Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért hisztek ilyen dolgokban?

Miért hisztek ilyen dolgokban?

Figyelt kérdés
A kérdésem azoknak szól, akiket már évek óta érdekel ez a témakör. Nem muszáj ide a kérdés alá válaszolni, privátban is jöhet. Mi volt az a dolog a ti életetekben, ami után elkezdtetek hinni ezekben a dolgokban?
2016. febr. 5. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Először is: mikben?


Másodszor: sokunkat általában személyes megtapasztalások vezetnek oda, hogy megkérdőjelezzék az anyagi világ végességét, illetve azt a gondolatot komolyabban felvessék magukban, hogy létezik-e valami azon túl.


Engem saját prekognícióim döbbentettek meg, illetve történt még a családban egy-két olyan, megmagyarázhatatlan, de egyszerűségében profán és elsöprő erejű bizonyság erről, amit nem lehet sem elvitatni, sem megmagyarázni a materializmus (általunk ismert) keretein belül.


Sok minden létezéséről meggyőződtem a személyes kutakodásom során, ugyanakkor van számos olyan terület, amelyen még sok a fehér folt és az ellentmondás, illetve még több olyan, amelyek valódiságára kevés valószínűséget látok.


Azt sajnálom, hogy az ezotéria egy nagyon vegyes felvágott gyakorlatilag a szektarianizmustól kezdve a lélek dolgain át az ufókutatásig és a természetfeletti lényekig, szívesen szegmentálnám több témakörre, akkor talán egységesebb, és komolyabban vehető volna. Így elég furcsa benyomást kelt két olyan kérdés egymás alatt, hogy "Ki élt már át halálközeli élményt?", meg "Most akkor tényleg jönnek január 27-én a lumbulábiak?".

2016. febr. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb ezoterikus hite a hibás gondolatmenetének következménye. Úgy mint például mágikus gondolkodás, szelektív emlékezés, objektivitás hiánya. A helyes gondolkodást is tanulni kell, különben észre sem veszi az ember a tévedését.


De persze ha megkérdezed valamelyiküket, akkor készségesen elismeri hogy az ezotéria nagy része sületlenség, kivéve persze a saját tapasztalatát. :D

2016. febr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Fleurr ***** válasza:

Vannak akik azért jönnek ide mert természetfeletti tapasztalataikat szeretnék megosztani.

Vannak akik unalmasnak tartják az életüket és ezéet szeretnének hinni a természetfelettiben.

Vannak akik trollkodni jönnek.

És itt vagyok én, aki unatkozik és szeret ilyen dolgokról olvasni.

Hisznek az ilyen dolgokban vagy sem,.az egyétől függ és ezért nem itélhetünk el senkit.

2016. febr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Már gyerekkoromban megtapasztaltam, hogy ha erősen akarok valamit, az tetteimtől függetlenül teljesülhet. Azóta elmélyültek ezek a tapasztalatok. Nem hit kérdése, legtöbben tapasztaljuk, hogy a mágia létezik hittől függetlenül.
2016. febr. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Már gyerekkoromban megtapasztaltam, hogy bár egyesek erősen akarnak valamit, az a tetteiktől függetlenül is teljesülhet. Azóta elmélyültek ezek a tapasztalatok. Nem hit kérdése, legtöbben tapasztaljuk, hogy a véletlen létezik hittől függetlenül.
2016. febr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az igaz ha mondjuk 6órán át koncentrálva nezlek ak meghalsz?
2016. febr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. febr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!