Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Miért nem mérhetők az éter...

Miért nem mérhetők az éter hullámai?

Figyelt kérdés
5. elemről szól a kérdés. ākāśa,

2020. nov. 15. 13:58
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jövendő mondó:)
2020. nov. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 Grimfox ***** válasza:
100%
A négy elem nem megbukott görög felvetés, hanem az ideák szintjén mozgó magyarázat. A dolgokat egészében nézték, és a négy elem tulajdonságai alapján állapították meg a természetüket. Az anyag felépítésére az atom elméletet dolgozták ki, természetesen csak mint alap teóriát. Náluk a kő kő atomokból, a hús hús atomokból állt, de a láthatatlan elemi részecskék elmélete tőlük ered. Amikor egy tárgyat mint egészet néztek, a négy elem akkor jött képbe, a négy elem tulajdonságainak aránya, és keveréke alapján igyekeztek meghatározni egy dolog természetét. Bizonyítja, hogy nem ténylegesen elemként gondoltak ezekre, hogy az emberi szellemet, természetet is a négy elem elegye alapján vizsgálták. A négy elemet fizikai jelenségekről nevezték el, amelyek a legjobban reprezentálták az elem jellegzetességeit. Míg az elem elmélet főleg filozófiai volt, az atom elmélettel már az anyag felépítését próbálták magyarázni, és ahhoz képest, hogy az atomok létezését tényleges megfigyeléssel csak a 20. században bizonyították, elég közel jártak a görögök az igazsághoz. Illetve a görögöknek tulajdonítjuk ezt az elméletet, de akkoriban a tudományos élet központja Egyiptomban, Alexandriában volt, az összes nagy hatású filozófiai, és tudományos tézis ott született.
2020. nov. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
100%
Hús atom...xddd Akarod mondani fehérje, ami kb szén,hidrogén,nitrogén meg ezek az ellemek? Kémialiag bukott meg a 4 elem elmélete miszerint mindent ami fölépit a 4ellem épiti fel. Tudtommal ez az eredeti 4elem elmélet.
2020. nov. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
a szénben van a 4 elem valahol de ez nem biztos?? lehet a szénvegyületeket tipusait aszerint kell előállitani? igy megkülönböztetni a növényeket? nem tudom. nekem ösztönböl megy elfelejtettem azokat amiket tanultam (a szellemeket ez majd eligazitja és rájönnek maguktol de mindenféle megoldásra nemcsak szénre) nekem tetszik
2020. nov. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
Ugyanazok epitenek fel minket minta minket korulvevo kornyezet csak mas arányban és formába. De ez az osszes tobbi elem/anyag es nem 4 ami raadasul nem is konkret anyag.
2020. nov. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 Grimfox ***** válasza:
100%

Ahogy írtam, a négy elem elmélet filozófiai, az atom elmélet viszont fizikai magyarázatot próbált adni a világ felépítésére. Egy 21. századi embernek nevetséges lehet a hús atom, kő atom, stb. léte, de ezt egy olyan nép gondolkodói fogalmazták meg, akik nem hogy az elektronmikroszkópot nem ismerték, de még a nagyítólencsének is csak kezdetleges változataival dolgozhattak. Azt feltételezték, hogy kell lennie egy végtelenül kicsi, elemi részecskének, ami nem bontható tovább részekre. Az atom szó is görög, ebben az elméletben használták először az anyag legkisebb alkotóelemére. Nem tudhatták, mert nem volt eszközük megtudni, hogy az anyagok pontosan miből állnak. Majdnem kétezer évvel később kezdték ezt felfedezni. Már az ötlet, hogy létezik a bonthatatlan elemi részecske, amiből a dolgok felépülnek messze a kor tudománya előtt járt. Persze már tudjuk, hogy az, amit atomnak nevezünk ma, tovább bontható, de ez szintén már vagy 2500 év tudományos fejlődésének eredménye.

A négy elem elmélete pedig filozófia, csakúgy, ahogy a kínai öt elem(változó állapot) elmélete a mai taoista filozófiában, és kínai orvoslásban. Legfeljebb a laikusok gondolták úgy, hogy a négy elem filozófiája szó szerinti kémiai, és fizikai felépítést jelent. A filozófiai iskolák mindig is princípiumokban gondolkodtak. Mondok egy tök egyszerű példát: Ha a tüzet, és a vizet összekevered, akkor szimplán kialszik a tűz. De a sav egyszerre tűz, és víz princípiummal, tulajdonsággal rendelkezik, mert ugyanúgy emészt mint a tűz, és ugyanúgy rendelkezik a folyadékok sajátosságaival, mint a víz. Tüzes, és vizes jelleggel rendelkezik, nem tűzből, és vízből készült. Nem a kémiai összetételét vizsgálták ezzel, hanem hogy milyen hatást fejt ki a környezetére, milyen jellege van. Ugyanígy értelmezve az oxigén(ezt persze nem ismerték akkoriban, de modern példának jó) egyszerre tűz, és levegő jellegű, mert kémiai égést, oxidációt okoz, de légnemű. Az akkori gondolkodók így értelmezték a négy elem tanát. Más megközelítés, mint a lebontás általi elemzés, ami a modern tudomány alapvető módszere a megismerésre, de rendelkezik logikával, és az akkori filozófiában, és tudományban megállta a helyét.

2020. nov. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem létezik, márpedig nem létezőt nem fogsz tudni mérni sem. Fizikát kéne tanulni a hülyeség helyett
2020. nov. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
0%

7,8


Fordítva. A gondolatot megelőzi a jel, tessék olvasni


[link]



Bocsánat, hogy ősszedől a világotok, de ideje visszatérni a valóságba, vagy fontolóra venni a pszichiátert.

2020. nov. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 A kérdező kommentje:
#18 "gondolatot megelőzi a jel" Szerintem, neked kellene sürgősen egy pszichiáter troll barátom. D
2020. nov. 16. 11:48
 20/58 anonim ***** válasza:
0%

19


Nem hinném, ráadásképp pszichológus vagyok. :D Bizonyíték van arra, amit mondtam, nem zavar? :)

2020. nov. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!