Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért van az, hogy a természet...

Miért van az, hogy a természetfeletti lények nem jelennek meg a szkeptikusoknak?

Figyelt kérdés

Jópár kérdést néztem itt már át - meg jókat is röhögtem -, és egyvalami szöget ütött a fejembe, mégpedig: Hogy lehet az, hogy a különféle entitásokat és azok hatásait/tevékenységeit csak azok érzékelik, akik hisznek bennük? Hisz logikusan itt olyanok tesznek fel kérdést ilyen-olyan entitásról, akik hisznek bennük, félnek tőlük, és ők tapasztalják ezt. Mégis mikor jön egy válasz, hogy ez marhaság, akkor nyilván feltételezhetjük, hogy az illető szkeptikus, soha nem találkozott semmi hasonlóval.

A kérdésem tehát: Ti nem tartjátok furcsának, hogy az lát/érzékel (akár rendszeresen is) szellemeket, démonokat stb. aki hisz benne, de aki nem az soha. Nyilván lehetne jönni a szöveggel, hogy nem mindenki képes őket látni meg mittudomén, DE! Ha engem elkezd szivatni egy szellem pl. áthelyez dolgokat a lakásban, akkor azt nekem is látnom kéne, még ha magát a szellemet nem is; ugyanígy a hangokat hallanom kéne, amit csinálnak.

Valakinek van erre egy pár gondolata esetleg?


2017. márc. 6. 00:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy szellem megjelent egy utcán sétáló szkeptikus előtt és így szólt:

- Hú, én vagyok a szellem!

- Etesd a nénikédet! - legyintett a szkeptikus és tovább ballagott. A szellem ettől zavarba jött, ugyanis nem volt nénikéje és ha lett volna, akkor sem etette volna. A döbbenettől ledermedt és nem követte a szkeptikust, aki hamarosan be is fordult egy utcasarkon.


A szellem később átgondolni történteket és arra a következtetésre jutott hogy a szkeptikus semmibe veszi őt és ettől megsértődött.


Azóta hideg távolságtartás jellemző a természetfeletti lények és a szkeptikusok között. A természetfeletti lények elkerülik a szkeptikusokat, a szkeptikusok meg továbbra is semmibe veszik őket és ha véletlenül összefutnak valamelyik utcasarkon akkor köszönés nélkül tovább sétálnak.

2017. márc. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Jó kis történet :D

Most nemtudom, hogy csak a poén kedvéért írtad vagy komolyan gondolod a mögöttes mondanivalóját?

2017. márc. 6. 00:59
 3/13 anonim ***** válasza:

Én erősen agnasztikus vagyok.

Mostanában néztem, egy csomó 'igaz történeten alapuló' horror filmet, és volt ilyen benne, hogy:

'-Ön nem látja? Az jó, akkor Önnek erős lelke van'

Talán ebben van a titok nyitja.

Inkább hiszek a bevonzás törvényében. Az agy nagyon érzékeny testrész, és nagyon sok betegséget előidézhet, kb. mintha csapot nyitnának. Mikor tavaly influenza járvány volt, elég volt, hogy fél órát eltöltsek a beteg társam mellett, végig azon agyalva, hogy tuti elkapom és el is kaptam. Idén is kerültem ilyen helyzetbe, viszont most pont az ellenkezőjére gondoltam és semmi bajom nem volt.

Nem hinném, hogy ez a spirituális szinten különböző lenne. Inkább mentális betegség, de ezt csak addig hiszem, ameddig nem előttem rázkódik az ágy.

2017. márc. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Még ha egy szkeptikus, és a hívő ugyan azt is éli át, akkor is teljesen mást gondolnak a történtekről, mert más a nézőpontjuk. Értsd: ha az éjszaka közepén mondjuk leesik egy könyv a polcról, akkor a hívő szellemre gyanakszik, és úgy fog gondolni erre az eseményre, mint a szellemek létezésére talált újabb bizonyítékra. Ezzel szemben a szkeptikus max bosszankodik egy kicsit, hogy ha nem tette volna olyan közel a könyvet a polc széléhez, akkor most nem ébresztette volna fel a leeső könyv hangja.


Szóval érted; az egyik oldal minden apróságba belemagyarázza a természetfelettit, a másik meg (mint ahogy #1 is írta) akkor sem vesz észre semmit, ah az orra előtt van, így nincsenek is tapasztalatai.

2017. márc. 6. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Azért mert ha valaki valami ismeretlent tapasztal az attól kezdve már nem lesz szkeptikus. Kérdés megoldva.


De csak abban a témában nem lesz szkeptikus amit már átélt. Ha lát egy ufót és attól kezdve nem szkeptikus az ufókkal kapcsolatban attól még a szellemekben nem fog hinni. Szerény véleményem az hogy ez a normális.

2017. márc. 6. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Én ennek a fordítottja vagyok pont, nagyon sok mindenben hiszek, az entitások létében is (szellemek, démonok...), de sosem volt még velük kapcsolatos személyes tapasztalásom. Nem is bánom, szerintem addig jó. :D
2017. márc. 6. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%

Lehetséges esetek:

- megjelennek, csak a szkeptikus másként/félre magyarázza;

- megjelennek, csak a szkeptikus ezoterikusan csökött agyával nem ismeri fel;

- ha igaz a sokat emlegetett vonzás törvénye, akkor annak ellenkezője is, tehát amit erősen tagadok, az eltávolodik tőlem.

2017. márc. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Persze ha egy szkeptikus átél valami hasonlót, akkor már nem annyira lesz szkeptikus. De mondjuk főleg arra gondoltam, hogy akik itt mindenfélét átéltek azokon látszik, hogy mindig is hittek és hinni is fognak az ilyesmiben.

Nem sok olyat olvasol, hogy szkeptikus, de nem tudja nagyon magyarázni (nem azt mondom, hogy nincs ilyen). Nyilván látszik amúgy a kérdésből, de én sem hiszek az ilyesmikben, és soha nem is tapasztaltam semmi ilyet, csak hasonlókat.

3 kisebb példám, ami megtévesztő lehet:

Volt egy időben, hogy nyáron egyszercsak megjelent egy arcra hasonlító fény a falon. Akkortájt még nem voltam ennyire 'hitetlen' szóval valamelyest megrémisztett. Később kiderült, hogy az előkertben a fák megmetszése után alakult ki ez a forma az utcai lámpa segítségével, ugyanis mikor a lomb elkezdett erősödni az 'arc' deformálódott majd teljesen eltűnt (mire a fát teljes mértékben levelek borították).

Második példám egy különös zaj volt, ami kintről jött és éjszakánként sokat hallottam. Mintha bevágtak volna egy ablakot/ajtót, de szinte csak éjszaka tapasztaltam. Erre még egyszerűbb volt a magyarázat: Az újonnan idetévedt macskánk a szomszéd és köztünk lévő falemez kerítésen ugrált át, ami hatalmasat zörög, mivel nincs normálisan rögzítve.

Az utolsó pedig egy nagyon általános példa: Éjszaka minden kattog... és mi a magyarázata? Hőtágulás. Többnyire gépezek lefekvés előtt, ami eléggé befűti a szobát, majd mikor aludnék azok a tárgyak elkezdenek kihűlni, és eredeti alakjuk felvétele közben megesik, hogy kattannak egyet-kettőt.

Ezzel csak arra akartam volna rámutatni, hogy kb. minden addig természetfeletti, amíg utána nem jársz az eredetének.

De nyilván azt is érzitek, hogy mit akarok kihozni a kérdésből. A lényeg, hogy szerintem (még ha létezik is bármiféle 'természetfelettinek' csúfolható entitás) a legtöbb kérdező itt csak behaluzza magának a hülyeséget, ezzel egyfajta tanúsítványt adva arra, hogy a legtöbb szellemsztori csak bebeszéléseken alapul. Tisztában vagyok azzal, hogy ez nem bizonyítja az ilyenek nem létezését, ellenben bizonyítja azt, hogy a legtöbben csak itt játsszák az agyukat.

2017. márc. 6. 09:34
 9/13 anonim ***** válasza:
37%
Honnan veszed, hogy nem jelenik meg. Lehet megjelenik, de letagadják még saját maguknak is. Szerintem egy Vágó István kaliberű ember akkoris tagadná, ha az asztal a plafonon lebegne.
2017. márc. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én csak magamból indultam ki. Nem igazán hiszek az ilyenekben és soha nem is láttam/tapasztaltam semmi rendkívülit.
2017. márc. 6. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!