Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Miért nem mérhetők az éter...

Miért nem mérhetők az éter hullámai?

Figyelt kérdés
5. elemről szól a kérdés. ākāśa,

2020. nov. 15. 13:58
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
Valamint az Ibogain és Ayahuasca (DMT), psylocibin nevű szerekről olvasni, nagyon érdekes olvasni is róluk, főleg akit érdekel a spiritualitás.
2020. nov. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 Grimfox ***** válasza:

Elég régóta érdekel a spiritualitás. Több mint 18 éve foglalkoztat. De mindig különbséget éreztem a saját erőből elért spirituális élmény, és az indukált között. Még akkor is ha a saját erőből elért élmény során hasonló anyagok szabadulnak fel, az irányítás akkor is az egyén kezében van, míg az indukált során nincs kiszállás, nincs lehetőség a korrekcióra, és nem lehet úgy irányítani, mint a saját erőből elért élményeket.

A sámánok persze tanulnak 10-20 évet, hogy a kémiai anyagok hatását valamennyire irányítani tudják, de ez sem az a fajta irányítás, amire törekednék. Érdekes maga a varázsgombák, és más hallucinogének kultusza, a használatuk, és elkészítésük módja, és az élményleírások, de szerintem aki nem csak alkalmi élményre vágyik spirituális téren, annak nem célszerű ezeket a szereket használni.

2020. nov. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:

52


Miért, te nem indukálod? Nem hasonló, ugyan azok. A spirituláis élményék ugyan azon anyagokból erednek az agyban. Irányítható is egyébként, de nem szabad, ettől lesz teljes az élmény, és éli át az ember azt, amit átkell élnie.


Hogy Feldmárt idézzem "Egyszer adtam 1 marék LSD-t egy buddhista szerzetesnek, mert tudni akarta, hogy mi az. Leült a sarokba, és meditált egész nap, majd felállt, és azt mondta : semmit sem éreztem másképp, mint máskor."


"A meditáció, és a "spirituláisok" csupán fotel túristák, az igazi utazás nem ezzel érhető el"


"Foglalkoztam a világ összes filozófiai írányzatával, mindent kutattam, és jól ismerem. Egyik sem vezet el oda, ahova a pszichodelikumok, egyik sem okoz katarzíst"

2020. nov. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 Grimfox ***** válasza:

Eltérő a véleményünk a spiritualitás céljáról. Az én célom az irányítás, és megértés. A katarzis nem célom. A koncentráció, és irányítás nem ad felemelő érzéseket. Nem a test által átélt katarzis, az agy szárnyalása az, amit el akarok érni. Mivel te az elmét az agy, és a test termékének tekinted, én nem, ezért ezt nem tudjuk egymásnak úgy elmagyarázni, hogy az a másik számára meggyőző legyen.

Számomra az érzelmektől, és csapongó gondolatoktól mentes megismerési állapot a cél. Az én álláspontom az, hogy a test funkcióit ehhez le kell csillapítani, nem felkorbácsolni külső kémiai anyagok bevitelével, vagy a testet stimuláló technikákkal.

Azt nem állítom, hogy ez az állapot nincs kihatással a testre, de a lehető legkisebb hatás kiváltása a cél, hogy ne zavarja az elme munkáját.

Ez abból a meggyőződésből ered, hogy az elme nem anyagi természetű, a test anyagi természetű, de az élet céljából kölcsönösen hatnak egymásra. Nem ismerem a pontot, ahol az elme, és a test kapcsolódik. Addig rendben, hogy az agyban kapcsolódik, hogy milyen mechanizmuson keresztül, ezt a pontot nem ismerem.

2020. nov. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:

Hát még mindig nem érted: D Mindegy, hagyjuk...



Nem akarod érteni, kötöd az ebet a karóhoz :D Sok szerencsét, lol

2020. nov. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 Grimfox ***** válasza:
Értem amit mondasz, csak nem értek egyet. Nem feltétlen ostoba, akinek más a véleménye. De ez esetben valóban hagyjuk.
2020. nov. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
Van a vélemény, meg a tény. Nem mindegy :D
2020. nov. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 Grimfox ***** válasza:
Valóban nem. Ebben egyet értünk.
2020. nov. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!