Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Az betegség, vagy valami...

Az betegség, vagy valami lelki ok ha magamnak beszélek?

Figyelt kérdés

A múlthéten sütöttem sütit, épp kavargattam a tésztát, és halkan magamnak mondogattam, hogy mi hiányzik még belőle, aztán mondtam hogy jó, biztosan nem hagytam ki semmit. Erre a nővérem kérdezte hogy mit mondtam mert nemértette, és én montam h semmi, csak magamnak beszélek. ő erre azt monta hogy ez nem normális, szerinte valami betegség. ez gyakran van így, ha ehyedül vagyok, ha ne. úgy beszélek magamnak mintha a nővéremmel beszélgetnék...ez normális?

köszi J/16


2012. febr. 4. 19:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Kiscsillag, elárulok egy titkot:

Mindenki folyamatosan nyomja magában a monológot..

:)

Csak legyél kicsit csendesebb, és akkor bőven beillesz a normális őrültek közé.

2012. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
A gond akkor van, ha azt veszed észre, hogy oltári módon összevesztél magaddal.
2012. febr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
volt olyan is :D
2012. febr. 4. 19:47
 4/15 Hagenti ***** válasza:
72%
Nem betegség.Én is szoktam.De csak úgy nyugtatásként,hogy minden rendben van.
2012. febr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az elsö irta. Eckhard Tolle es hasonlok ugy fogalmazzak ezt meg, h nagyon keves ember el a jelenben. Mivel a gondolataink vagy a jövöt tervezgetve abrandoznak, vagy a multon ragodnak... tehat megy a belsö monolog.


Ahogy a vicc szerint is, ha ismered:

- Doktor ur, mit csinaljak, ha nem hagy nyugodni, mindig a nyomomban van ez a masik ember, hat emiatt mondom neki mindenütt hangosan a magamet - mondja a skizofren beteg a kepzelt tarsara celozva a pszichiatria föorvosanak.

- Na latja, ez a különbseg a beteg es az orvos között! Nekem is van egy ilyen tarsam, csak en nem beszelek vele hangosan!


Neha csak ilyen arnyalatnyi a különbseg a "normalis" es a "nem normalis" között...

2012. febr. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
De a magadban való beszélgetés negatív ez nem a gondolkodást segíti elő ellenkezőleg nem fogsz bízni magadban nem kellenek azok a gondolatok .)
2012. febr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
...próbáld csendben csinálni, és pozitivan gondolkodni :D
2012. febr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A Meghogy valaszarol jutott eszembe, ebben a belsö monologban az a nagyszerü, h iranyithato!!

En nem tartom veszesnek, föleg a leirt szituban. Amit hangosan kimondassz, az segit a gondolataidat oda terelni, amire figyelsz (ha azt mondod ki). Mert maskülönben az elme allandoan zakatol, elvonna a figyelmet. Ezert szerettem hangosan tanulni, most meditacioban ezert szeretem a szöveges iranyitast, mert igy segit ott tartani a gondolataimat, ahol szeretnem. Es igy lehet pozitivra is iranyitani: az agykontrollban ezt hivjak gondolatnagytakaritasnak = ha azt veszed eszre, hogy negativ a gondolatod, tudatosan csereld ki pozitivra, tudatosan iranyitsd.

Csak azert erdemes nem kimondani hangosan, ha masok is hallhatjak, mert fennall a veszelye, h hülyenek neznek, es esetleg magyarazkodhatsz, igy ilyenkor egyszerübb csendben maradni. :) Sztem, aki ezt kontrollalni tudja, az meg normalis eset, aki esetleg nem, ott mar baj lehet... :)

00:44

2012. febr. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Ricsi14 válasza:
46%
Volt egy barátom !! Szegénynek is ugyan Így kezdődött. Azóta viszek virágot a sírjára !!!
2012. febr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én is ismerek olyat, aki megy az utcán és hangosan magában beszél. Egyébként semmi gond nincs vele.

Valaki meg magában dúdolászik hangosan.

2012. febr. 13. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!