Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Bizonyítaná-e ez a testen...

Bizonyítaná-e ez a testen kívüli élmény kísérlet a paranormális jelenségek létezését? Bizonyítaná-e az anyagtalan lélek létezését?

Figyelt kérdés

A következő lenne a kísérlet:

Adott két szoba ami jól el van zárva egymástól. Az egyikben megkeverek egy 52 lapos francia kártyát és véletlenszerűen kiválasztok egyet. Felfordítom és le teszem az asztalra.

E közben a másik szobában egy jógi meditációval ki lép a testéből. Átrepül a falakon, majd megnézi, hogy milyen kártyát húztam. Aztán visszamegy a testébe és egy füzetbe felírja a milyen lapot látott. Majd összevetjük. Ezután még kilencszer elvégezzük egymás után a kísérletet.

Ha 10 alkalommal is egyezik az eredmény, akkor P=(1/52)^10=6,91*10^-18 a valószínűsége, hogy véletlenül találta el (ami szinte lehetetlen esemény). És 100% biztos, hogy ki volt zárva a csalás.

Kérdéseim:


"Bizonyítaná-e ez a testen kívüli élmény kísérlet a paranormális jelenségek létezését?"

Kezdem én: Szerintem igen! Az biztos mindenképpen, hogy nem hallucináció a testen kívüliség.

"Bizonyítaná-e az anyagtalan lélek létezését?"

Nem! Több okból is pl. definiálni kéne mi is a lélek.

Várom a véleményeteket.



2013. júl. 26. 09:39
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Hűha... Antimod-nak igaza van! Erre nem gondoltam. Mert hazudhatja azt is hogy így csinálta, illetve lehet, hogy csak úgy érzékeli a valóságot, hogy azt hiszi testen kívüli élménnyel csinálja.

Azt mondjuk mindenképpen pizonyítja, hogy van természet feletti.


Más: Megfelelőn képzett. Itt jelen esetben azt jelenti, hogy tudja a megfelelő formulákat, hogy sikeres legyen a kísérlet. Lehetséges ugyanis, hogy testen kívüli és testen kívüli élmények között szignifikáns eltérések vannak. pl. ha egy hippi LSD vel eléri az nem biztos, hogy ugyan olyan mint egy 90 éves "megvilágosodott" buddhista meditáció segítségével.

2013. júl. 26. 11:15
 12/32 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen kísérletet végeztek már!

Még magyarok is... az eredmény pedig mindig az volt, hogy nem működik. Voltak találatok, de annyi, mint a véletlen próbálkozásoknál.


Amúgy ez tényleg csak azt bizonyítaná, hogy létezik a jelenség, de hogy hogyan... azt nem mondja meg.

2013. júl. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Kíváncsivá tettél!

Küldenél forrást, linkeket? :)

2013. júl. 27. 11:14
 14/32 anonim ***** válasza:
2013. júl. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Amit belinkeltél azon mindent megtalálok ami a parajelensége ellen szól, de egy ilyen kísérletet sem ami kimondottan ilyen vagy ehhez hasonló volt, mint amelyet kiírtam.
2013. júl. 27. 12:17
 16/32 anonim ***** válasza:
31%

A tudomány és spiritualitás nincs ellentétben. Sok halálközeli élmény beszámoló bizonyítja, hogy többek vagyunk, mint a puszta agyunk. A tudat tovább él a halál után és attól függően, hogy az illető milyen életet él, olyan állapotba kerül, amelyet megérdemel (pokol, menny, purgatórium). Isten 100%, hogy létezik. Sokan mondják, hogy nincs rá bizonyíték, de szerintem minden bizonyíték Isten létére, minden, ami van. Csillagok, galaxisok, bolygók, az ősrobbanás, az idő, a természeti törvények, a bolygók, az ősrobbanás, az ember, a szeretet, a természet szépsége. A kozmoszban, minden rendszer szerűen működik, minden egy rendszer. És rendszer nincs rendszergazda nélkül. Sokan mondják, hogy a természet törvényei a rendszergazda. De ki alkotta meg a természet törvényeit? Valakinek el kellett dönteni, hogy a gravitáció így működjön vagy éppen az erős, vagy gyenge kölcsönhatás vagy az elektromágnesesség. Az univerzum változóban van, pusztul. Nem örökké való. Ebből következik, hogy valaminek, vagy valakinek meg kellett alkotnia, ami örökké való, ami nem változik. Ez Isten. De a világban nemcsak természeti törvények működnek, vannak spirituális törvények is, ami szintén egy magasabb hatalom létére utal. Gondolj a Star Wars-ra. Tudomány és az Erő. Az Erő, amely az égész kozmoszt kitölti, egy mindent átjáró misztikus energiamező. A valóságban az Erőt nevezhetnénk Istennek. De Isten tudatos lény. Van személyisége.


A lélek az az ember spirituális magja, ami a testtől függetlenül is létezik. Istentől származik. Hogy pontosan mi is az, azt sohasem fogod megérteni, mert Isten hatalmasságát, éppúgy mint az univerzum vagy multiverzum méretét, lehetetlen felfogni. Mi a lélek? Nem tudom, de biztos, hogy van és ez a szabad akarat forrása. Többek vagyunk puszta biokémiai reakciónál és erre számtalan bizonyíték van. Tudomány és vallás. Mindkettőre szükség van a világban, mert vannak olyan dolgok, amiket a tudomány még nem ért meg. Tudomány és vallás nem ellenségek, csak a tudomány túl fiatal, hogy ezt még megértse.

A lélek valamiféle Isteni dolog, ami te magad vagy.

Erre bizonyítékok a halálközeli élmények. Például volt egy eset, mikor az egyén kiszállt a testéből, miközben műtötték és látta, hogy van egy csavarhúzó a lámpa tetején, amit a műtőasztalról nem is láthatott volna. Vagy eltudta olvasni a lámpa tetején a feliratot, vagy eltudta, mondani, hogy az orvos, mit csinált a testével, mikor már beállt a klinikai halál és ő kívülről szemlélte az eseményeket. Tehát a lélek létező jelenség. De erre mindenki rájön majd egyszer. Épp ezért kell jó életet élni, nem bűnözni, nem ártani másnak, vagy magunknak, mert akkor megbűnhődünk, akár tetszik, akár nem. Szerintem létezik a pokol és a menny. Sokan állítják, akik visszatértek a halálból. És a halálközeli élmények többek puszta hallucinációknál. Sokkal többek.

2013. júl. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Nem keresgélek, nézz körül a többi kísérlete között is.

Ha esetleg kártyás nem is volt, akkor volt aurás, vizes, stb.

2013. júl. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Rákerestem már a googlen is, de semmi...

Akkor "szkeptikus" leszek és azt mondom, hogy hazudtál!


Nem kéne valótlanságokat terjeszteni!

2013. júl. 28. 22:53
 19/32 A kérdező kommentje:

Hihetetlen!

Kiírok egy kérdést, hogy válaszoljanak és ne keljen kutakodnom erre nekem több energiába kerül így mintha fel sem tettem volna a felelőtlen kijelentések kutatása és burkoltan támadó kérdések megválaszolása.

Antimod-nak és aki mondta, hogy laborba meg kell ismételni a kisérletet meg nem tudom minek kellet lepontozni.

Aki ennyire akar lefelé pontozgatni, annak:

http://www.youtube.com/watch?v=kffacxfA7G4

2013. júl. 28. 23:22
 20/32 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy majd megkeresem neked a konkrét kísérletet is (tényleg elég nehéz megtalálni) - de az, hogy kapásból hazugnak neveztél, nem igazán hozta meg a kedvem.

Úgy látom, neked is van egy koncepciód, aztán ami nem stimmel, azt söpröd odébb.

2013. júl. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!