Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Vannak főbb, ismert, ismeretle...

Vannak főbb, ismert, ismeretlen művek a sátánról?

Figyelt kérdés
Igazat megvallva, nem igazán tudtam hova rakni a kérdést. Csak olyan válaszoljon akit érdekel, vagy ez érdekelte hosszabb időn át. Több féle vers (mondok egy példát, prométheusz könnyei), foglalt idézet, egy kis sátán-név etimológia, vagy könyv, az egész alapja a Sátán Bibliája. Nekem kéne, a művelődéshez, de utána jártam és semmit se találtam. Van még egy oldal is a sátáni rituálékról, de engem inkább más vallásokban (pl görög, egyiptomi) érdekel a sátán felbukkanása. Talán inkább vallási kérdés, de már így fogom kiadni. A mű eredetével foglalkozok leginkább. Nekem 20 elég lesz, tudom hogy sok dolog volt a témában aminek csak egy töredékét szedték elő. Ez nem bővelkedés, csupán egy szám. Ezt persze meg lehet haladni. Tudtok ajánlani egy olvasmányt? Elmondhatom azt is hogy a művem, a példám nem főként erről szól, amit mondtam, legalább megközelíti a témát. Ilyenek is jöhetnek nyugodtan!

2016. jún. 12. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
"Az ördög legnagyobb trükkje az volt …hogy elhitette a világgal: nem létezik."
2016. jún. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vannak, de én nem ismerem őket sajnos.
2016. jún. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Bulgakov: Mester és Margarita
2016. jún. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szerintem csak a keresztény vallásban van kifejezett Sátán, de minden vallásban a jó és a rossz harcol egymással, csak a rosszat nem sátánnak hívják.
2016. jún. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2. Én többnyire ebből megértettem mi okod volt válaszolni. Az idézet is szóba jöhetett tehát ezt mondtam, csak te nem akarsz idézetet mondani. Jó keresést!
2016. jún. 12. 19:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Azért válaszoltam, mert engem is érdekel, hátha valaki tud mondani valamit, amit aztán elolvashatok, szóval, hogy meglegyen a kérdés a későbbiekben. Remélem, nem zavartalak vele!: 2.
2016. jún. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem. Ha pedig te is nyomon követed ezek szerint érdekel. Bár a válaszodról tudod hogy melyik kérdésedre válaszoltál? Gondolom ez a ''más érdeklődése'' dolog. Fogok még keresni ilyen műveket.
2016. jún. 13. 07:29
 8/10 A kérdező kommentje:
Várj, ez minden témába illő bibliai idézettel teleaspektált videó: https://www.youtube.com/watch?v=LCInXNYetVo Tudok mondani még egy videót amiben a sátán megidézésével akartak foglalkozni.
2016. jún. 13. 07:31
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez pedig annak a kérdésnek a felvetülése, [link] A biblia is a sátánról szól nagyjából (szerintem). Igen, és még ezen a honlapon is foglalkoznak ezzel, sőt még ennek a tematikájával is. Keress rá ahogy a főcímet adták. Jó azért hogy érdekelt még másokat, de engem szokás szerint érdekel az amit kérdezek, nem másoknak szoktam kérdezni, ezért találtam furának hogy nem mondtál semmit. Elnézést kérek.
2016. jún. 13. 07:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Petőfi Sándor - Hogyan legyünk divatsátánista köcsögök.
2016. jún. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!