Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Lehet, hogy igazuk van a...

George Adamski kérdése:

Lehet, hogy igazuk van a szkeptikusoknak és nincs lelkük?

Figyelt kérdés

Gyermekkoromban nagyon együtt érző voltam mindenkivel, nem csupán az emberekkel, de az állatokkal is. Sosem fordult meg a fejemben az állatok kínzása. A legyet, méhet is csak kikergettem a szobámból, sosem csaptam le. Mindig segítettem mindenkinek. Gyermekként gyakran még együtt sírtam mással, az ő baján, mert bántott hogy a másik érző léleknek,legyen az akár állat is mennyire fájhat, mennyire rossz lehet neki


Később rá kellett döbbennem, nagyon sok ember nem érez ilyen együttérzést, de még egy parányit sem. Nem részletezem, tudjátok miről van szó. Simán gázolnak át emberek életein vagy nézik nevetve kínlódásuk és nem pusztán emberét, hanem állatét is. Egyszerűen ezek az emberek, akikből nagyon sokan érzelem nélkül élnek, úgy hívjuk őket, hogy lelketlenek. Felmerült a kérdés bennem, mi van ha ők valóban azok lennének? Hogyan képes sok ember elvetemült gonoszságokra, ha lenne lelkük?


Ha az univerzum egy szimuláció, ahogyan a tudósok állítják, lehetséges, hogy a sok emberi lélek pótlására, amit a rengeteg leszületéssel nem lehet lehívni a mennyei lelkekből, mert már nincsen annyi egyszerűen egy számítógépes programmal pótlódik ki, akiknek nincsen valódi lelkük?


Az a másik lehetőség amire gondoltam, ha valódi lenne a világunk, hogy egyszerűen a teremtő időnként a szükséges lelkek pótlása helyett egyfajta lélek nélküli pót/bot/entitást küld le. Nagyon sok ember születik és lehetséges, hogy nem akarnak abba a szerepkörbe leszületni a lelkek, ilyenkor valamilyen lelket/szellemet kell a születendő gyerekbe juttatni és lehet nem valósi lelékkel rendelkező szellemek születnek ilyenkor le, hanem csak egyfajta lélek nélküli utánzatok.


Felmerült már benned a gondolat, hogy a gazemberekben, gonosztevőkben nincs is valódi lélek?



2018. aug. 26. 18:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
18%

Te hogyan definiálod magad?

Lélek? Energia? létező? Szellem? Netán ember?

Szólj ha nincs ezek közt, de azt tippelem, embernek definiálod magad.

Nos te sem a lelked vagy, se a szellemed. Az is, de korlátokon megy keresztül a tudat. Itt vagy, mint egy bölcs szellemmel rendelkező ember, aki még ezen felül extrémen könyörületes, szerető, együtt érző.


A dolgok nem úgy működnek, ahogy leírod. Amit te léleknek hívsz, nincs, hogy van amit nem akar. Ne emberként képzelj el egy olyan létezésállapotot, ami időn kívül, kapcsolatban van mindennel és végtelen szeretetben úszik.


Van olyan, hogy életformákban nincs személyi, csak kollektív szellem, de az emberek nem azért ilyenek.

A kollektív elménk miatt ilyenné formáltuk a világot, ami nagyon erős hatásokat gyakorol. Ugyanúgy vannak hülyék, rosszak, nagyon jó emberek mint régen, csak míg most felnőnek, sokkal jobban kiéleződnek mint annak idején. Szóval amit érzékelsz, azok csak a te végtelenül tökéletes testvéreid jelenleg bölcsesség hiányában "szenvedő" szellemeiknek emberi alakjuk, akik mentális betegségek sokaságában szenvednek.


Írj rám ha lenne kérdésed, vagy akármiért.


Legyél továbbra is ilyen leírhatatlanul gyönyörű! Imádlak!

2018. dec. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
50%

Felmerült már benned a gondolat, hogy lélek, spirituális értelemben, talán nem is létezik? Hogy talán csak az öntudat van, ami a túlélést elősegítő intelligencia melléktermékeként fejlődött ki? Hogy az ember alapjában véve önző, és az empátiát csak összetettebb szükségletei összetetebb módon való kielégítésére találta fel? Megtanult valamivel civilizáltabban élni, mert rájött, hogy másokkal összedolgozva könnyebben túlélhet. Az állat ugyanúgy ott van bennünk, csak a nagy kényelemben elfelejtettük, elástuk. Kíváncsi lennék, te mennyire lettél volna empatikus egy gázkamrában, ahol az erősebb férfiak egyszerűen eltaposták a nőket, csecsemőket és aggokat, csak hogy pár perccel több levegőhöz jussanak.


Amit te gonoszságnak látsz, az legtöbb esetben szimpla túlélési ösztön, vagy az egó önigazoló vágyából adódik ("ha másnak rossz, virtuálisan olyan, mintha nekem jobb lenne, ezért boldog vagyok").


Ahogy a Doktor megjegyzi: "Szinte semmi sem gonosz, viszont a legtöbb dolog éhes. És az éhség elég gonosznak tűnik az evőeszköz rossz végéről nézve."


Ajanlom Richard Dawkins Az önző gén című könyvét.


A tudósok pedig nem állítják, hogy az univerzum szimuláció. Vannak teóriák, melyeket a nem matematikus embereknek metaforikusan úgy próbálnak elmagyarázni, hogy az univerzum hologram. De ezt nem ilyen egyszerűen, szó szerint kell érteni, csak nekünk tömegembereknek nincs olyan matematikai háttértudásunk, hogy ezt ennél összetettebben felfogjuk. Leonard Susskindnek van néhány nagyon jó előadása erről:

https://www.youtube.com/watch?v=2DIl3Hfh9tY

[link]


Ha empatikus akarsz lenni embertársaidhoz, terjeszd a megalapozott tudást, a világosságot - az elveszett, tapogatózó sötétség helyett. És talán még túl is éljük a 21. századot.

2019. jan. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Mit vársz a kérdés frissítésétől?
2019. ápr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Van lélek! Az maga az emberi tudat! Ezért van az hogy annyi féle személyiségű ember van! Az mar más kérdés hogy ez a tudat/lélekkel mi lesz ha a test meghal ugye bár az energia sosem vész el csupán átalakul szoval kiváncsi vagyok mivé alakul át!
2019. ápr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%
"Butaság!"
2019. ápr. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
72%
nyilvánvalóan van lelkük,csak ők most sötétségban vannak. hiszen ha valaki szélsőséges jóságban képes lenni. tehát egy nebáncsvirágként viselkedik, aki senkit nem bánt és nem szól vissza meg stb.. érted mire gondolok, akkor kell lennie ellentétjének is.benne túlteng a jóság, a másikba meg a gonoszság. hiszen vannak olyanok akik később megbánják a dolgokat. ha neki megszűnt volna a lelke valamikor és ezért lenne ilyen gonosz akkor nem tudna többé visszajönni a fénybe.egyszerűen el van torzulva
2019. aug. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
31%
Én szkeptikus vagyok, és azt vallom, hogy van lelkünk. Szóval nekem ez egy szilárd tény, mint a fény.
2019. dec. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Miert keverik a tudatot a lélekkel?

En azota kételkedem a lélek létezésében miota van lombikozàs. Szoval ha mestersegesen egy petét összekrealnak egy himivarsejttel annak lesz ugye agya idegrendszere szemèlyisége jelleme, az agyi hullamokbol gondolatai megerzesei stb de mitöl lenne lelke?

Es igy néz ki nem is különböztethetök neg a normal fogant emberektöl habar azt sem làtom hogy egyàltalàn vizsgàlnàk e ezt a területet mert senki neve mellett nem all hogy L.lombik hogy legalabb a hosszu tavon kiderüljenek dolgok amik mondjuk ràjuk jellenzöek de a normal fogantakra nem vagy forditva.


HA nincs különbseg(ami nem jelenthetö ki mert olybà tünik eziranyu kutatàsok sincsenek)es mivel lelket nem lehet gyàrtani, az feltételezi azt hogy akkor a normal fogantaknak sincs lelke.

2020. márc. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Ja es ha odaig eljutnank hogy pete meg stb nelkül teremtjük meg az emberhez teljesen hasonlo mesterseges intelligenciat vasbol meg csavarokbol chipekkel, es totàl emberhü lenne, annak is mitöl lenne lelke? Ez kb hasonlithato a lombikhoz igy HA teljesen le tudnank masolni egy embert.

És élne müködne nem lenne megküönböztethetö tölünk lennenek sajat ötletei etc. De attol lelke az tuti nincs. De mivel nem különböztethetö meg tölünk (leszamitva hogy nem vérkeringese van)ahogy a lombikosok sem különböztethetök meg, igazabol mindig az a konkluzio hogy nekünk sincs akkor lelkünk ami repkedne halàl utan.

2020. márc. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Túl bonyolítod. A lélek olyan dolog amit nem lehet bizonyítani hogy létezik-e vagy sem. Viszont minden embernek vannak belső tulajdonságai. Az hogy kinek milyenek ezek a tulajdonságok az nagyon sok mindenen múlik. Nem lehet kimondani hogy valakinek van vagy nincs lelke csak azt tudjuk megmondani hogy ki hogyan viselkedik. Például neked fontosak az állatok, szereted őket és törődsz velük. Gondolom szeretsz felük foglalkozni, aranyosnak találod őket, örömet lelsz bennük. Vannak akik egyáltalán nem éreznek ilyet de ők nem feltétlenül rossz emberek vagy lelketlenek csak nem hozza lázba őket egy állat. (az állat kínzók más kategóriába tartoznak)

Azok akiket te lelketlennek hívsz (pl. állat kínzók) csak szimplán rossz tulajdonságokkal rendelkeznek. Ez lehet azért mert rossz nevelést kaptak, rossz környezetben nőttek fel, lehet mentális betegség miatt is stb. De nem azon múlik hogy valakinek lelke van-e vagy sem.

2020. ápr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!