Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ha léteznek szellemek, vajon...

Ha léteznek szellemek, vajon hogy képesek kifejteni hatást a fizikai síkra?

Figyelt kérdés

A mi érzéseink se hatnak fizikailag a dimenziónkra. Legalábbis az enyémek ugyan nem.

Egy szellem egyáltalán mit keres a mi síkunkon? És hagyjatok az ilyen filmekből szedett "még van itt dolga, ezért nem távozott el" sablonszövegekkel.

Ha képes egy szellem kifejteni a fizikai hatást itt, akkor azt jelenti, hogy van neki is fizikai teste, ami teljesen képtelenség és szemmel látható lenne, ami ugyancsak lehetetlen.

Hol tévedek? Tényleg kíváncsi vagyok.


2012. jan. 3. 00:36
 1/9 anonim ***** válasza:
azt mondják, hogy hőt vonnak el a környezettől, hogy megjelenjenek vagy valami ilyesmi, ilyenkor hideg lesz a környezetükben
2012. jan. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
A metróban élő szellem tanítja meg őket rá, aztán mikor már tudják, meghibban és eltűnik, szegény szellem meg ott marad és mentheti meg egyedül a csaját a pénzéhes haverjától. Ja nem ez a Ghost, akkor lövésem sincs :/
2012. jan. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nagy energiát koncentrálsz kis helyre akkor az fizikailag is látható lehet, erre sok példa van a környezetben is.
2012. jan. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tehát ahhoz hogy hatást fejtsen ki nem kell hogy "teste" legyen.
2012. jan. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Mivel a szellem nem a fizikai valóság része, ezért én azt mondanám, hogy nem. (de ez nem jelenti azt hogy igazam is van ! )
2012. jan. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
NEM léteznek szellemek..........
2012. jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
talán úgy, hogy energiák.
2012. jan. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Csuka Miklós válasza:

1.: az érzéseink hatnak fizikailag a dimenziónkra, és ezt te is látod. Gondolj csak arra, hogy mérges vagy, és földhöz vágod a tányért :) na jó, ennél jobb példa az (dokumentált esetek is vannak), hogy valakit nagyon szeretnél látni, és néhány nap múlva becsönget nálad/felhív telefonon.

2.:A filmekből vett baromságok eddig a legjobb magyarázat. Mivel senki nem beszélt velük (tudományosan bizonyíthatóan), ezért nem tudjuk biztosan, mit keresnek itt.

3.:nincs fizikai testük, valamiféle energialények (pontosan ezt sem tudjuk, mifajta energia, megfogni, mérni, kimutatni nem tudjuk), esetleg időtorzulás miatti képkivetítések (ezt a magyarázatot is olvastam valahol). Lényeg, hogy nem tudjuk, micsodák.

4.:A kopogó szellem (fizikai világra hatni képes szellem) jelentős része magyarázható világi dolgokkal. nálunk rendszeresen magától kinyílik a szobaajtó. Azt vettük észre, hogy akkor nyílik ki, ha a kb. 300m-re lévő kanyarban elmegy egy nagyobb autó (kamion, pl). Kicsit utánajártam a dolognak, és egy régi geológiai térképen a kanyar és a házunk közti szakaszon egy föld alatti vízér van feltüntetve. Megvan a szellemünk :)

Más kopogó szellemek tulajdonképpen maguk az emberek. Ugyanis vannak olyanok, akik képesek tárgyakat mozgatni az akaratukkal (mielőtt közlitek, hogy kamu, kérdezzétek meg az USÁ-t vagy az oroszokat, hogy a 60-as években ilyen téren indított kutatási adataik miért vannak még mindig titkosítva). Ezeknek az embereknek egy jelentős része nincs tisztában a képességeivel, és időnként magától beindul ez a képessége. Emiatt fejlődik is, a félelme a "kopogó szellemtől" pedig csak táplálja a képességét, mivel meg szeretné magát védeni a "szellemtől". És mivel nem tudja, hogy tulajdonképpen ő maga a szellem...

6.: tömegpszihózis. Ha egy zárt közösségben 1 ember lát valamit, előfordulhat, hogy mindenki látja. néhány évszázada még nem "léteztek" földönkívüliek. Szellemek, és démonok voltak. Aztán jött Roswell (lehet, hogy előtte, nem tudom pontosan), és a szellemek és démonok földönkívüli lényekké változtak. Erre legjobb példa az Inkubus. Egy szexuális démon, aki éjszakánként látogatja meg áldozatait. Jellemzően az áldozatok nem tudnak mozdulni, és azt érzik, hogy éppen megerőszakolják őket. Keress rá Google-ban: "megerőszakolt egy földönkívüli". A leírás nagyon hasonló lesz.

2012. jan. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Katerina97 válasza:
Én tudom biztosra: a válasz az hogy a mi energiánkat használják fel arra hogy bármit is le tudjanak lökni meg ilyesmi ezért pl ha történik veled valami szellemesdi vagy ilyesmi mint mondjuk hogy csak úgy magától lelökődnek a dolgok akkor vagy a te energiádat használja fel vagy ha elég erős akkor a sajátjából is meg tudja tenni bár nehéz nekik...ilyenkor ha túl sok ilyen történik egyszerre el is fáradsz
2012. máj. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!