Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szerintetek érek el így...

Szerintetek érek el így bármilyen eredményt? ⬇

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék a mágiával foglalkozni, de sem a wicca, sem a sátánista vallás nem nyerte el teljesen a tetszésemet.

Úgy döntöttem, magamtól találok ki egy "vallást", ideológiát, amit követek

Szerepe lenne benne a horoszkópoknak, a viking és régi római istenségeknek, és egy kicsit az álomfejtéshez is, illetve az eddigiektől különböző szerepet is tulajdonítanék az álmoknak. Persze olyanokat, hogy pl melyik kristály, szimbólum vagy rúna mire való, nem magamtól találok ki, rituálékat viszont igen, alapos átgondolás után.

Még nagyon az elején vagyok az egésznek, nem minden dolgoztam ki részletesen, de szeretném tudni, van-e egyáltalán értelme belevágni.



2016. aug. 23. 11:09
1 2
 1/12 Legoman ***** válasza:
66%

Először legyen egy kis tapasztalatod, mielőtt saját rituálét találsz ki.

Valahol el kell kezdeni mindent. Tapasztalat nélkül, és tanulás nélkül elég nehéz lenne a mágiával foglalkoznod.

2016. aug. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Valamilyen eredményt biztosan érsz el vele, de ha a saját stílusod nem tartalmaz érzelmi átélést akkor csak valamicske eredmény lesz.
2016. aug. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Ebből is látszik, hogy mekkora parasztvakítás az összes ilyen mágia, meg hasonlók! Valami agyament találja ki az egészet, és úgy adja el, hogy "márpedig ez így van". Persze mindegyik a saját szájíze szerint kavarva, de úgy tálalva, hogy az az egyetlen és megfellebbezhetetlen igazság!


Hányinger.

2016. aug. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem mondtam, hogy csak nekem van igazam. Szerintem az energia/mágia ugyanarról a helyről jön, csak mindenki a neki lég megfelelőbb módon szerzi meg.
2016. aug. 23. 12:12
 5/12 Legoman ***** válasza:
0%

Megszerezni nem sokféleképp lehet.

Mindennek van egy alapja amire épül a rituálé.

Ezt kell megtanulnod, és ehhez csak egy jó közösség kell.

De úgy, hogy még nem foglalkoztál mágiával és nincs benne gyakorlatod, addig ne találj, addig ne hozz létre semmi újat, mert nem fog működni.

2016. aug. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Ha, a mágia bármely szegletében is kezded el a tanulást, elsősorban meg kell tanulnod meditálni.

Ez az alap.

Ha nem hiszel semmiben, az egyik vallást sem, követed , akkor is szükséged van a meditálásra.

Koncentráció mindenhez kell..:)

Tapasztalj még egy kicsit.

Akármelyik vallást is választanád, vagy "alkotnád", a végeredmény ugyanaz lesz.

2016. aug. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem menj el a Roxfortba. McGalagony tuti hogy tud segíteni.
2016. aug. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Drága kérdező!

Először is. A mágiának és a vallásnak sok köze nincs egymáshoz. Lehetsz te keresztény, Ásatrúar, Lokean, Drúida, Wicca vagy Sátánista, a mágia ugyan úgy fog működni. Abban hiszel, amiben akarsz, azt tisztelsz, akit akarsz, ez teljesen független a boszorkányságtól. Mert attól, hogy te az egyiptomi/görög/skandináv...stb isteneket tiszteled, még nem biztos, hogy boszorkány is vagy. És ugyan így nem minden boszorkány követ kifejezetten egy panteont. Attól, hogy mágiát akarsz gyakorolni, még nem kell isteneket követned.

És nem tetszik a sátánista hitvilág? Sem a wicca? Te még tényleg nagyon az elején lehetsz mindennek, ugyanis ez csak kettő a sok ezer közül. Kutass, keresd meg azt, ami számodra a legmegfelelőbb, vagy alkothatsz magadnak saját ideológiát. Ez nem változtat a varázslatok, rituálék, ceremóniák kimenetelén. Számos lehetőség áll fenn egy boszorkánynak/mágusnak vagy nevezd magad, ahogy akarod. Viszont abban egyet értek a többiekkel, hogy előbb vannak bizonyos alapok, amiket meg kell tanulnod. Például a színek megfelelései, a mágikus időzítés, az alapvető használati eszközök, gyógynövények, állatok szimbolikája, rúnák és szimbólumok, ásványok, gyertyamágia és sorolhatnám tovább. De talán a legfon

2016. aug. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%
8-as a vége lemaradt, de köszi a kommentet, mert pont azon agyaltam, mit is írjak ennek a gyermeknek. De hálistennek megelőztél, mert valami ilyesmit, ami Te írtál. Annyival megtoldanám, hogy keressen egy normális mestert magának, aki rendet tesz a fejében. Mert most akkora katyvasz van benne, hogy ember lesz a talpán, aki abban rendet tesz.
2016. aug. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

8-as vagyok. Észre sem vettem, hogy a vége lemaradt. Mindegy. Ajánlom figyelmedbe Salem oldalát: www.annwn.hu

Itt szinte minden megvan, amire szükséged lehet. És tényleg keresned kellene valakit, aki hajlandó lenne tanítani. Persze nem könnyű, mert manapság kevesen vállalják. Mindenesetre sok sikert!

2016. aug. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!