Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Milyen újévi szokások vannak,...

Milyen újévi szokások vannak, mágikus babonák & beváltak-e?

Figyelt kérdés

Nekem kiskoromba a szüleim azt mondták, ne dobjam ki újév első napján a szemetet, mert kidobod vele a szerencsédet. Én, aztóta nem dobom ki elsején a szemetet. Egyszerűen nem merek a babonával szembe menni, mert félek, hogy mi van ha mégis van benne valami. Az őseink egy csomó dolgot megépítettek, megcsináltak, mi van ha ezekben az újévi mágikus dolgokban van valami valóság.


Szilveszterkor sem vittem ki a szemetet, mert be voltam partízva hétvégén és fáradt voltam. Különben is lusta vagyok. Most alig várom a holnapot hogy kidobjam a szemetet. Az egyik barátom azt mondta, ha újév napján valakivel összeveszel, azzal megszakítjátok az évben a kapcsolatot, ezért ő bezárkózik elsején. Skíypoen, telón sem beszél senkivel. Nem érintkezik aznap senkivel, hogy nehogy baj legyen belőle.


Az érdekelne, hogy ezek mögött milyen mágikus dolog bújik meg. Neked is vannak-e ilyen félelmeid és betartod-e őket illetve ezekben van-e valami? Nektek bejötte így valami és van-e alapja ezeknek?


2017. jan. 1. 22:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem.maradt ki nem sütött hus a hűtőbe és kezdett szaga lenni szoval levittem pedig olvastam a tiltàst..gazdag se leszek nem ettem lencsét mert nem szeretem :( szerencsém se lesz :( de viszont nem mostam azt is mondjàk aki most ujévkor az egész évbe mos..bàr nem tudom mitől fostam hisz majdnem napi szinten megy a gép :P ennél csak nem mosok többet
2017. jan. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezek micsoda baromságok...
2017. jan. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!