Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Bizonyítaná-e ez a testen...

Bizonyítaná-e ez a testen kívüli élmény kísérlet a paranormális jelenségek létezését? Bizonyítaná-e az anyagtalan lélek létezését?

Figyelt kérdés

A következő lenne a kísérlet:

Adott két szoba ami jól el van zárva egymástól. Az egyikben megkeverek egy 52 lapos francia kártyát és véletlenszerűen kiválasztok egyet. Felfordítom és le teszem az asztalra.

E közben a másik szobában egy jógi meditációval ki lép a testéből. Átrepül a falakon, majd megnézi, hogy milyen kártyát húztam. Aztán visszamegy a testébe és egy füzetbe felírja a milyen lapot látott. Majd összevetjük. Ezután még kilencszer elvégezzük egymás után a kísérletet.

Ha 10 alkalommal is egyezik az eredmény, akkor P=(1/52)^10=6,91*10^-18 a valószínűsége, hogy véletlenül találta el (ami szinte lehetetlen esemény). És 100% biztos, hogy ki volt zárva a csalás.

Kérdéseim:


"Bizonyítaná-e ez a testen kívüli élmény kísérlet a paranormális jelenségek létezését?"

Kezdem én: Szerintem igen! Az biztos mindenképpen, hogy nem hallucináció a testen kívüliség.

"Bizonyítaná-e az anyagtalan lélek létezését?"

Nem! Több okból is pl. definiálni kéne mi is a lélek.

Várom a véleményeteket.



2013. júl. 26. 09:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
48%

És akkor minek nevezed azt, ami kilép a testből?

Amúgy nem véletlen, hogy a TUDOMÁNY nem jegyzett fel ilyen sikeres kísérletet. (Tudom, az ezoterikus irodalom számtalanat is...)

2013. júl. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

"És akkor minek nevezed azt, ami kilép a testből?"

pl. ahogy a buddhisták is tudatnak. (a buddhizmusban nincs hallhatatlan lélek, ellenben gyakori egy bizonyos meditáció alatt a testből kilépés)


Tényleg nincs?! Élet és tudomány c. Dr.Pilling János

2013. júl. 26. 10:15
 3/32 anonim ***** válasza:
Máshogy fogalmazok: Mi az, ami kilép a testből? A testnek egy része? Ha nem léleknek hívod akkor minek?
2013. júl. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Ezt lehet úgy is magyarázni, hogy a tudat képes létezni a testen kívül (már ha sikerülne a kisérlet). Mint ahogy az elektromos jeleket is lelehet választani az áramkörtől. (változtatni kell az áram nagyságát, vagy irányát)
2013. júl. 26. 10:20
 5/32 anonim ***** válasza:
Ha ezt a kísérletet LABORATÓRIUMI körülmények között, és más emberekkel (nemcsak veled) is meg tudja ismételni az illetö, akkor igen.
2013. júl. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
#5: Igen-igen! Én is így gondolom, hogy megismételhetőnek kell lennie.
2013. júl. 26. 10:36
 7/32 anonim ***** válasza:
És szerinted még senki nem próbált ilyen kísérletet elvégezni?
2013. júl. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Nem tudom!

Lehet elvégezték és sikertelen volt, de csak azért mert nem a megfelelően képzett személlyel próbálkoztak.

2013. júl. 26. 10:48
 9/32 Antimod ***** válasza:
68%

Ha 1000 emberből csak eggyel is működik, de kizárható a találgatás lehetősége, akkor igen.

Egyébként anno tettem fel egy ehhez nagyon hasonló kérdést, csak dobókockákkal kártya helyett. :)


Viszont azzal, hogy mit bizonyítana, vigyázzunk. Azt bizonyítaná csak, hogy az általunk jelenleg ismert érzékelésen túl szerzett pontos információt valamiről, de azt továbbra is csak találgatnánk, hogyan tette:


- pl. rákapcsolódott egy "valóságmezőre", és onnan hívta le az infót

- testen kívül "odaszállt", és megnézte

- testetlen entitást hívott segítségül, aki megnézte, majd közölte vele

- stb.


Véleményem szerint a testen kívüli lét és érzékelés jelensége nagyon is valós, de ezzel a kísérlettel nem lehetne kétségkívül bizonyítani a fentiek miatt - pedig egy évvel ezelőtt én is azt hittem, hogy igen. Csak az érzéken kívüli észlelés létét tudnád bizonyítani, de a módját nem.

2013. júl. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Megfelelően képzett??? Az mit jelent ebben az esetben?
2013. júl. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!