Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ez igaz elmélet? Többi lent

Ez igaz elmélet? Többi lent

Figyelt kérdés

Régen valahol olvastam hogy állítólag a skizofrén embereket szellem/démon szállta meg. Nekem van egy közeli skizofrén ismerősöm és ő olyan pl. hogy ha egyedül van a szobában csak beszél, beszél, de magában, és a másik hogy szinte amit mond nem történt meg. pl. lottó 5-öst nyert, azt ellopták, vagy hogy pl. meg akarják ölni, stb...

Akik hisznek az ezotériában, azoktól kérek normális választ, aki pedig csak trollkodni akar és nem hisz az ezotériában az ne is kommenteljen.



2017. máj. 16. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Nem, a skizofrénia az egy pszichológiai betegség. Ha a megszállottság tüneteit mutatja, akkor az lehet epilepszia, vagy elmebetegség is, de skizofrénia nem, én úgy tudom. És van olyan is hogy valaki megszállottság tüneteit mutatja, de a epilepsziára és elmebetegségre utaló jelek nincsenek, olyankor foglalkozik vele a pap. Ha egy keresztény papnak "ördögűzést" kell végeznie, akkor is először orvosokkal konzultálnak, hogy a betegség lehetőségét kizárják.
2017. máj. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Eredetileg ez úgy szól, hogy anno úgy gondoltál, azok emberek akiknek bármi féle függőségük vagy rossz indulatú hajlamuk vagy valami olyasmit csinálnak ami nem hétköznapi, szóval megszállottság jeleit mutatja, akkor azt valami démon szállhatta meg.

Később, amikor már a pszichológia elkezdett ismertté válni és elkezdték az emberi elmét és belsőt feltérképezni, akkor kimutatták, hogy a különböző megszállottság csak egy pszichológiai betegség okán alakul ki.

Ekkor beszélgetünk már skizofréniáról és más egyéb szellemi betegségekről, állapotokról.

Szóval az elmélet régen, nagyon nagyon régen volt igaz, de manapság már ezt kiszorítja a pszichológia.

Azért mert a közeli ismerősödnek pszichikus tévképzetei vannak, mert a saját világában él és nem a valódi közös terű világban, az nála egy pszichikai betegség. Nincs megszállva, hanem van egyfajta agyi fejlődési szakasz és ő nála ez nem fejlődött jól, ezért a maga kis belső világa számára a valódi világ és nem képes abból kiszakadni.

Te is szoktál álmodozni valamiről, hogy azt átéled, megéled és tök jó, de aztán tudod, hogy azt nem birtoklod, ő viszont úgy éli meg hogy ő azt birtokolja és ha nincsen akkor annak is tudja az okét, miért nincs.


Persze vannak normális, démonok által leközölt "megszállások" de konkrétan a démonok soha semmilyen körülmények között sem képesek megszállni az emberi testet, csak is kizáróan az embert szellemi szinten képesek befolyásolni, a gyenge tudat és egó végett.


Szóval a megszállott esetek némelyike között akad olyan, amit bizony külső dolgok okoznak és nem az ember saját szellemiségéből származik.

Ezt persze sokan vitatják, persze vitatható is, de az esetek maximum 0,5-1%-ról beszélhetünk. S ha eltávolításra kerül ezen külső dolog, akkor megszűnnek a pszichológiai jelek is.

2017. máj. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Fish1 ***** válasza:

Van ilyen, igen, de nem mindegyiküket szerintem. Erről már Villás Bélát is hallottam beszélni.

Ezen kívül nem csak az lehet megszállás alatt, aki skizo, hanem ennek sokkal enyhébb tünetei is lehetnek. Ha érdekel a téma, javaslom Dr. Edit Fiore - Nyugtalan holtak c. könyvét.

2017. máj. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Egyszerű leszürni hogy skizofrén-e vagy démonszálta személy. Pl más nyelven beszél amit sose tanult. Pl egy 5 éves kislány észak koreairul és mongolul elkezd perfekten káromkodni:D
2017. máj. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van ismerősöm aki ezzel foglalkozik. Lehet két lélek egy testben amikor az egyik "eltéved". Lehet gonosz megszállás is, vagy amiket már fentebb leírtak. De lehet neurológiai oka is.

Ennek a megállapításához olyan szakember kell aki tudja, hogy hogyan kezelje az ilyen helyzeteket. Vannak módszerek amikkel kideríthető, hogy melyik helyzettel állnak szemben. Legutóbb pont erről beszélgettünk.

2017. máj. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hangokkal kideríthető. Különböző magasságú hangokra, különböző èrzelmi ès ezzel párhuzamosan mentális reakció jön elő.
2017. máj. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!