Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Volt már olyan hogy egyszerre...

Zero666 kérdése:

Volt már olyan hogy egyszerre gondoltatok valamire?

Figyelt kérdés
Már többször is megesett velem hogy valakivel mintha egyszerre gondoltunk volna. De néha pl. van olyan is, hogy egy társaságban valamiről szó van és pl. ha valaki kérdez vagy mond valamit, akkor nekem már korábban eszembe jut ugyanaz a mondanó, ami pár másodpercel később elhangzik valaki más szájából, de megfigyeltem, hogy ez csak akkor működik, ha már min egy fél órája együtt van a társaság, úgymond egymásra vagyunk hangolódva. Kérdésem lenne, hogy másnak is volt-e már hasonló élménye, illetve ezt szerintetek mi okozhatja.

2013. júl. 12. 20:42
 1/4 Antimod ***** válasza:

Rendszeresen, legtöbbször ugyanazokkal a személyekkel.

Nem egyszer megesett már, hogy komplett mondatokat végigmondtunk ketten "kórusban".

2013. júl. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze, ez egy teljesen normális jelenség, semmi misztikus nincs benne. Ez nem gondolatolvasás.

Alapvetően olyanokkal töltöd az idődet, olyanokkal vagy egy társaságban, akikkel egyetértesz, hasonló a látásmódotok, az értékrendetek, megosztjátok a tapasztalataitokat, hasonló élmények érnek, könyveket, filmeket ajánlotok egymásnak. Nem túl nehéz ugyan arra gondolni, főleg ha egy adott témáról beszéltek, vagy adott dologra asszociáltok.

Minél több időt töltötök együtt, vagy minél jobban egyetértetek valakivel, annál gyakoribb lesz a jelenség. Az emberek hatással vannak egymásra.

2013. júl. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is teljesen normális jelenség. Hisz nekem ez az exemmel fordult elő sokszor. Mindig előjött egy hülye érzés és akkor tudtam, hogy valami történni fog köztünk. Megéreztem, amikor meg akart csókolni, megéreztem amikor először el akart magukhoz hívni. Valamint sokszor elég volt egymás szemébe nézni ahhoz, hogy tudjam, meg akar várni a suli előtt. Akkor amikor szakítottunk egy szót sem szólt, hogy beszélnünk kéne hanem helyette csak megvárt az állomáson. Ezt is tudtam. Éreztem.
2013. júl. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is teljesen normális jelenség.

Azzal magyarázzák, hogy az ember a szokások rabja. Tehát eleve tudni lehet, hogy adott eseményre, hírre, gondolatr, stb hogyan fog reagálni. Tudni lehet, de mégsem tudjuk, csak a tudatalattinkban jelenik meg, ezért viselkedünk mi is hasonlóan, vagy mondjuk ugyanazt. Vagy hívjuk fel a párunkat, amikor ő éppen arra gondol.

2013. júl. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!