Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Az őslakó c. filmnek van...

Az őslakó c. filmnek van valós alapja? Megérintett téged a film spirituális értelme?

Figyelt kérdés

2021. nov. 5. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Az az amikor egy társaság egy faházban vagy miben,nyaral vagy mit csinál,és az egyik benyögi hogy valójában ő Jézus Krisztus,és olyan sztorikat mesél nekik amik nincsenek leírva és csak ő tudhat egyedül?Ha igen,akkor az egy kalap szar.
2021. nov. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Engem nagyon megérintett, én is elgondolkodtam rajta annó.
2021. nov. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Nekem nagyon tetszett, megérintett, de nem spirituális szempontból hanem inkább tudományos, elméleti szinten, érdekes eszmefuttatás volt a film, meg nekem tetszett a hangulata is, hogy egy ilyen baráti beszélgetés az egész.
2021. nov. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Logika2015 válasza:
45%
Nekem nagyon tetszett. Érdekes és gondolatébresztő volt. A folytatás is tetszett.
2021. nov. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mi a folytatás? Létezik?
2021. nov. 8. 17:02
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Igen. [link] Én nem láttam a 2 részét de az értékelések alapján nem kellett volna folytatni ezt a filmet, vagy legalábbis nem így. Majd valamikor lehet megnézem.
2021. nov. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Tudtok ehhez hasonlóakat?
2023. jan. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Engem lebilincselt az őslakos. Emlékszem, elkezdtem nézni, vártam, hogy valami történjen, aztán a végén jött a csavar, ami helyretett mindent. Élveztem, elgondolkodtató volt.
2023. jan. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valós alapja? Ez a kérdés bennem fel sem jött. Ennek a filmnek filozófia szempontból van értelme. A lényeg, hogy belőled mit vált ki és amit kiváltott hogyan jött létre.
2023. febr. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.

A szó szoros értelmében nincs valós alapja, ám spirituális szemszögből viszont más a helyzet. Főhősünk Mr. Oldman egy ponton előadja, hogy Ő volt Jézus. Ebből a szempontból vizsgálva pedig van valós alapja. Nem állítom, hogy létezik olyan emberi test, mely évezredekig képes életben maradni, bár cáfolni sem tudom ezt az elméletet. De vallási alapon létezik az örök élet. Jézus által valamilyen szinten valóságossá válik a történet örök élet koncepciója.

Aki ugyanis hisz Jézusban, minden hitét és reményét belé veti, az örök életet nyer. Aki hiszi, hogy Krisztus szavai igazak voltak, az igyekszik rá, mint példaképre tekinteni. Úgy beszél, úgy kezd működni, mint a Bibliai Jézus. Isten országának bölcsességére tanítja embertársait, ezzel reményt ad, hitet is adhat, sőt akár gyógyulást is.

Bizony, tapasztalatból mondom, hogy ilyen módon elnyerhető az örök élet. Csupán Isten velünk kapcsolatos akaratát kell keresni, megérteni és lehetőségeinkhez képest teljesíteni. Ha ügyesen csináljuk a dolgainkat, akkor Kisztushoz hasonlóvá válunk, mintegy kiterjesztésévé. Minél jobban keressük, kutatjuk őt, annál inkább azonosulunk vele és megértjük. Már-már emlékeink is lesznek a régmúltról.

Krisztus sem 2000 éves, hanem annál sokkal régebbi, hiszen már hatással volt születése előtt is a régmúltra és hatással van 2000 év távlatából a mai korra is. Mi ez, ha nem örök élet? Több ez, mint Mr Oldman örökélete, hiszen bárki számára elérhető, de csak az nyerheti el, aki hisz ebben, anélkül, hogy látja. Vagy az olyan, mint aki én vagyok, mert hinni akartam benne, de végül tapasztaltam erejét, mert elhittem és ma is hiszem, ha kérem, akkor erőt ad, hogy gyógyuljak és működjek.


Az tetszett a filmben, hogy noha Mr Oldman egyenlővé teszi magát Jézussal rávezetve erre kollégáit. Ő maga tényleg úgy viselkedett a szituációban, mint a Bibliai Jézus. Nem nevezte magát annak, amíg a kollégái fel sem ismerték. Volt aki megbotránkozott rajta, mert mélyen hívő katolikusként nem akarta ezt elfogadni, mint ahogy Jézust sem a farizeusok és a zsidók.

Érdekes, hogy Buddhával nem tette magát egyenlővé, de elismerte, hogy találkozott vele és csodálatos volt.


Annyi igazságalapja van a filmnak, hogyha elméletben létezne halhatatlan emberi test, akkor az a személy nyilván nem verné nagy dobra a dolgot és kerülné a nyilvánosságot. Egy ilyen emberre minden kormány rá akarná tenni a kezét.


Ami még a filmben nekem nagyon tetszett az a vége volt, amikor csórikám azt mondja, hogy csak szívatta a halhatatlan sztorival a haverjait, aztán már a csalódott néző is kezdi bánni, hogy belekezdett ebbe a mesedélutánba, ám a legvégén ott a csavar, ami mindent rendbe tesz.


bizony mondom, a valóságban az örök élet máskép működik. Haltam meg már részegen vérveszteségben 2019-ben, és itt vagyok. 2020--ban főbelőttem magam (majdnem), de itt vagyok, hála Jézusnak. 2021-ben autóbalesetben szakadt le a fejem, ám mégis sértetlenül szálhattam ki a kocsiból, mert az Úr így látta jónak. Hogy én bűnös ember mivégre kaptam ezt a kegyelmet, azt nem értem, de szeretem Istent, szerettem azelőtt is. Talán ezért.

Én nem poénkodom el, hogy szivatlak benneteket, de ne kisértse senki sem a sorsát. A tavaly drogtúladagolásba haltam meg egyik éjszaka, de Krisztus rám vetette a kezét és visszahozott, ezután dicsőítettem az Urat amiért ilyen csodát tett velem. Szégyenlem magam, hiszen nem vagyok méltó ezekre a csodákra, mégis megtörténtek velem.

2023. febr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!