Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Van bármilyen hiteles forrás...

Van bármilyen hiteles forrás arra, hogy a Dalai Láma tényleg járt Dobogókőn, és tényleg azt mondta, hogy ez a föld szívcsakrája?

Figyelt kérdés
Elég erős fenntartással kezelem ezt a dolgot, szerintem csak magyar "asztrológusok" meg efféle szerzetek kitalációja ez. Külföldi oldalakon szinte semmit nem írnak Dobogókő csodálatos hatásairól, leszámítva egy-két tört angolságú magyar kommentet.
2010. aug. 28. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék
2010. aug. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom de Dobogókőre is akarnak valamit építkezni...


[link]


Nem értem miért nem lehet úgy hagyni ahogy van!?Miért kell mindenhova építkezni?

Jah és bocsi az Off-ért!!:):D csak egy kicsit felháborodtam..

2010. aug. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nekünk van dobogóköven telkünk télleg vmi wellnes cuccot akarnak építeni.és erről a csakrás dologrol én is halottam már
2010. aug. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
a Bp-i előadásán megkérdezték tőle mi a véleménye erről a Dobogókő-Föld szívcsakra dologról és jót nevetett rajta, majd azt mondta minden nép, ország azt hiszi és úgy állítja be, hogy ez az ő országában van pl. Mexikó, Kína stb.
2010. szept. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ, pontosan erre gondoltam én is:)
2010. szept. 23. 20:05
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

A 14.Dalai Láma nem mondta azt, hogy nem Magyarországon van!!!

Tehát Magyarországon van!

2011. jan. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Épp ezt akartam mondani,azt nem mondta,hogy NEM MAGYARORSZÁGON VAN.

És miért ? azért mert nem akar 1 népet kiemelni a világból,nem akar ilyen megkülönböztetést tenni. Neki épp az a "dolga",hogy összefogja az embereket

2012. aug. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Úgy hallottam, hogy azt mondta a Láma, hogy nemitt, hanem az ő országában van a szív csakra. Persze, én is ezt mondanám.


Ezoterikusan elnevezhetünk dolgokat maguk körül és aki hisz benne az hisz. Az az ő dolga. Vannak emberek akik szeretnek hinni valamiben.


Egyébként tudomásom szerint a Ferenczy szikla az amit így neveznek. Persze mire oda valaki felér addigra már igencsak meg lesz hozzá a pulzusszáma és a szív dobogásának az intenzitása, hogy érezze a mellkasát vagy a fülét egy kemény sziklához szorítva a saját szívdobogását vagy a saját ütőerének a pulzálását.


A természet viszont tényleg ad erőt és segít gyógyítani az ember lelkét, oldja a szorongását. Az is egyre köztudottabbá válik, hogy a lélek egyensúly zavata sokszor testi tünetekben mutatkozik meg. Ezt éljük meg sokszor betegségként. A természetjárás amellett, hogy edzi a testet és növeli az állóképességet, lekileg is jó hatással van az emberekre. Erre vezethető vissza a szívcsakra gyógyító hatása. Aki odáig eljut az már elkezdett túrázgatni és szerzett valamekkora edzettséget is. Csoda ha egészségesebbnek érzi magát? Persze ez még az ebben hívőkben felerősíti az a tudat, hogy "itt jártam sokszor és ettől gyógyultam meg".


Minél többet járunk kirándulni a hegyen annál edzettebbek leszünk. A mai városi ember sokszor ki sem mozdul a természetbe és eltunyul. Városi, budapesti vagyok én is és járom a természetet. Érzem, hogy ez tartja bennem a kondíciót. Ki megyek kerékpárral pl ezt a a sziklát keresgélve és utána haza, ami kb 70-80 km tekerést jelent egy út alkalmával. Még nem jártam a szív csakránál, de nagyon sokszor mentem el mellette kerékpárral éjszaka közepén is és nappal is, annyi sokat hallottam és olvastam róla és már többször körbe jártam és nem találtam.


Vissza néztem a GPS nyom alapján, hogy már többször körbe jártam de nem találtam az ösvényt, ami ki lehet jól járva, de én akkor sem találtam. Utoljára egy hete voltam arra és megint kerestem a Ferenczy sziklát, tudtam, hogy hol kellene lemennem jobbra de de még azt a fa kaput sem találtam meg, ahol el kellett volna menni arrafelé.


Most láttam egy képet, hogy a fa kapu, aminél eljutok a szív csakrához, az bent van az erdő fái között. Megláttam ezt a képet és ráismertem, hogy ott megyek el ezek mellett a fák mellett már több alkalommal is, de mindig már kicsit sötétedik amikor oda érek és nem láttam ott a fa kaput. A képen viszont jól látszik.


[link]


Miközben utoljára mentem arra, működött a sisakon egy kamera és itthon vissza néztem a felvételt. Hátha látok abból a képből ismerős részleteket. Akkor döbbentem meg, hogy ott mentem el a fa kapu mellett, látszik a felvételen a fák között, csak nem figyeltem eléggé és nem láttam meg akkor, csak így utólag a videón. Akkor már kicsit sötétedett.


[link]

Először messziről mutatom kézzel a videón, hogy valahol arra kell lennie, aztán jön először baloldalon egy út leágazás ami mellett elmegyek és kicsivel tovább haladva jön egy faleveles erdei út jobbra. Onnan már érdemes figyelni a jobb szélét, mert ott látszik az ösvény elején a fa kapu a fák között, ami a képen is látható.

Szóval legközelebb már megtalálom majd. :)


Igaz, még nem jártam a szív csakránál de nekem meggyógyult a közelében is "tőle" a szív billentyűm, mert meg volt vastagodva a kardiológus szerint és a sok kerékpár túra alatt eltűnt róla a meszesedés és normális vastagságúnak látszik már az ultrahang képen.


Most sokan azt mondják, azért van mert a szív csakra környékén jártam sokszor. Hát persze, mert a hegyen jártam sokszor és a gyors pulzus, a rendszeres sportos intenzív szívműködés letisztította a keringési rendszeremet. :)

2015. nov. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amit kifelejtettem :


A videót érdemes nagy felbontásban teljes képernyőn nézni. Ott a jobb felső részén 33:10-nél már észrevehető, de kb 33:15-nél már jól látszik ha a sarokban lévő térkép vázlat mögött figyeljük. Pillanatra meg lehet állítani a képet ott.


A felső összekötő része tűnik ki leginkább a környező fák közül és 33:21-kor tűnik el a kép jobb szélén.


A kapu 33:15-33:21-ig látszik kicsit beljebb az erdőben.


Íg már más is könnyebben megtalálhatja.

Sőt itt egy térkép részlet is róla :

[link]


A pirossal megerősített vonalon mentem el mellette és mint kiderült, a kéken kellett volna bemenni az avaron. Az a kis kör jelzi a térkép vázlaton.


Itt meg egy általános magyarországi túrista térkép, ha valakit érdekel:

[link]


Csak nézegetni és nagyítgatni kell és minden túrista ösvényt és erdei utat megtalálunk rajta.

2015. nov. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja a kérdésre nem válaszoltam.

Tényleg járt ott a Láma és azt mondta, ez nem a föld szív csakrája, az náluk van. Hát már hogyne lenne, persze mert mindent magának halmozna. Mi meg ahhoz ragaszkodunk, a mi mondánk szerint itt van. :)


Aztán majd ezt is mindenki próbálja tőlünk elkommunizálni..

2015. nov. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!