Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Drága Ezósok! Ti miért pont...

Drága Ezósok! Ti miért pont abban hisztek, amiben? Mi volt az az esemény az életetekben, aminek hatására elkezdtetek hinni az ilyesmiben?

Figyelt kérdés

Legyen szó szellemekről, reinkarnációról, reptoid invázióról, asztrálsíkról, vagy bármiről! Mit tapasztaltatok?


A szkeptikusoktól meg azt kérem, hogy ők meg írják le, miért nem hisznek ezekben, vagy ha esetleg volt hasonló élményük, mint amit itt leírtak, ők hogyan reagálták le.


Ugyanis élek a gyanúperrel, sokaknak halvány fingjuk sincs róla, és bármiféle mélyebb belegondolás, utánanézés nélkül osztják az észt, vagy csak győződnek meg.

Cáfoljatok meg!


(A Drága Ezósok megszólításon meg nem kell megsértődni, szerintem vicces, és ez lesz az én egyéni szóhasználatom. Ha más lopkodja, az nem ér.)


2011. szept. 27. 20:05
1 2 3 4 5
 1/44 Zimu ***** válasza:
83%

Miért hiszek? hm...

Jó kérdés...

Szerintem én már így születtem. (amúgy mindenki így születik csak "elmúlik" kinevelik belőle)

De főleg egy családbeli boszinak köszönhetem. Amíg kicsi voltam sokmindenre megtanított...

De azthiszem Így maradtam.. Én már csak ilyen vagyok... :)

De jó nekem így...

2011. szept. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
63%

"...bármiféle mélyebb belegondolás, utánanézés nélkül osztják az észt, vagy csak győződnek meg."

Ez mért nem elég neked, kedves barátom? Az egyetlen dolog amiben korlátlan szabadság és jogok várnak reád azt csak a saját fejedben találhatod meg: kérlek ne bíráld a gondosan -ha gondtalanul is, joguk- felépített realitásaikat, lényüket. Itt nem arról van szó, hogy van-e értelme, vagy nincs, annak, amiről "osztja az észt" a szavaiddal élve, hanem arról, hogy nincs párja a földi populációban; Minden ember egy saját fajt hoz létre abban a pillanatban, hogy megjelennek a gondolatok első szikrái benne.

Ez bőven elég; nem kell rögvest a torkának esni, mert a saját tízparancsolata szerint próbál élni, akármilyen "szellemekről, reinkarnációról, reptoid invázióról, asztrálsíkról, vagy bármiről!" is szól és része az.


Engem mi vitt rá? Az, hogy én vagyok az egyetlen. És kérlekszépen; ez az emberiség igazi ösztöne.

2011. szept. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
75%

Az ember jóval több, mint egy hús-vér test. Spirituális lények vagyunk, ilyen-olyan életfeladatokkal, mindenkinek saját tehetsége szerint. Ezt általában érezni szoktuk.


De időről időre feltűnnek a szkeptikusok és azt mondják, hogy amit érzünk, az nincs is. Nem tudják elfogadni azt a lehetőséget, hogy mi más feladatot kaptunk, mint ők, szerintük a világnak csak a materialista szemlélettel vizsgált oldala létezhet.


Mi a világbékét várjuk, a másik oldal a világvégét emlegeti állandóan, azt is cinikus felhanggal. Sosem leszünk egy hullámhosszon :)

2011. szept. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

Wyrm, nem tudom, hogy hány éves vagy (13nak saccollak), és hogy miért nem tűnt fel eddig, de most akkor felvilágosítalak: társadalomban élünk. Persze ha te egyedül élsz valahol emberektől elzárva, akkor nem szóltam. Ellenkező esetben olvass tovább.


Az, hogy társadalomban élünk, azt jelenti, hogy sok-sok emberrel együtt, akinek a cselekedetei hatással vannak a mi életünkre is, kezdve az utcán belénkbotlástól a választásokig. Általában az ember cselekedete a gondolataiban kezdődik, a gondolatai pedig a világnézetében gyökreznek valahol, ezért nagyon, de nagyon nem mindegy, hogy ki mit gondol, pontosabban az nem mindegy, hogy mekkora baromságot. Ha valamelyik látó kitalálja, hogy a vizet megmérgezték, és túl sokan elhiszik, lerohanják a helyi víztározót, aztán szomjandöglik a lakosság. Bár ez egy extrém példa, de idáig is fajulhat a dolog, ahogy már megtörtént, hogy 50 emberből 43an aláírtak egy vízbetiltási peticíót... Aztán ott vannak a hírhedt ezós csalók, akik az ilyesfajta hívő emberekből élnek meg, ahelyett, hogy az a pénz valami értelmesebb dologra menne (oktatás, egészségügy). De úgy általánosságban is, egy teljesen hülye néppel nem lehet semmit kezdeni. Nem lehet az egész világirányítást a pár tízezer okos emberre hagyni. Ha az ember tévesen gondolkozik, rossz döntéseket hoz, amivel tönkreteszi maga körül a környezetet, azért remélem ez már érthető.

Ha viszont szerinted rendben van, hogy legyen akárki akármilyen hülye, akkor költözz el erről a bolygóról. Vagy teremtsd meg a feltételeket, hogy én költözhessek el...

2011. szept. 27. 20:52
 5/44 anonim ***** válasza:
53%

20:42

Ezzel a "nem tudják elfogadni"-dologgal vitatkoznék.

Ugyanis sokkal nehezebb elfogadni, sokkal megrázóbb belegondolni abba, hogy nem vagyunk többek, csak egyszerű, hús-vér lények...

Én pontosan azt gondolom, hogy a szkeptikusok képesek belátni ezt, az ezósok nem mernek szembenézni a valósággal, az életünk jelentéktelenségével. :D

2011. szept. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
35%
Sajnálom, hogy nem vagy képes értelmezni a szavak mögött rejlő jelentést, de nem az én dolgom megmagyarázni őket, szóval jó szórakozást.
2011. szept. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

20:42

És marhára nem a kérdésre válaszoltál.

De erről beszéltem "ezt érezni szoktuk". Tehát fogalmad sincs.

2011. szept. 27. 20:56
 8/44 anonim ***** válasza:
7%

20:52

Ha szomjandöglik a lakosság, mert hisz neki, akkor ők a hülyék, nem a látó!

2011. szept. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
De, a te dolgod. Ha már egyszer leírtad... hülye kifogás.
2011. szept. 27. 20:57
 10/44 A kérdező kommentje:

20:57

Igen, én is ezt mondtam. -_- Ezért nem mindegy, mit hisz a nép.

2011. szept. 27. 20:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!