Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Bizonyítaná-e ez a testen...

Bizonyítaná-e ez a testen kívüli élmény kísérlet a paranormális jelenségek létezését? Bizonyítaná-e az anyagtalan lélek létezését?

Figyelt kérdés

A következő lenne a kísérlet:

Adott két szoba ami jól el van zárva egymástól. Az egyikben megkeverek egy 52 lapos francia kártyát és véletlenszerűen kiválasztok egyet. Felfordítom és le teszem az asztalra.

E közben a másik szobában egy jógi meditációval ki lép a testéből. Átrepül a falakon, majd megnézi, hogy milyen kártyát húztam. Aztán visszamegy a testébe és egy füzetbe felírja a milyen lapot látott. Majd összevetjük. Ezután még kilencszer elvégezzük egymás után a kísérletet.

Ha 10 alkalommal is egyezik az eredmény, akkor P=(1/52)^10=6,91*10^-18 a valószínűsége, hogy véletlenül találta el (ami szinte lehetetlen esemény). És 100% biztos, hogy ki volt zárva a csalás.

Kérdéseim:


"Bizonyítaná-e ez a testen kívüli élmény kísérlet a paranormális jelenségek létezését?"

Kezdem én: Szerintem igen! Az biztos mindenképpen, hogy nem hallucináció a testen kívüliség.

"Bizonyítaná-e az anyagtalan lélek létezését?"

Nem! Több okból is pl. definiálni kéne mi is a lélek.

Várom a véleményeteket.



2013. júl. 26. 09:39
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

"Nem keresgélek, nézz körül a többi kísérlete között is.

Ha esetleg kártyás nem is volt, akkor volt aurás, vizes, stb."

Nem kapásból! És nincs semmi elő koncepcióm!

Előtte is kértem már erre oda vágtál valami sz*rt!

Amivel egy csomó időmet elpocsékoltam, ezek után szerintem lehet egy egész picit érthető, hogy kiakadok!

2013. júl. 29. 14:35
 22/32 anonim ***** válasza:
61%

A legtöbb hívőnek van koncepciója:-)) Attól hívő. És étt utóbbi okból nem képes észlelni a valóságot, hiszen a hithez nem kell semmiféle bizonyíték csak a saját, belső feltételezhetően vak elköteleződés. Olyan embert pedig kár győzködni aki csak azt hajlandó elolvasni csak azt képes észlelni ami egybevág a koncepciójával. Ez teljesen normális, így működik az ember, ettől olyan erősek a hiedelmek, ebből él sok kuruzsló is egészen jól.

Egyébként nagyon sok kísérletről lehetett olvasni ezzel kapcsolatban, régi újságokban is találni hasonlókat, persze a legtöbb a szenzációs hír volt,hogy sikerült a kísérlet. A cáfolat, meg a csalás csak később lett közölve valami apróbetűs mellékszálon:-)) A valódi tudománynak soha , egyetlen ilyen irányú kísérlete sem sikerült, pedig még a harmincas évektől a hadsereg is kacérkodott a gondolattal,hogy hátha......Elvetették, soha egy valódi eredmény nem született. Ettől még akár létezhet is a jelenség, de eddig senkinek nem sikerült egy ilyen bizonyító erejűt végigvinnie. Jelen állás szerint, az eddigi tapasztalatok és valódi kutatások alapján nem létezik ilyen.

2013. júl. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Na most már hülye is lettem! Ez az igazi nevetséges ateizmus! Mondjuk csak azt a másikra, hogy nem észleli,elmebeteg, mert akkor mi erősebbek vagyunk... Ugye-ugye az igazi patkány módszer. Hát ez az érzelmi zsarolás szánalmas! Legalább valami ügyesebb manipulációval próbálkoztál volna. Bánom, hogy valaha is kérdeztem ezen az oldalon, úgy sem tudtok rá normálisan válaszolni! :D :D :D Egyébként amit írtál az igaz a materialistákra is...

És egyébként meg pont benézted! Egyáltalán nem vagyok hívő. Csak zavar a feltétel nélküli fikciós hülyeségek.

Nem volt ilyen kísérlet max azt mondták rá, hogy hallucináció, de még nem végeztek el egyet sem.

Az ért vagyok ilyen biztos benne, mert ha lett volna első körben nekem támadott volna valami harcias kis szkeptikus, hogy ha-ha-ha : Itt van. itt a link nézzed csak.

Már ki ismertem az embereket ennyire....


Nem fogok válaszolni a további álszenteskedő hülyeségeitekre! :D

Ti vagytok azok akik igazából szűk látókörűek.

2013. júl. 30. 14:31
 24/32 anonim ***** válasza:
31%
A materialisták is csak hisznek. A materializmus nem más, mint vak hit. Legyél nyitott mindenre. Tudomány és spiritualitás. Aranyközépút!
2013. júl. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Na végre egy normálisabb válasz! Köszönöm! :)

Igen! Minden a kettő kell.

100% biztossággal aki kijelenti, hogy az egész univerzum racionális alapokon működik, működött és működni fog az már hit!

2013. júl. 30. 21:54
 26/32 anonim ***** válasza:

Ez ugyan nem pont az a kísérlet, amire gondoltam - de olvasd csak el:

[link]

2013. júl. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Ez már egy normálisabb, részben hasznosabb válasz volt! Köszönöm!

Olvasgatom a dolgokat Igaz nem igazán van köze a fent említett kísérlethez... Az ESP-ről érdeksesség képpen:

"Van egy hiedelem, hogy a hipnózisban lévő ember is képes az ESP jeleit produkálni. Erről Carl Sargent a Cambridge-i egyetem vezető pszichológia professzora hallott, és lefolytatott ez irányú kísérleteket. Negyven egyetemi diákot vont be a vizsgálatba. Ezen diákok egyike sem rendelkezett, saját bevallása szerint, a "hatodik érzékkel". Két csoportra osztotta őket. Mindkét csoport a Zener kártyákkal végzett kísérleteket. A különbség csupán az volt, hogy az egyik csoportot hipnotizálták a vizsgálat előtt, míg a másik éber tudatállapotban hajtotta végre a feladatokat. A kontroll-csoport, ők voltak, akiket nem hipnotizáltak, átlagosan a huszonöt kártyából csupán ötöt találtak el, ami lehet csupán a szerencse műve is. A másik csoport a hipnózis alatt már sokkal jobb eredményt ért el. Közel tizenkét (11,9) kártyát találtak el átlagosan. Sargent ebből olyan következtetést vont le, hogy a hipnózisban lévő elme, a relaxáció hatására képes produkálni az ESP-t."

-Wiki:hatodik érzék

2013. júl. 31. 13:54
 28/32 anonim ***** válasza:

Tetszik,hogy mekkora indulatot tud gerjeszteni a vak hit. A gondolkodás erre nem képes csak a vak elkötelezettség.

Mégiscsak igaz lehet,hogy aki hisz a parajelenségekben az nem képes az elemző gondolkodásra mert az indulatai és érzelmei mozgatják. Ezért nem is olvas és hall meg semmit ami ellenkezik a véleményével....Itt volt a példa rá:-)))

Ez egyébként nem baj, sőt nem is szokatlan , az emberek nagy része működik így, attól függ kit miféle elmélet, eszme talál el, mi az ami miatt annyira elköteleződik érzelmileg,hogy már nem képes a gondolkodásra és az odafigyelésre.....Az érzelmekre jellemző, hogy nem csak a vak düh, de a ,,milyen jó lenne ha így lenne" álomvilága is nagyon csapdába tudja ejteni a gyanútlan hívőket....Egy idő után a vágyak helyett azt is hiszik,hogy úgy is van mint ami csupán jó lenne:-))))))

2013. aug. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Jó van okos vagy.

Azt hiszed nem látok át a szitán?! :D

Nem kéne alaptalan hülyeségeket beszélni!

Meg bele pofázni úgy a tudományba, hogy nem értünk hozzá!

2013. aug. 7. 20:24
 30/32 anonim ***** válasza:
Na igen:-) Ismét egy válasz indulatból ha elfogytak az érvek:-) Egyébként a kérdésed jó csak olyan érzést kelt mintha meg is szeretted volna válaszolni és ha nem az álmaidnak megfelelő,reális választ kapsz: dühöngsz:-)
2013. aug. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!