Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Már gyermekkorom óta rettegek....

Már gyermekkorom óta rettegek. Lehet nem alaptalanul?

Figyelt kérdés
Már születésem óta félek a sötétben.Egyszerűen borzongok tőle!Villany nélkül szinte el sem tudok aludni, mert ver a víz és hevesen ver a szívem. Gyermekkoromban is apukámmal aludtam el.Addig nem állhatott fel az ágyam mellől, ameddig ébren voltam.Hiszek a szellemekben, legalábbis tudom, hogy léteznek. Talán tőlük félek a legjobban.Egy világ, melyről semmit sem tudunk. Mikor este lesz és sötét, és egyedül vagyok itthon, nagyon félek. Nappal nem, csak este. Annyira félek, hogy gyakran nem merek a házban maradni, ki kell mennem valahova. De csak akkor, amikor egyedül vagyok. Kérlek segítsetek, hogy küzdhetem ezt le? Hogy ne éljek rettegésben? 16/L

2014. dec. 26. 13:48
1 2
 11/15 anonim válasza:
Pontosan ugyan ez van velem is!! Este alig bírok elaludni!! Hiszek a szellemekben is és sajnos 12 éves létemre horror rajongó vagyok és ez még tesz is egy lapàttal a sötétségtől való félelmemen!! Én viszont ha egyedül vagyok nappal akkor is félek!! Tudom hogy nem segített amit írtam de muszály volt el mondanom!! :)
2014. dec. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szia! Én sem szeretek a sötétben aludni sajnos. Ha nem alszom egyedül a szobában, akkor nem félek, de nagyon kellemetlen, ha egyedül kell lennem éjjel. Olyankor inkább felkapcsolom a villanyt és úgy alszom, mert az biztonságot ad.
2014. dec. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem is van ez a bajom, 34 éves vagyok, voltam pszichoterápián is, meg simán pszichológusnál is, nem ez volt a fő panaszom, hanem az, hogy gyerekkorom óta bántalmaztak, főleg verbálisan és lelkileg terrorizáltak, ez a fóbiám is ilyenek miatt alakult ki.



Tapasztalataim alapján a szakemberek nem veszik komolyan ezt a tünetet, mert ők nem tapasztalják, éjjel meg nincsenek ott, hogy rájöjjenek tényleg van nekem ez. Tündérhegyen voltam, ott a terapeutám jó volt, ő mondta, hogy amiatt van főleg mert bántalmaztak és ha sötét van akkor az egyik fő érzékelőm esik ki és amiatt jön rám. Én kiskoromban az ufóktól féltem, hogy bántanak (10éves korom alatt) utána meg a szellemektől, kísértetektől, nappal a legdurvább kísértetes horrort simán végignézem, de éjjel a leggagyibbat se merem.

2014. dec. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem áll szándékomba de tényleg léteznek szellemek. Kb 2 éve voltam barátnőméknél és csak 2 esbe voltunk lent voltunk a nappaliba mikor azt hallottuk hogy a lépcsőn szalad felfele valaki és kinyílt a befejezetlen fönti fürdőszoba ajtaja. Ez csak egyik példa 2. ami velem történt kimentem a lépcsőházba rágyújtani olyan 23:20 fele és a lépcsőházunk az olyan hogy a lépcsőház végén egy hatalmas ablak van nézek odafele és azt láttam hogy egy hatalmas fekete valami kijött a hátam mögé és megállt hátra fordultam és nem láttam senkit majd vissza az ablakra de még mindig ott volt és közeledett felém majd eltűnt. Rendesen volt keze lába de nyaka és feje nem volt. 3. eset beteg lettem és bevittek Debrecenbe a kórházba mivel eléggé nagy voltam ezért ott hagytak estére a nővér pedig átment a másik folyosó végére a kicsikhez az egész "blokkban" magam voltam és a kórtermek között üveglap volt és át lehetett látni a másik oldalra. Sajnos nekem egy olyan betegségem van ami ha "kijön" rajtam lassan tudok mozogni. olyan 22:00 fele volt eléggé fáradt voltam ezért kimentem a folyosóra hogy lekapcsoljam a villanyt a kórteremben, csoszogok visszafele éppen hogy pislantottam egyet és láttam magam előtt egy kb 9 éves szőke hajú kislányt. Rendesen láttam hogy néz rám fele majd eltűnt. Nem kell aggódnod a legtöbb nem ártalmas. Amúgy én is félek legtöbbször a sötétben :D 17/F
2015. jan. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Ha olyan sötét van ott, ahol vagyok, hogy nem látok semmit, mert szinte semmi fény nem szűrődik be, akkor én sem bírok elaludni, mert akkor én is félni szoktam, mivelhogy nem látom, hogy például merre van a mosdó.
2023. ápr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!