Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ha álmunkban megjelenik egy...

Ha álmunkban megjelenik egy elhunyt, az az agyunk szüleménye, meg annak az eredménye hogy hiányzik, vagy tényleg ő akar üzenni?!

Figyelt kérdés
Sokszor álmodtam apukámmal, legtöbbször miután meghalt, és az első ilyen álmomban, eljött elbúcsúzni. Olyanokat mondott hogy vigyázz anyádra, stb. Érdekes azért, ilyeneket is tudn generálni az agyam? vagy tényleg lehet hogy van benne valami hogy az ember lelke tovább él?
2013. nov. 14. 11:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Valakinek esetleg hasonló történet?
2013. nov. 14. 11:41
 2/14 anonim ***** válasza:
25%

A holtak nem járnak vissza Kárpit túloldaláról normális esetben, csak ha egy nagyo erős akarat küldi vissza a túloldalról, vagy kényszeríti ide erről az oldalról. Kicsi az esély rá, hogy valóban visszatért Édesapád a Kárpit másik oldaláról. Nekik nem jó itt lenni.


Persze nem kizárható attól, hogy valamilyen rezonanciát érzékelt az agyad, de az, hogy pont Édesapád képét társította hozzá inkább utal arra, hogy a rezonancia által keltett érzések Édesapádra emlékeztetnek, mint arra, hogy visszatért volna.


Ehhez jön hozzá a freudi álomfejtés, ami pedig azt mondja ki, hogy álmainkban a beteljesületlen vágyaink jelennek meg. Természetes, hogy a halála után arra vágytál hogy lásd, ezért hát megjelent álmodban.


Hogy a lélek tovább él-e? Igen is meg nem is :D Igazából élő ember erről hitelesen nem nyilatkozhat soha, mivel aki él az (ergo) még nem halt meg, tehát honnan is tudhatná jobban mint én vagy akárki más?

2013. nov. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Ez ilyenkor gyakori, ha elveszítünk egy családtagot, sokáig álmodunk vele, akár 1-2 évig is fogsz még. Az emberi psziché így dolgozza fel a gyászt.
2013. nov. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Pszichológusként írnék pár sort, erről a jelenségről.

Sok embernél előfordul, arra figyelj, hogy ezek az emlék képek nehogy betöltsék a tudatos gondolkodásodat nap mint nap, mert egy idő után, torzulhat a gondolatok értelmezési folyamata, és torzulás áll elő.Ezt nevezik pszichés betegségnek.

Ilyenkor már érdemes szakemberhez fordulni, mert nem jó dolog, a későbbiekben ált rosszabbodik csak.

Erre mondják ezt a hétköznapi nyelvben, hogy a gyászt ki kell pihenni, és az embernek rendeznie kell a gondolatait, mert rossz irányba mehet el ez az egész, nagyon sok ember van szakintézetben ilyen fokú pszichés zavar miatt.

Az hogy a tudatodban megjelennek ilyen emlékképek, nincsen semmi rossz, hiszen a legtöbb gondolathoz társul egyfajta érzelmi minta is, ami szorosan összefügg egymással, ennek a motívuma, vagy szimbolikus jelentése kerül át aztán a tudattalan végtelen tengerébe.

Innen aztán bármiféle hatás miatt vissza szivároghat az emléktöredék vagy az egész emlék, de ennek is számtalan folyamat van, az egyik leggyakoribb az álom.

Mielőbbi feldolgozást kívánok!

2013. nov. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

A tényleges igazságot egyenlőre nem tudhatjuk.Viszont tudnék néhány érdekességet mesélni.

Sokszor álmodtam már halott ismerősökről, hozzátartozókról.Volt, hogy valami bölcset mondtak, vagy tanácsot adtak.Sőt, ami a legjellemzőbb, hogy általában megajándékoznak a legkülönfélébb dolgokkal.Étellel is megkínálnak néha és ebben a legfurcsább az, hogy az általuk kínált ételek mindig szépek, sőt különlegesek, de valamiért sosem ehetők, pl nincs egyáltalán ízük, pedig amúgy érezni szoktam álmomban az ízeket!Azért mégis csak különös ez az összefüggés.

De nagymamámmal volt egyszer a legfurább álmom.Persze már nem élt, mikor ezt álmodtam:Nagymamám elment a lányom sulijába, meglepődtem mit keres ő ott?Mondta, hogy azért ment oda, mert szeretne adni a lányomnak valamit.A kabátja zsebéből félig elő is húzott valamit, ami egy nagy mézeskalács szívre hasonlított, de láttam, hogy ez valami más lehet...Mivel még nem volt vége az órának, ezért alányomat nem engedték még ki, nagymama viszont nem várakozhatott tovább, azt mondta, majd odaadja máshogy.És elment.

Másnap elvittem lányom vidámparkba.És ott az egyik játékban nyert egy képkeretet, aminek a színe, mintázata olyasmi, mint a mézeskalács szíveké.Mikor megláttam, alig hittem a szememnek!Olyan volt mint az a tárgy, amit nagymamám mutatott álmomban.

A mai napig nagy becsben tartjuk azt a képkeretet.

2013. nov. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Éjjel álmaidban azt dolgozza fel az agyad, ami napközben foglalkoztat. Ezekben sokszor a vágyaid is "testet öltenek".
2013. nov. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Csak olyan furcsa ez, sokszor van úgy az álmomban, mint egy szimpla szereplő, mintha még élne, velünk lenne stb.. De ilyen, amikor konkrétan szólt hozzám, 3x volt, és nem rég volt a legutolsó. Volt egyszer hogy nagyon nagyon sokáig nem álmodtam vele, aztán egyszer csak álmomban otthon voltam, beléptem a fürdőszobába és ott volt a tükör előtt, borotválkozott mint régen. :) és.... nem tudom miért de megkérdeztem tőle hogy eddig miért nem jöttél? már arra értettem hogy olyan rég nem álmodtam már vele.. és azt mondta hogy olyan helyen van ahonnan csak nagyon ritkán jöhet el, nem engedik. Furcsa ez amugy. :) De nyugi nem hiszem hogy szakember segítségére lenne szükségem, 4 éve hunyt el édesapám, úgy érzem egészséges gyász folyamat ami lejátszódott bennem, de persze az ember teljesen sosem tudja túl tenni magát a szerette elvesztésén, és a hiánya mindig is velem lesz.. :(
2013. nov. 15. 08:35
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Na, látom ide pontozgatni is a szkeptikusok járnak.Jó játék hülye gyerekeknek.
2013. nov. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Én hiszek benne hogy vissza járnak!

Úgyanis nekem az volt, papám mikor haldokolt , elöször ágya felet láttam hogy érdekes módon neki olyan sötét a fal a levegő papa felet miközbe szoba közepén volt korházba ahol napocska ragyogot

Aztán mikor meghalt, sokáig éreztem érintését

A misén pedig láttam is az auráját!

Mióta meghalt, minden éjszaka a kapcsolo világit (régi kapcsoló!!!)

ilyen torz jeleket add. pl : -> --..- -.---. -.

rövid hosszú! Sajnos nem tudok még rá jönni mi is lehet mert túl gyors . de mindig ugyan azok a jelek.

És sokszor a éjszaka az 1ik szobából a másikba láttom a fekete alak foltot, és mászkál fel alá, vagy valaki arcomba liheg! Ezt édes anyám is tapasztalta!

Véleményem szerint, mikor papámnak rossz kedve van akkor ilyen gonosz ijesztő folt féleség a jelek mintha valami üzenet akarna lenni!

De mivel papámat mi haza hoztuk, érdekes módon sokáig láttam az ágyámba feküdni. És mostmár Pl olyan hogy érzem az illatát amit eddig nem!

Mintha nem tudot volna átlépni a túlvilágra!


És akárki akármit mond, én ebbe hiszek! Eddig nem hittem. De azóta volt már nekem is fura álmaim, de ezek a jelek mindenféle kép arra mutatnak hogy köztünk van!

2013. dec. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
érdekes amiket irsz kedves utolsó! köszi a tapasztalatokat!
2013. dec. 5. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!