Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » *Álom téren* Miért nem álmodom...

*Álom téren* Miért nem álmodom mostanában, és ha mégis, olyan intenzíven?

Figyelt kérdés

6 éves koromtól olyan 10-11 éves koromig szinte minden éjjel álmodtam.Sokszor tudatosan,mármint tisztában voltam vele,hogy álmodok,irányítani is tudtam,vagy bármikor felébredni,amikor úgy szeretném.Olyan 11 éves korom után egyre kevesebbet kezdtem álmodni,már nem olyan élesen jelentek meg a dolgok,sokszor szinte nem is emlékeztem az álmomra,mikor felébredtem.Mostanában csak össze-vissza dolgokat álmodok,aminek nincs értelme egyáltalán.Tudnátok valamit tanácsolni?Érdekes módon engem zavar,hogy úgy eltűntek az álmaim...most pedig az lenne a célom,hogy kifejezetten egy személlyel álmodjak.Már próbáltam,hogy beszélek róla lefekvés előtt,képeket nézek róla,és persze rá gondolok.Azóta már álmodtam néha másokkal,de vele nem.Előre is köszi.

14/L


2010. dec. 27. 00:19
 1/4 anonim ***** válasza:
olvass lefekvés előtt limonádét, akkor értelmes álmod lesz
2010. dec. 27. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy milyen intenzíven álmodsz, ha nem is emlékszik az ember rá.
2010. dec. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

először is: az álmaid nem tűntek el, mert az agynak szüksége van a pihenésre, arra, hogy elrendezze, memorizálja magában a dolgokat. azért álmodsz, mert az agyad az aznapi dolgokat dolgozza fel, és ha mondjuk korábban feküdnél le (pl. 10-kor) és 00:19-kor még nem a gépet bambulnád, talán normálisabban aludnál és rendszeresen, irányítva álmodhatnál (mondjuk az emberek az utolsó alvásfázisukat irányítják, a többiben feldolgozzák az eseményeket) és ha minden nap csak vele akarsz álmodni és rá gondolsz, azért se fogsz, ez már csak így van.

és egy linket is kapsz:) : [link]

2010. dec. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

- Álmok… véleményem szerint igen befolyásolhatóak. Sőt ha sokat gondolsz rá akkor be is jöhet, - nekem már többször is sikerült-


- Az alvást 2 szakaszra bonthatjuk, REM, ill. non REM-re . A REM a felszíni alvás szakasza és itt történik az álom, a non REM pedig a mély alvás szakasza. Ami számomra azt jelenti, hogy vagy az elalvást követően, vagy az ébredést megelőzően fogsz álmodni. És nagyon igaza van az előttem hozzászólónak, nem ártana hamarabb lefeküdnöd, a szervezeted és az álmaid érdekében is


- Elmondásod szerint az álmaiddal nagy változás történt, akkor az életedben is volt valami változás, valami megszűnt, új környezetbe kerültél, másik szobában alszol, új az ágyad… stb. rengeteg külső és belső tényező befolyásolja az álmainkat.

De az is lehet, hogy most is rendszeresen álmodsz, sőt biztos, mert minden éjjel álmodunk, csak van, hogy nem emlékszünk rá.

2010. dec. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!