Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Lehet, hogy igazuk van a...

George Adamski kérdése:

Lehet, hogy igazuk van a szkeptikusoknak és nincs lelkük?

Figyelt kérdés

Gyermekkoromban nagyon együtt érző voltam mindenkivel, nem csupán az emberekkel, de az állatokkal is. Sosem fordult meg a fejemben az állatok kínzása. A legyet, méhet is csak kikergettem a szobámból, sosem csaptam le. Mindig segítettem mindenkinek. Gyermekként gyakran még együtt sírtam mással, az ő baján, mert bántott hogy a másik érző léleknek,legyen az akár állat is mennyire fájhat, mennyire rossz lehet neki


Később rá kellett döbbennem, nagyon sok ember nem érez ilyen együttérzést, de még egy parányit sem. Nem részletezem, tudjátok miről van szó. Simán gázolnak át emberek életein vagy nézik nevetve kínlódásuk és nem pusztán emberét, hanem állatét is. Egyszerűen ezek az emberek, akikből nagyon sokan érzelem nélkül élnek, úgy hívjuk őket, hogy lelketlenek. Felmerült a kérdés bennem, mi van ha ők valóban azok lennének? Hogyan képes sok ember elvetemült gonoszságokra, ha lenne lelkük?


Ha az univerzum egy szimuláció, ahogyan a tudósok állítják, lehetséges, hogy a sok emberi lélek pótlására, amit a rengeteg leszületéssel nem lehet lehívni a mennyei lelkekből, mert már nincsen annyi egyszerűen egy számítógépes programmal pótlódik ki, akiknek nincsen valódi lelkük?


Az a másik lehetőség amire gondoltam, ha valódi lenne a világunk, hogy egyszerűen a teremtő időnként a szükséges lelkek pótlása helyett egyfajta lélek nélküli pót/bot/entitást küld le. Nagyon sok ember születik és lehetséges, hogy nem akarnak abba a szerepkörbe leszületni a lelkek, ilyenkor valamilyen lelket/szellemet kell a születendő gyerekbe juttatni és lehet nem valósi lelékkel rendelkező szellemek születnek ilyenkor le, hanem csak egyfajta lélek nélküli utánzatok.


Felmerült már benned a gondolat, hogy a gazemberekben, gonosztevőkben nincs is valódi lélek?



2018. aug. 26. 18:14
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. jún. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Szkeptikus vagyok. Van lelkünk.

A lélek egy erősen pozitív dolog. Azért hívják lelketlennek az olyat, mert ez a pozitivitás hiányzik belőlük.

Nem igaza van bárkinek, hanem ez csak egy kifejezés, ami jól szemlélteti az ember e részét.


Úgy képesek ilyenre, hogy szellemileg nagyon fejletlenek. Még nem tanulták meg ezeket a dolgokat. Nem lelketlenek, hanem a szellemük még túl pici. Mint egy madár, ami még nem kelt ki a tojásból.


Én is gondoltam arra, hogy van olyan ember is, akinek nincs egyéni lelke, nem tudom, de nem azért mert a végtelen elfogyott volna.

...de ez mindegy is lenne, mert nem ettől lesz valaki jobb vagy rosszabb. A lelketlen kifejezés a szellem állapotára nem a szellem meglétére utal.

Egy szimulált egyén, egy program is lehet nagyon jó, tanult, jó utat követő.

2020. jún. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne lelkünk akk semmi nem különböztetne meg egy emberi masolatu robottol.
2020. aug. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!