Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan álljak pozitívan hozzá...

Hogyan álljak pozitívan hozzá ehhez az elmélethez? (Agyak a tartályban)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a problémám, nem tudom ki mennyire jártas a témában egyébként (Agyak a tartályban, vagyis egy számomra létrehozott szimulált világ),hogy sokszor éreztem úgy magam, hogy semminek amit teszek nincs semmi értelme, miért szeressek, miért dolgozzak, miért tegyek bármit is, ha lehet, hogy minden körülöttem csak szimuláció, akármennyire is pontos. Nem megcáfoltatni szeretném az elméletet, csak a véleményeteket arról, hogy hogy kezelnétek a helyzetet ha benne lennétek ti is ebben a világban, nem tudnátok kiszabadulni, és bár minden valósnak tűnne valójában szinte biztosak lennétek benne, hogy ez egy szimuláció? Változtatna valamin? Sajnos könnyen elmerülök ilyen mély filozófiai témákban, és sok stresszt okoz a mindennapjaimban, így szívesen veszem a segítségeteket!

2017. márc. 16. 09:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben megvizsgálnám, hogy az elmélethez, a szimulált világhoz való "hozzáállásod" a szimulált világnak, vagy pedig a valóságnak a része. A továbbiak ettől függnek.


Ha a "hozzáállásod" a szimulált világnak a része, akkor nincs mit tenni, mert akkor gondolkodásod, érzéseid is szimuláltak.


Ha a "hozzáállásod" a valóság része, akkor tudod keresni a szimulációból való kiszállás lehetőségét.


De van egy harmadik lehetőség: a "hozzáállásod" a szimulált világnak a része, vagyis nincs szabad akaratod semmilyen szempontból, egy kivétellel - megkérdőjelezheted, hogy valóban az vagy, akinek gondolod magad, és valódi önmagad felfedezésével kiszállsz a szimulációból.

2017. márc. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 thoomas26 ***** válasza:
67%

Ebből annyi lehet igaz, hogy egy létrehozott világ, egy létrehozott élet, amit élsz. Egy játék. Egy színdarab, melyben te vagy a rendező s a főszereplő egyben. Leszületésed előtt megbeszéled a többi szereplővel a színdarabod főbb paramétereit, eljátszátok a művet, majd a függöny legördülése (fizikai test halála) után visszavonultok megbeszélni, hogyan is tovább, hogy is kellene jobban, tökéletesebben eljátszani a szerepeket. Ha úgy kívánja mindez, szerepet cseréltek olykor.


Szerintem ne azzal foglalkozz elsősorban, hogy egy szimulációban élsz-e vagy úgy lehet-e, ahogy én fogalmaztam. Élj úgy, hogy elfogadva mindent, ami történik veled, próbáld kihozni belőle a legjobbat a magad és a körülötted élők számára. Próbálj mindig boldog lenni. Senkivel ne tégy olyat, amit nem szeretnéd, ha veled tennének. Még magaddal sem!

És hidd el, bármelyiket is véled igazságnak, így nem járhatsz rosszul.

2017. márc. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Értelek titeket, de például szerintetek ugyanolyan lenne a szerelmetek, ha önállóan gondolkodna, látszólag szeretne, meleget adna, vicces lenne és teljesen olyan lenne mint a valóság de szimuláció igazából? Vagyis ami ugyanolyan de szimulált az az is? Értitek?
2017. márc. 16. 11:02
 4/21 anonim ***** válasza:

"Sajnos könnyen elmerülök ilyen mély filozófiai témákban, és sok stresszt okoz a mindennapjaimban."


Megkérdezhetem, hogy a te megítélésed szerint mennyire van rendben az életed hétköznapi értelemben, mennyire tudod kézben tartani a sorsod alakulását, mennyire haladsz a kitűzött céljaid felé?

2017. márc. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

#3, "teljesen olyan lenne mint a valóság de szimuláció igazából" - fogalmazol.


A probléma ott van, hogy nem tudod, mi a valóság. Kizárólag a szimulációt látod - ill. abban élsz -, és azt tartod a valóságnak. És csupán sejtésed van róla, hogy amit látsz, az nagy valószínűséggel nem a valóság, hanem szimuláció. És ezzel kell kezdened valamit. Módszert kell rá találnod, hogyan állapítsd meg a szimulációról, hogy az szimuláció - de úgy, hogy benne vagy, és minden érzéked valóságnak közvetíti.


A témákban bejelölted a mátrixot. Neo hogyan tudta meg, hogy amit valóságnak vél, az nem az? Morpheus segítségével. Valaki a valóságból megjelent a szimulációban, és közölte vele, hogy ez nem valóság, hanem szimuláció, és megmutatta a kilépés útját: ha beveszi a kék pirulát, akkor a valóságba kerül.


Erős sejtésem, hogy az én esetemben is megjelenhet a valóságból egy ilyen ébresztő hatású valaki, aki közli velem, hogy nem ez a valóság, és megmutatja nekem a valóság elérésének az eszközét - ami valszeg nem kék, és nem pirula, mint a filmben, de hát ott meg kellett oldani valahogy -, aminek a segítségével ki tudok lépni a szimulációból.

2017. márc. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%

Sehogy, az életnek, ahogy minden másnak a világban semmi értelme, minden csak létezik (vagy nem) és kész.

Azt, hogy szimuláció-e vagy sem, soha nem leszel képes eldönteni, méghozzá két okból:

1., A világot lényegében az érzékszerveiddel érzékeled, te csak egy agy vagy a tartályban (a koponyádban), ami kapja az infót. Ha a valóságtól kapsz infót, vagy egy tökéletes szimulációtól az érzékszerveiden keresztül, akkor te a tartályodban "csücsülve" pontosan ugyanazokat az infókat, ingereket fogod kapni; jóformán nincs eltérés a szimuláció és a valóság között SZÁMODRA.

2., Tegyük fel, hogy mégis tudnál különbséget tenni, de a valóságot SOHA nem tapasztaltad. Hogyan fogsz mégis rájönni, hogy ez csak egy szimuláció, ha azt sem tudod mit szimulál? Lehet, hogy ez az egész csak egy gagyi utánzat, amin valaki, aki a "valóságot" tapasztalta csak jót röhögne, de te soha nem fogod felismerni, mert nem tudod, hogy hogyan is néz ki a "valóság".


Remélem válaszolsz, mert én is szeretek hasonló dolgokon gondolkozni.

2017. márc. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Hm, ebben az az érdekes, hogy én a tudatos álmaimban szoktam hasonlót érezni, illetve hasonlón gondolkozni és olyankor elkezdek azzal kísérletezni, vajon az is egyfajta valóság, vagy "szimuláció"? És keresem a bizonyítékokat.
2017. márc. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
16%
Ezt a disszonanciát kvantum szinten kell kezelni, hogy az erőtér harmóniája helyreálljon!
2017. márc. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Érdekeseket írtok...Közel áll ez az egész talán a szolipszizmusnak nevezett irányzathoz. A filozófusok ezeket az elméleteket alapból kizárják ugyanis zsák utcák, nem lehet velük mit kezdeni. Talán tényleg felesleges ezen gondolkodni, ugyanis a valóság szubjektív fogalom, nekem ez a valóságom. Lehet hogy a szimulációmat is valaki szimulájja és így tovább lehetne ezt fokozni. Még ha szimuláció is vagyok akkor is lehetek akár istenhívő nem? Végülis lehet hogy minden tetején áll Isten aki a szimulációt valósággá formálja ( bár nem vagyok vallásos), de ez sincs kizárva nem? Kitudja hány szint van. Ha megtudnátok hogy szimulációk vagytok akkor le lennétek sújtva vagy nemváltozna az emberekhez, világhoz viszonyulásotok? Ha végülis mindenki szimulált, de pontos mása a valóságnak akkor az valóságos nem? Belenyugodnátok, hogy ebben kell élnetek? Végülis minden ugyanilyen maradna és ha a valóság pontos mása akkor nem változtatna semmin nem hogy a családotok molekulálból vagy 0-ásokból és 1-esekből áll egy szuperszámítógép mélyén?
2017. márc. 16. 20:01
 10/21 Missi_Key ***** válasza:
Semmi értelme, de több lehetôséged nagyon nincs. Hacsak nem jutsz ki mint Neo
2017. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!