Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » A Poltergeist valójában=spontá...

A Poltergeist valójában=spontán használt telekinézis?

Figyelt kérdés

Régebben az a nézet volt elterjedve,hogy a kopogásokat, tárgyak lebegetését, megemelését a kopogó szellemek, azaz a poltergeistek idézik elé.

De szerintem másról van szó!


A legtöbb sztori azt mutatja, hogy érzékeny, stresszes, lelkileg nem kiegyensúlyozott emberek körében van elterjedve. De amikor ezek a gondok helyreálltak, a poltergeist tevékenység is megszűnt. Ugyanez igaz olyan esetekre is amikor a mukahelyén lévő nő gyűlölt dolgozni járni a főnöke miatt, akitől mindig stresszes volt. Folyamatosan kiment az égő, mozogtak a tárgyak stb. de mikor otthagyta a melót, minden abbamaradt.

Ebből is látszik, hogy személyekhez köthető -ezen belül ahol az adott személy tartózkodik pl.családi ház - nem pedig egy láthatatlan entitáshoz, szellemhez. Érdekes, hogy miután egy család elköltözik egy poltergeist házból, a következő család semmi szokatlant nem észlel. Talán mert a poltergeistet kiváltó egyén elmegy a helyszínről?

Akaratlanul is eszembe jutnak az asztaltáncoltatások.

Itt sok személy ÖSSZPONTOSÍT, s talán ők maguk gerjesztik elő, hogy a tárgy - azaz az asztal - megemelkedjen, lebegjen. Egy szkeptikus ismerősöm is kipróbálta és az asztal megemelkedett. ( Itt most persze zárjuk ki azt a hülyeséget amit sokszor hangoztatnak, hogy az ujjbegyünkkel emeljük meg az asztalt, sosem sikerülne.)


Tehát ez azt bizonyíthatná és arra a következtetésre lehetne jutni, hogy az elmének van hatalma az anyag felet, még ha néha akaratlanul is. Talán a poltergeist=akaratlanul használt telekinézis, Pszichokinetikus jelenség.


És bár sok a csalás, de ezeket a jelenségeket a középkortól kezdve jegyzetelték fel. Annyi adat gyűlt össze, hogy túl sok bennük az 'egybeesés", ami nem lehet véletlenszerű, ha csak kitalációkról lenne szó.


Mit gondoltok erről???


George Adamski



2014. ápr. 17. 19:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

" igen a dobókockánál minden dobásnál 1/6 az esély de ettöl függetlenül ha nagyon sokat tobsz akkor nagyábol egyenlő lessz az elosztás. én ezt ki is próbáltam: "

Mivel ez véltelenszerűségre megy, ezért egy példa nem elég. Sőt, akárhány példa sem lenne az elég. Ehhez végtelen példa kéne, de annyi lehetetlen. Itt lép életbe a matematika csodás tudománya, ami ezt nem támasztja alá.

A programot nem kell elküldeni, köszönöm, én is szoktam ilyenekkel szórakozni. Most ugyan nem volt túl sok időm, de gyorsan elvégezetem az alátámasztás kedvéért egy próbát:

Fogtam egy dobókockát, és dobtam vele 30-at. Vagyis ha az elméleted igaz, akkor egy számot nagyjából 5-ször kéne dobnom. A dobások sorrendje:

3-as

2-es

1-es

3-as

5-ös

5-ös

1-es

2-es

4-es

6-os

3-as

3-as

4-es

2-es

6-os

5-ös

1-es

2-es

4-es

2-es

1-es

6-os

3-as

2-es

3-as

2-es

5-ös

6-os

6-os

6-os

Összegezve:

4 db 1-es

7 db 2-es

6 db 3-as

3 db 4-es

4 db 5-ös

6 db 6-os

A példából is látszik, hogy 5-ös egyszer sem jött ki, viszont 7 db 2-est dobtam, és 3 db 4-est. Ez pedig túl sok eltérés.

De mint írtam, végtelen sok példa kéne az alátámasztáshoz. Ezért inkább kimásolom a wikiről a fentebb leírt példámhoz hasonló,de pontosabb példát:

"Egy pénzérme feldobásakor a fej és az írás esélye 50%-50%, szemléletesebben írva 1/2 (az esetek felében fej, a másik felében írás következik be). Annak az esélye, hogy kétszer egymás után írást dobunk 1/2×1/2 = 1/4 annak, hogy háromszor: 1/2×1/2×1/2 = 1/8. Klasszikus kérdés: ha háromszor egymás után írást dobtunk, mekkora a valószínűsége, hogy negyedszer is írást dobunk? A helyes válasz 1/2, hiszen a pénzfeldobás, amiről beszélünk, nem függ a korábban bekövetkező eseményektől.


A tévedésbe eső személy azt feltételezi, hogy a következő dobásnál a fej valószínűsége nagyobb mint 1/2, mivel a nagy számok törvénye alapján azonos számú fej és írás eredménynek kell születnie.


Ha háromszor egymás után írást dobtunk, akkor a következő dobásnál már csak két kimenetel lehetséges: írás-írás-írás-írás, illetve írás-írás-írás-fej. A négy dobást együtt vizsgálva mindkét kimenetelnek 1/16 - 1/16 esélye van. Mivel csak ez a két kimenetel lehetséges – a harmadik dobást követően –, ezért a negyedik dobás ugyanolyan eséllyel (1/2) lesz írás vagy fej."

2014. ápr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

lehet hogy igazad van.

légyszi linkeled azt a wikipédia cikket amiből másoltál.

most leteszteltem 100000 dobással és a legnagyobb eltérés 330

ebböl arra következtetek hogy minnél többet dobunk annál nagyobb lessz a legnagyobb eltérés.

nem lehet bizonyítani se azt hogy nekem van igazam se azt hogy neked.

2014. ápr. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

kipróbáltam egymilióval is.

a legnagyobb eltérés 815.

2014. ápr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"légyszi linkeled azt a wikipédia cikket amiből másoltál. "

[link]

"nem lehet bizonyítani se azt hogy nekem van igazam se azt hogy neked."

De. Matematika. Mondom, akárhanyadik tízhatvánnyal kipróbálhatod, mindig lesz eltérés. De hogy bizonyítsak:

" kipróbáltam egymilióval is.

a legnagyobb eltérés 815."

Vagyis az elméletbe illeszkedő hányadosnak(kerek. 166,667) a kb. 1/205-del való eltérése. Az egymilliónál pedig soknak számít. De mondom, hiába adsz számolásokat, attól még a szerencsejátékosok tévedését írtad le. Ugyanannyi az esélye az 1,2,3,4,5 számkombinációnak hosszas időn keresztül, mint a többinek.

2014. ápr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!