Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » A gyerekek megérzik a halált?

A gyerekek megérzik a halált?

Figyelt kérdés

Most halt meg a férjem egy hete 37 évesen😢Elment dolgozni és a munkahyén összesett,csak túl késõn találtak rá,szívinfarktus 😧😭

Viszont reggel a 3 éves kisfiunk úgy megölgette ,puszilgatta mint még soha!Alig akarta elengedni az édesapját,a férjem is úgy puszilgatta mint még soha!Úristenem még visszagondolni is szörnyū rá😣😢

Lehet ,hogy megérezte a fiam az apja halálát?

36/N



#kisfiú #halâl #különösen eros ragaszkodas
2016. febr. 8. 10:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
60%

Részvétem!

Igen, megérzik. Az apa is érezte, és máshogy beszélt, máshogy viselkedett. De mivel ez ez egy különleges érzés, semmihez nem hasonlítható, nem tudja senki megfogalmazni, szavakba önteni. De a gyerekek érzése "fogja" ezt.

*

Csehov Három nővérében, Tuzenbach megérzi a halálát. (párbaj előtt)Beszélni szeretne róla, de nem tud, elkezd élesen észlelni- "mintha első ízben látnám életeben ezeket a fenyőket, jávorfákat, nyírfákat" de ez olyan erős, hogy sem környezet, sem ő nem bírja elviselni (ott nincs kisgyerek, aki megmentené ezt) és elkezdi valami abszurd módon egész hétköznapi szavakkal elfedni ezt az erős fényt: "szólj, hogy főzzenek kávét nekem" és elrohan. Irina persze csak utólag érti meg az egész jelenetet.

2016. febr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm,a válaszod!
2016. febr. 8. 11:13
 3/30 anonim ***** válasza:
62%

Nem!


Részvétem.

2016. febr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%

Nem. Én szintén 3 éves voltam, amikor apukám meghalt. Hasonlóan, mint a férjed. Lement sétálni, és összeesett. Agyvérzés. 2 nap kóma, aztán meghalt.

Ezután én még nagyon sokáig az ajtóban vártam haza, mert én voltam a "kis kedvenc". 3. gyerek...


Tehát én nem éreztem meg, pedig imádtam, nagyon apás voltam.

2016. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 bithorlo válasza:
66%

Szerintem megérzi.

Nagymamám öreg kutyája aludt el a napokban. Kislányomnak nem mondtam, nem ismeri még az élet-halál fogalmát (19hónapos). De a napokban, amikor megyünk ki az ajtón (nem járt nálunk soha az a kutya), rendre mondogatja, hogy "Dédi, Morzsa". Morzsa volt a kutya neve. Olyan érzés volt ezt hallani, mintha a kutya az ajtóban várt volna minket. Mindig ugyanoda méz, olyan magasságba is, mint amekkora a kutya volt.

És ezt megelőzően egyszer sem mondta.

2016. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
93%
4-es az hogy vártad vissza, egyáltalán nem bizonyíték.. ez természetes
2016. febr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

#5-ös válaszoló

Szerintem,lehet a szellemét látja a kutyának,állítólag a gyerkek és az állatok látják a lelkeket!

Az én kicsi kincsem is mondta ma reggel,hogy "Anya!Láttam apát ,itt volt velem éjszaka!"

Ettõl egy picit megijedtem,de ha tényleg így volt(és nemcsak álmodta vagy képzelte)akkor még talán jó is hogy találkozik az édesapjával😥

És amúgy az az érdekes ,hogy a kisfiam nem is keresi az apját...Sírtam és elmondtam neki,hogy apa elköltözött egy csillagra ès onnan figyel téged Marci és azóta minden este nézzük a csillagokat és megkeressük apát😢😢😢

2016. febr. 8. 12:25
 8/30 anonim ***** válasza:
67%

A lényegét, az ideáját látja a létesülteknek a kisgyermek és a nagyon magas szellemi szintre jutott felnőtt.( A materialisták ilyenkor kétségbeesetten pontoznak lefele, de hát ugyanmár nem kell ennyire megijedni az 1-estől, nem harap:)

Van halhatalan,örök és halandó részünk. Az idealátás ennek a kettőnek az együttes látása. A gyereknél ez eredendően megvan, különben nem tanulna meg beszélni és azzal gondolkodni. A szavakkal azonos náluk még azok ideája és a létesült formája. Tehát: pl.asztal és a gyerek felismeri nem csak azt, ahol megmutatták neki, 4lábú, szölgetes, fa, hanem a kerek,üveg 3lábú, vagy a leterített abrosz a kiránduláson stb. Ez jelen van azoknál a szavaknál is, amit nem tudunk megmutatni: 3-4 évesen biztosan használ olyan kifejezéseket mint pl mégis, talán, hogy, jó

Mert az ideájukat érti meg. Azonkívül, sokakban ez nem hal ki, mint akik itt pl rávágják, hogy nem (mert ők lövésük sincs a fentiekről, mert elfelejtették már a gyerekkori világlátásukat, ami pedig jó volt "ha nem lesztek olyanok, mint a gyermekek", nem értitek meg az istenit - ez a világlátásra vonatkozik) továbbá az embernek ez a képessége fejleszthető, mert hát ahogy növünk, sajnos természetes, hogy ez a képességünk ez fogy. A modern fizika érdekes megállapítása: Károlyházi Frigyes prof.: úgy kell megérteni a kvantummechanikát, mint pl hogy a 4 éves kisgyerek elbúcsúztatja apját a vasútállomáson, hazamennek és otthon keresi.

2016. febr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
41%
Nem érzik meg. Nem kell nemlétező képességek felruházásával felmagasztalni a gyerekeket; értékesek ők magukban is.
2016. febr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#8-as nagyon szépen kifejtetted!!!

2016. febr. 8. 13:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!