Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Mi történne, ha az elhunytat...

Mi történne, ha az elhunytat búcsúszertertás nélkül temetik el?

Figyelt kérdés
Ha mindez úgy történik semmi ceremónia, rokoni összegyűlés, búcsúbeszéd stb, csak egyszerűen koporsóban leengedni a földbe vagy hamvait elhelyezni, kereszt és ennyi.

2023. jan. 4. 20:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

"Nem fog feltámadni, mert nincs teste ha elhamvasszák"

Miért, ha nem hamvasszák el akkor 50 év múlva milyen teste van ami a feltámadásra vár?

Akkor aki egy balesetben ég porrá, vagy robbanásban repül a teste millió cafatra nem támadhat fel? Akit az akarata nélkül hamvasztanak el nem támadhat fel?

2023. jan. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Semmi.
2023. jan. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
89%

Az én végrendeletem pont úgy szól, hogy tilos temetni. A testemet oktatási és kutatási célból fogják szanaszéjjel boncolni, a szerződés szerint akár katonai célokra is használható a testem (ez azt jelenti, hogy pl lövedéket vagy sugárzást is tesztelhetnek). A szerződés kitér arra is, hogy a maradványaim maradványainak a maradványait tetszőlegesen eláshatják, vagy hamvaszthatják és az óceán akármelyik pontján a vizbe szórhatják.

A családom pedig a gondolataiban fog emlékezni rám, ha akarnak, és nem kell százezreket fizetniük a helyért, a szertartásért, a sir gondozásáért, stb. (ha hagyományosan lennék temetve, akkor sem biztos, hogy szeretettel járnának ki a temetőbe. Azért meg minek, hogy "muszáj, mert halottak napja van"). Ez egy win-win opció, sem a cég nem fizet a családomnak, sem a családom nem fizet semmit a test elszállításától kezdve semmiért.

Nekem teljesen mindegy lesz, nekik meg óriási segítség, hogy igy döntöttem.

2023. jan. 5. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak ennyit sem akarok, egyszerűen csak annyit hogy tüntessenek el. Bár lehet hogy hamvasztásra kellene pénzt félretennem. Csak fura 29 évesen végrendeletet írni meg nincs is kedvem bajlódni vele

A lényeg hogy tilos legyen a temetés és a sírhely. Kevés ennél ertelmetlenebb dolgot tudok elképzelni. Amúgy sincs semmilyen emberi kapcsolatom, vicces belegondolni hogy egyáltalán ki jönne el :DD

2023. jan. 5. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

#13

Lehet, hogy 20 év múlva néhány az általános iskolai biológia szertárba beszabadult másodikos majd a te combcsontoddal fog kardozni. 😀

2023. jan. 5. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

#15

Igy legyen!

(bár egyáltalán nem valószínű, mert az iskolákban már kizárólag műanyag csontvázak vannak - sokkal többe kerül gondozni az igazi csontvázat, mint a műanyagot 😀)

Viszont lehet, hogy az én testrészeimet szanaszéjjel boncoló, rajtam tanuló medikusból világhírű doki lesz, aki téged, vagy egy szerettedet, vagy akárkiket a Földön, meggyógyit. És akkor máris megérte nekem, mert egy jó célt szolgáltam.

2023. jan. 5. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
82%
Engem igy fognak eltemetni mivel nem ismerek senkit
2023. jan. 5. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
66%

A lélek szempontjából változó.


Ha az illető elég tudatos volt és békésen (mondjuk egy "megvilágosodáshoz" közeli állapotban) halt meg, akkor azonnal továbbléphet. Ilyenkor már nem számítanak a temetés külsőségei.


Ha az elmúlás folyamata zaklatott lelki állapotban megy végbe, illetve a személyiség képtelen a megbocsátásra, vagy valamiért lelkiismeret furdalása van, akkor már fontos lehet a szertartás.


Ilyenkor a lélek megnyugodhat, hogy fontos volt valaki(k)nek és elfogadhatja a sorsát, illetve energiát is merít a továbblépéshez a szertartáson résztvevők figyelméből és érzelmi/gondolati energiájából.


A "feltámadás-elmélet" szerint szükség van a testre, mert az eltárol valamilyen "kvantum-energiát", ami által a fizikai forma ujjá építhető/feltámasztható. Grabovojnak vannak ilyesfajta tanításai, bár én nem tanulmányoztam ezeket behatóan.

2023. jan. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 NTBS ***** válasza:
48%

A halottak lelket érheti sérelem.

Egyébként borzasztóan szomorú dolog.

Nagyon magányos embereknél fordul elő.

2023. jan. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi a szomorú abban hogy nincs temetésed? Mikor meghaltal már semmi sem számít végre

Semmit nem fogsz tudni róla

2023. jan. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!