Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ha vannak emberek természetfel...

Ha vannak emberek természetfeletti képességekkel, miért nem vitték el a James Randi által felajánlott egymillió dollárt a képességeik bebizonyításáért cserébe?

Figyelt kérdés
2018. júl. 2. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez egy igen jó kérdés...
2018. júl. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Alegriások a pénzre.
2018. júl. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Mert ha szuperképességeik vannak, nincs nagyobb szükségük pénzre.

Vagyis pl ha én gondolatolvasó volnék nem leplezném le magam ennyi pénzért sem.

A másik válsz meg persze az, hogy azért mert nem léteznek. ^_^

2018. júl. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

Elvitték, de Randi saját maga határozza meg a kritáriumokat és annak adja oda akinek akarja.


Azt mondja pl hajlítsál meg kanalat 100x egymás után, akkor hiszi el. De annyi paraenergiája, ereje senkinek sincsen

2018. júl. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez nem így van, a két fél közösen fogadja el a kihívás feltételeit. Ez benne is van a kihívás leírásában. A kanálhajlítós példával Randi is foglalkozott, egy egyoldalú tükör mögül felvették a kísérletet, és amíg elfordultak, látták ahogy a kihívó ráfog két kézzel és elhajlítja a kanalat.


Mégegyszer mondom, csak olyan kísérlet indul el, amire a kihívó is azt mondja, meg tudja csinálni.

2018. júl. 2. 22:18
 6/10 anonim ***** válasza:
7%
Nincs szükségem pénzre, én már eggyé váltam az energiával és képes vagyok lebegni, már nem érdekelnek az e világi javak.
2018. júl. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem vannak különleges képességű emberek - a sok csaló között -, de a Randi "kritériumán" amit ő maga fabrikál mindig, úgy sem megy át senki.


Ő a bűvészkedésével híres, nem azért, mert tudományos fokozata van. Ha átmenne valaki a teszten, tuti azt mondaná csalás, vagy valami nyakatekert válasz lenne, mert ezzel ő totál beégne, hisz ez miatt népszerű.

A pénzt egyébként még senki sem látta, hogy tényleg meglenne.


Kicsit hasonlít nekem ez egy korábbi esetre, Houdiniéra. Az összes spiri médiumra azt mondta, hogy csaló, de ha valaki átmegy a tesztjén, akkor pénzben részesül. Sok csaló után valaki dátumra pontoson megmondta mikor fog meghalni. Így is lett. Mit mondanak erre? "Véletlen"....



Egyébként ha nincsenek szuperképességű emberek, akkor a CIA miért ölt ebbe milliókat hosszú éveken keresztül? Ha nincs semmi, akkor kiderül egy év tesztjei alatt.

2018. júl. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 VPeter90 ***** válasza:
93%

Kérdező ? neked lenne az a pénz amiért feladnád a személyi szabadságod vagy azt hogy ugymond "nem gyanakszik rád senki" ha rosz dolgok történnek. Képzeld csak el. Bebizonyítod hogy át tudsz menni a falakon. Elviszed a pénzt. Amellett ha örülj hogy nem rabol el a kormány kisérleti célokra hogy a génjeidből rájöjjenek, sokszorozható/átadható -e a képességed. Ha bármi rablás történne aminek nem ismerik a behatolási módját. 1ből téged vennének elő. Mondván hogy neked ez semmiség. Vagy mondjuk bűnügyi szervezet elrabolja a családtagjaidat és az életükkel zsarolnak ha nem lopsz el így valamit.

Mit gondolsz megéri a bizonyítás ?

Én azt mondom. Jobb szegényen élni és a képességeket arra használni amire a használója szeretné. Minthogy nyilvánosságra hozná, kapna érte pénzt cserébe viszont soha 1 nyugodt éjszakája nem lenne.

2018. júl. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"de a Randi "kritériumán" amit ő maga fabrikál mindig, úgy sem megy át senki."


Nem ő fabrikálja, közös megegyezéssel készülnek a kritériumok minden kihívónál.


"Egyébként ha nincsenek szuperképességű emberek, akkor a CIA miért ölt ebbe milliókat hosszú éveken keresztül?"


Mert nagyon széles spektrumon mozgott valószínűleg a kutatás. Az, hogy kizárják a médiumok felhasználhatóságát a háborús törekvésekre nincs hatással arra, hogy a gondolatolvasást meg kell-e vizsgálni. Ráadásul megpróbálni felkutatni ezeket az embereket, rendszerezni a tudást, kísérleteket végezni, ...

2018. júl. 3. 12:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Hagyomány, hogy okkultisták hallgatnak az ilyen képességeikről. Lehet, hogy nyert volna valaki egy millát, de cserébe boszorkányüldözés szerű következményei is lehettek volna, illetve érdekből is sokan próbálhatják az embert az ilyen képességei miatt kihasználni (akár a kormány pl: titkosszolgálat) stb. Rengeteg veszélye van. Aki meg be tudná bizonyítani, annak általában arra az egy milla megszerzésére lenne más eszköze is.
2018. júl. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!