Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a skizofrénia nem is egy mentális betegség, hanem egy démon/ gonosz erő szállta meg az embert? Lehetséges?

Figyelt kérdés

2018. szept. 14. 22:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Persze, pont annyira minthogy egy személyiségzavaros genyó hiperszúnyog bújt az agyába és láthatatlanul irányítja. Csak épp az égvilágon semmi nem utal egyik elképzelés valóságosságára sem.
2018. szept. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Bátor Tintanyúl ***** válasza:
81%
Nem. Ennél középkoribb ötletet rég hallottam.
2018. szept. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Azt mondják a hangok, hogy lehetséges!
2018. szept. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 User-Agent ***** válasza:
66%
Na persze! Legalább most már tudjuk, hogy gyógyszerekkel és pszichiáterekkel kell harcolni a démonok ellen. Olyan, mint a Vámpíroknál a fokhagyma vagy a kereszt. :D
2018. szept. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%

Nem+ A skizofrénia egy mentális betegség.


Minden más amiről beszélsz azt ettől meg kell különböztetni! Legyen az bármi!

2018. szept. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
29%

#2- vel eggyet értek


#3 én is hallok hangokat nap mint nap :) ...

belső hangokat is, de ki a védangyalát, ki egy démonnak hívja, én szimlán a belső hangnak.

próbáld ki tegyél fel egy érdekes kérdést és ne lvass utánna és ne beszéld meg senki mással, hanem járd körbe fejben a témát, építsd fel az álláspontod, aztán közelítsd meg más más nézőpontból, és idővel más más hang jelenik meg egy egy gondolatmenethez...

és ez nem skizofrénia csak gondolkozás külső forrás nélkül. a skizók tudtommal nem igen tudnak magukról, de a hangok így léteznek.


kérdező érdekes a feltevésed, de ha a fentit ellvastad akkor, nyugodtan mondhatom hogy igazából valahonnét innét ered...


magányos - nincs kivel beszélnie,

vagy olyan amit nem szívesen osz meg mással


magában beszél - kezdetben tényleg magában

idővel személyesíti a gondolat menet "hangjait" (jó-rossz)

ez a rossz filzófia és vagy gondolatmenet oka, nem ismeri a vita alap szabályait...


még mindíg magányos, de egy nagyobb csalódás éri a világtól - ez által létrejöhet egy tudathasadás, és a "személyiségek" "ön tudatra ébrednek"


skrizofénné válik - viszont, látszólag ismét nyit a világ felé, (jobb esetben) és válik nyilvánvalóvá hogy skizó.


legnagyobb probléma a társadalmi erkölcs,

erkölcsös vagy, nyagy nem, szabad vagy nem szabad...

az egyik személyiség precíz pontos barátságos

törvénytisztelő, míg a másik pont az elentkezője (többnyire én így vettem le)


pl.:

a dragon ball,

nemtom melyik évadjában, csak mesélték, az Isten, és a Sátán ugyan annak a karakternek van megrajzolva. az ottani Istenség hogy az abszolút jó legyen, kiűzte magából a rosszat, s az testet öltve vált az abszolút rosszá, ez is egyfajta

szkizoizmus,(na új szó..gndolom)

vagy a

queens of langasuka,

nagymestere kb ugyan ezt tette(Az érdekes film volt)

a széttörve,

lehetne példa de, az már szerintem kicsit túl képzeli,de az voltaképp erről szól

bár az egyszerü néha jobb.


MINDENT EGYBEVÉVE NEM, NEM HISZEM HOGY DÉMONI JELENSÉGRŐL VAN SZÓ, HANEM EMBERI GYENGESÉGRŐL ÉS A "LEHETETLENNEK" (A POLITIKAI, /ETNIKAI?UGYE?/ ÉS A VALLÁSI TÖRVÉNYEKNEK) VALÓ MEGFELELÉSI KÉNYSZER, ÉS A TÁRSADALOMI KLIKKESEDÉS, LENÉZÉS, KIREKESZTÉS, MEGSZÉGYENÍTÉS IS OKOLHATÓ A BETEGSÉG MIATT. közben ezekből jópár társadalmilag el is fogadott (pl oda nem mész ami nem érdekel, tér iszonysként nem lesz sok ejtőernyős barátood, mer esetleg cikiznek...)


ja kb ennyi javítsatok ki nyugodtan... :)

2018. szept. 15. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Persze.

Ugyanúgy, mint 'nem én vagyok figyelmetlen, hanem a rádió a hibás, mert a kedvenc zenémet játszotta, azért kerültem a villamos alá!'

2018. szept. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
De ki lenne az a Démon? Lenne egy tippem...
2018. szept. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%
#6-os : a skizofrénnek nincsen több személyisége (ismerek skizofrént)hangokat hall,hallucinál és magában beszél/röhög,hirtelen butábbá válhat,mint alapból volt,és sokszor vallásosak lesznek valamiért.(ha előtte nem voltak azok)hallucinál embereket,akik beszélnek hozzá,de nincs neki több személyisége,amit váltogat.
2018. szept. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
mert akinek több személyisége van,az a disszociatív személyiségzavaros ember
2018. szept. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!