Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » A csikung-ról mit tudtok? Mik...

A csikung-ról mit tudtok? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
A gyógyító hatásairól várok élményeket.
2012. máj. 22. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem reklám akar lenni, de a lunar impex kiadónak van egy nagyon jó sorozata a csikungról, kezdve a nyolc brokáttekercsel, ami nagyon alap gyakorlatokat mutat be, mégis hatásosak, és jang jwing ming mester könyveivel bezárólag, aki nagyon részletesen ír mind az elméletről, mind a gyakorlatról alap, és felsőbb szinteken is. Meg persze vannak kisebb kiadásaik is, amik a meditatív qi-gongról szólnak. Szerintem minden nagyobb könyvkereskedő üzletláncban megkaphatod, vagy ha nem is, megrendelheted. Én is jó alaposan bevásároltam belőlük:D Maga a technika nem egyedülálló, minden magasan fejlett szellemiséggel rendelkező kultúra felismerte az életenergia létét, és mind a maguk módján hasznosították a tudásukat. A távol keleten ez a qi-gong. Ezt használják a kung-fuban is a test képességeinek kiterjesztésére, de az elmére is ugyanilyen hatással van. Utóbbit tapasztaltam is. Gyógyászati célra a nyolc brokáttekercsben leírt gyakorlatokat érdemes használni, azok a gyakorlatok elsősorban a jó egészség megőrzésében és a megromlott egészség helyreállításában segítenek. qi-gonggal másokat gyógyítani nem annyira jó ötlet, mert a qi-gong a belső életerő műveléséről szól, amit ha átadsz másnak, benned hiány lép fel, a célszemély pedig nem biztos hogy meg tudja "emészteni" azt a fajta életerőt, amivel a te tested működik. Mások gyógyítására is megvannak a távol-keleti technikák, arra inkább azokat érdemes használni. Öngyógyításra és fejlesztésre viszont mindenképpen a qi-gong a jobb.
2012. máj. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

kedves rejtelmesrengeteg!

Ismerek én is kiadványokat, cikkeket, stb., saját tapasztalatokra gondoltam. Valamint: saját magam fejlesztésére akarom használni, a gyógyítást, mások gyógyítását reiki-energiával végzem, amely nem saját energia. De kösz a válaszod, megerősített abban, hogy elvégezzem a tanfolyamot.

2012. máj. 24. 17:18
 3/5 Hóvirágszál válasza:

nekem rengeteg saját tapasztalatom van, ugyanis 2002 óra gyakorolom és 2007 óta oktatom


nyugodtan kérdezhetsz, hogy mi érdekel vagy nagyon sok választ kapsz itt ebben az online adásban: https://www.youtube.com/watch?v=0Zj8MF4IJEA

2015. máj. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Hóvirágszál válasza:

a csikung gyakorlatokról sok véleményt lehet találni a neten, viszont ha tényleg érdekel akkor próbáld ki magad és megtapasztalod - ezt azoknak írom, akik a keresőből ide kattintanak


például ezt a gyakorlatot nagyon ajánlom:


https://www.youtube.com/watch?v=8ORT-GoIUJM&t=104s


biztosan érezni fogod a jótékony hatását és utána nyugodt szívvel tudsz jelentkezni a tanfolyamra, hisz nem csak véleményeket olvastál a csikung gyakorlatokról, hanem SAJÁT tapasztalatod van :)

2019. jan. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha csikunggal szeretnél foglalkozni, akkor célszerű egy régi, megbízható rendszert választani. Ilyen rendszer a Csung Jüan csikung, melynek van élő Nagymestere (Hszü Ming-tang), aki időnként Magyarországra is ellátogat és tanfolyamokat tart.


A hivatalos, regisztrált oktatókat itt találod: [link]


A Csung Jüan csikunggal foglalkozó oldalak:

[link]

[link]

[link]

[link]

2019. okt. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!