boszorkányok művészete. Bájitalok, varázslatok, és minden egyéb olyan, amit a médiaelemekből kiszűrhetsz a seprűn lovagló fajtából. Ez az egyik olyan dolog, amit (nem feltétlenül hitelesen) egész jól megközelítettek a rendezők.


A goth kultúrát tényleg elég nehéz leírni. Az én tanáraim főként a vámpírizmushoz teszik közel. A goth nem véletlenül az ami. Főként a gótikus, viktoriánus korból merít, alap esetben természetfeletti nélkül. Foglalkoznak enyhe okkultizmussal, érdekli őket a kriptozoologia (egyes téves források szerint nem, de igazából ennek tagja a vámpírok, vérfarkasok, de a mítikus/mitológiai lények is), de nem feltétel a természetfelettivel való foglalkozás.


A sátánizmusról leírtakban viszont annyival nem értek egyet, hogy a sátánizmus nem egyenlő az ördögimádattal. ("sátánimádat" így ebben a formában igazán nincs, rossz jelentéshasználattal lehet csak az ördögimádat szinonímája, de a sátánizmusé akkor sem) Lehetőleg ne a lavey-féle (schyte, joyofsatan, spiritsoferidu) egoizmust, és ne is a spiritualistákat (elysium666, churchofsatan, illetve a bibliára való hivatkozások) vegyük már alapul, ha sátánizmusról beszélünk. Ezeken kívül SZINTE minden más értelezhető. Egy másik kérdésnél valaki válaszolt egy ilyet: "kb minden irányzat a magát egyedüli hiteles sátánizmusnak vallja, a többit meg hazugnak :D" A dolgok ismerete nélkül helyes feltevés, de nem igaz. Egy igazi sátánista érvel, majd az alapján dönt. A semmiből nem fogja azt mondani, hogy az övé az egyetlen. (kivétel ha már vannak tapasztalatai más csoportokkal, de az ismételten a dolgok ismeretének hiánya, hogy mi esetleg nem tudunk a tapasztalatairól)


Üdv, egy ES-t valló...

2015. júl. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
13%

Tinikoromban mindezeket kipróbáltam, volt, ami évekig tetszett és el is mélyedtem benne.

De, felnőttem.


Ezek a tiniket vonzó csoportok, ez a közös bennük. Aki még 40 évesen is csinálja, az vagy ebből él, és üzletágként kezeli, vagy nem tud, esetleg nem akar felnőni.

2015. júl. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Wicca vallásúként úgy érzem, kötelességem kicsit kijavítani, amit írtál, mert ezeknek a dolgoknak a leghalványabb közük sincs egymáshoz.

1. A goth egy szubkultúra. Öltözködési és zenei stílus, illetve aki nem csak divatból csinálja, annak gondolkodási mód is.

2. Az emo úgyszintén szubkultúra féleség, bár más mint a goth. (Részletesebben nem értek hozzá, ezért nem akarok hülyeséget mondani.)

3. A sátánizmus és a wicca két vallás, de a kettő nagyon nem ugyanaz. Hogy lehetne például egy wicca sátánista, ha nem is hisz a sátánban?

Egyébként nem szenvedtem gyerekkoromban feldolgozhatatlan traumát, semmiért nem okolom Istent (nem is olyan formában hiszek benne, mint a keresztények), nem vagyok már tini, és mégis ez a vallásom. Nem gondolom, hogy nem lennék képes felnőni.


A South Park-ot amúgy nem láttam, de javaslom, hogy ne abból tájékozódj, vagy legalább nézz utána bővebben, mielőtt kiírsz ide valamit.

2015. aug. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
17%
Az emo csak egy hülye divathóbort volt, abszolút nem szubkultúra mert semmiféle múltja nincs. A dark-gothic szubkultúrának ellenben nagyon is van (néhány elmélet szerint a volt templomosok leszármazottai a gothok), és szerencsére a dark-gothic szubkult nem korlátozódott le a "jajdeszarnekem felvágomazereim" hülyeségre.
2015. aug. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%
Kedves #7-es remélem olvasod ezt... Nem gondoltam volna, hogy találkozok itt mégvalakivel aki a Wicca TERMÉSZETVALLÁSBAN hisz... örülök, hogy nem vagyok egyedűl :)
2015. szept. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom drága, hogy nálad tényleg ilyen sötét van-e vagy csak nagyon unatkozol, de nagyon nem vagy képben az biztos... a többit már rendesen kitárgyalták, most jöhet az emo... az mégis, hogy lehetne szinoníma, ha az emocore szóból jött? Ami az emotional hardcore szó rövidítése, magyarúl érzelmes hardcore... a goth és az emo egy szubkúltúra és még csak véletlen sem vallás mint a Wicca (ami egy természetvallás) és a sátánizmus (amiről gőzöm sincs, hogy igazából mi)... ez a kérdés fárasztóbb mint az amikor a h*lyéje azt hitte, h valamelyik asztroshows pénzlopó egy démon reinkarnációja... -.-" most tényleg ilyen kevés az IQ-tok, vagy azt hiszitek, hogy vicces???!!!
2015. szept. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!