Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mit takar, hogy "Isten az...

Mit takar, hogy "Isten az agyban" van?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallotam már ezt az elméletet, azonban nem tudom még nagyvonalakban sem,hogy mit takarhat ez a kifejezés. A fellelhető internetes anyagokból annyit megértettem, hogy a hippotalamusz egy fontos szervünk, mert az okkoltisták szerint ezzel tudunk levitálni és telepátiaként egymás agyába látni, de mit jelent, az hogy isten ott lenne benne? Onnan néz ki? Belőlünk a hippotalamuszunkból néz ki vagy mi?
2017. jún. 20. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez Szendi Gábor könyvének a címe az Isten az agyban, igen jó. Különösen a Szent Pálról szóló rész meggyőző. Neked is ajánlom az elolvasását.
2017. jún. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%

Az agyban, a homlok közepe mögött található a tobozmirigy. Ez a legtöbb embernek inaktív. Megfelelő meditációk révén aktiválni lehet, hogy áramoljon rajta az energia, vagyis kinyíljon az embernek a 6. csakrája. Ez kulcsfintosságú a Magnum Opus-hoz, a lélek istenivé alakításához.

Másik oka az elnevezéshez az lehet, hogy a lelket a testtel az agy köti össze.

Ha több hasonló dolog érdekel, írj privátban.

2017. jún. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

a tobozmirigy v glandula pinealis egyáltalán nem inaktív! Vagyis de... nappal, illetve fény közelében. Ez szabályozza ugyanis az alvás-ébrenlét állapotát, illetve testünk "biológiai órája". Tehát éjszaka - teljes sötétségben - a legaktívabb.


Bocs az offért.

2017. jún. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Gondolataid agyadban vannak.

Mivel Isten léte nem bizonyított, lehet csak gondolataid, agyad szüleménye.

Így nem is lehet másutt, csak és kizárólag agyadban.

2017. jún. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Isten önmagábol teremtettea világot, így mi isten részei vagyunk, azért van az agyban, mert mint gondolkodó lény, az agyaddal fogod fel a körülötted lévő világot, amin az álmaid, és vágyaid elétése érdekében változtathatsz, kobbá, vagy rosszabbá teheted. Így a teremtő képességed által Isten vagy.... na ezért van a fejedbe 😊
2017. jún. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Valaminek kellett lennie már az anyagi világ keletkezése előtt, semmi sem lesz Önmagától. Egy gyermek sem, egy szék sem, de még a fa anyaga sem. :)

Hogy ez mi vagy ki, ez örök rejtély marad szerintem.

Az meg, hogy halálunk után végleg eltűnünk e mint létező, és csak az agyban van a tudatosság, szintén kérdőjeles.

2017. jún. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 thoomas26 ***** válasza:

Mindannyian lelkek vagyunk, csak most éppen fizikai testben létezve. A számunkra Istent jelentő "valaki" is lélek, csak jóval magasabb szinten létező, hozzánk képest. (A valódi Isten forgalma már nem egyénként képzelhető el, hanem magával az ősforrással azonosítható, melyből mindannyian kiváltunk annak idején, s ahova valamennyien tartunk, miután elértük a teljes tökéletességet.)

Valamennyien isteni minőségek vagyunk, továbbá valamennyien kapcsolatban állunk minden egyes lélekkel, így a számunkra Istennek minősülő lelkekkel is. A velük való kommunikációra mindenki képes lehet, de egyénenként eltérő, hogy milyen mértékben. Ezt születési és tanulási körülmények is befolyásolják. Akinek ez magasabb szinten megy, az képes gondolatok útján kommunikálni (a köznyelv értelmezésében vett) Istennel. Így Isten valóban az agyunkban lesz, ami persze nem szó szerint érthető, hiszen a gondolatokat nem az agyunk állítja elő, csupán azokat értelmezhetővé teszi a számunkra. Mint egy rádió, melyen halljuk az adást, noha magát az adást nem a rádió állítja elő.

Mint írtam fentebb, mi magunk, a tudatunk, a lelkünk is isteni minőségek, istennek részei, s mivel mindezt a mostani személyiségünk, a mostani énünk számára az agyunk teszi érzékelhetővé számunkra, így itt is értelmet nyer a kérdésedben feltett szóhasználat.

2017. jún. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem sikerült megválaszolni. Isten a vallások szeinrt, mindenhol van, mindenható. Most az hogy az agyban van nem értem, hogy mit jelent?


Azt tudom, hogy a lelkünkkel lehet érzékelni és a 3.szem fontos dolog spirituális szempontból, de Da Vinchi mit akart ezzel, hogy Isten az agyban van? Miért lenne ott?

2017. jún. 25. 13:20
 9/12 thoomas26 ***** válasza:
Az, mellyel kötődünk hozzá, a tudatunk, az agyban van. Pontosabban fogalmazva nem ott, de a mi számunkra jelenleg az agyunk tudja megnyilvánítani, érzékelhetővé tenni azt.
2017. jún. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 szenes43 ***** válasza:

Aki Szendi Gábort kedveli s szívesen olvassa hát tegye. Isten talán azonos a hittel mivel a hívő az Istenhívő gondolom én. Szendi Gábor hogy mit gondol s mit ír le abból az az ő dolga meg azé aki olvassa.

A gondolkodó ember "magasabb" szinten van mint a növényi,vagy állati szint mert két lábra állva önmagát be tudja helyezni az őt körülvevő valóságba. Az alacsonyabb létszinten lévők erre képtelenek. Az ember tudja hogy egyszer meg fog halni de az is felvetődik benne hogy akkor mi a célja annak hogy ő most van....stb. A Teremtő Isten léte a gondolkodó imádkozó,fohászkodó emberben van aminek hit a neve. A hippotalmusz az agyunk belsejében lévő szervünk azt végzi ami a feladata és az agy más részei is teszik a dolgukat ezért egy egészséges agyműködés végeredménye egy tervező,alkotó ember akinek lehet hite a Teremtőjében mint nekem is van mégsem írok belőle esszét.

2017. júl. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!