Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » A testen kívüli élményeket...

A testen kívüli élményeket mivel magyarázza az ezotéria? Mi távozik a testből, hová és miért?

Figyelt kérdés

Ennek a valaminek van személyisége, egyénisége, emléke és kapcsolatba tud lépni a fizikai világgal, abban lenyomatot hagyva?


Mese:

Tegnap kb. ha pontosan néztem az órát (amit kizártanak tartok), akkor kb 45 percig folyamatosan zsibbadt a fejem, néha a kezem és többször úgy éreztem, hogy kimásztam a testemből és többször sikerült szándékosan visszaidézni félálomból a jelenséget. És az ami kimászott olyan intenzív volt, hogy érezte a tárgyakat stb.. (persze egy virtuális valóságban).


Igazából a kérdést a reinkarnáció és néhán keleti gondolat miatt tettem fel.

Ha valaki reinkarnálódik, miért felejt? Hová szerzi a tapasztalatot és meddig?



2017. máj. 20. 22:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
80%

"Mellesleg milyen változásokat és mik azok a ,,ideális" körülmények, másfelől hogy kapcsolódik, amit fentebb említettem?"


Nem lehetséges, hogy a valóság azon része, amelyet mi fizikai világként ismertünk meg, rendelkezik egy olyan interfésszel, amelyen keresztül nem fizikai entitások is képesek befolyásolni azt?


Pl egy számítógépes játék esetén van egy olyan programrész, ami figyeli a kontrollerből érkező jeleket (amik a számítógépes játék "világában" érzékelhető bináris jelek, viszont ezeket az egy szinttel ez "feletti" fizikai valóságban a kontrollerre mért különféle fizikai behatások állítják elő). A kontroller nem része a programnak, sem annak, aki irányítja a játékot, viszont a kontroller hidat képez a játék és a játékos között. A játék egy keretrendszerben fut, ahonnan képtelenség érzékelni a fizikai világot, csak a megadott interfészeken keresztül.


Azt, hogy pontosan hogyan működhet ez a kapcsolat, attól kellene megkérdezni, aki ennek a világnak a működését megalkotta. De mivel egy a valóságunkban megtalálható kisebb modelltérben ez működhet így (akár nevezhetjük ezeket a modelltereket virtuális valóságnak is), nincs okom elutasítani annak a lehetőségét, hogy netán mi is egy hasonló szerkezetű valóságban létezünk.


"a léleknek fizikainak kéne legyen, azaz valamilyen fontos szerepet kéne betöltenie a testben"


Egyáltalán nem. A léleknek nem kell a test részének lenni. Sőt, az is lehetséges, hogy a test lélek nélkül létezzen és csak a saját túlélő, reprodukáló programját kövesse. De ez elég nagy pazarlás lenne ha engem kérdezel...


"azaz testelhagyás esetén a lélek hogyan maradhat fenn egymagában"


Mivel nem anyagi jellegű, nincsenek anyagi szükségletei/korlátai sem. Ha véget ér a játék, meghal a játékos is? Hát nem!


"ugyanis nem szükséges az agy teljes ismerete, mert ki tudjuk zárni a fentebb linkelt cikk szerint leírtaknak megfelelően is"


Ezt hívjuk úgy, hogy tagadó szkepticizmus. Ez is egy "vallás". Az igazság az, hogy semmit sem zárhatsz ki, mert utólag az is kiderülhet valamiről, hogy téves következtetést vontál le hiányos ismeretek alapján.


"ami valamilyen szerepet tölt be az információhordozásban különféle idegpályák és speciális tevékenységért felelnek"


Itt pedig véleményem szerint információ hordozásról/továbbításról van szó, nem tárolásról. A lélek NEM az agy fizikai része, max kapcsolatban áll (az sem biztos, hogy közvetlenül, mint ahogy a példában is említettem) az agy egyes részeivel.


Az embernek csillapíthatatlan vágya a játék, a tapasztalás és az új dolgok alkotása. Nem furcsa, hogy milliárdok élik le a "fele" életüket lassan virtuális világokban és egyre jobban pörög ez a technológia? Ha fordítva nézzük, talán ez arra is választ adhat, hogy mit keresünk itt...

2017. máj. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
11%

#11

Értem szóval te egy virtuális valóságban élsz, ahonnan kontrollerrel mozgatnak téged. Kívülről van egy irányítód, merthogy jeleket küld neked valahonnét. Amit eddig tanultunk a biológiáról fizikáról és miegymásról mehetnek a sutba. Nem is a test küld jeleket az agynak, hanem kontroller. Mindennap tanul valami újat az ember.

A valóságban, viszont a kontroller igenis része a programnak, vagyis a programvezérlésnek, amit a konzol dekódol. Téged lehet, hogy kívülről irányítanak, viszont a magam nevében tudom neked mondani, hogy engem nem irányítanak kívülről, inkább belülről, mintsem kívülről, mivel érdekes módon abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy én vagyok a dekóder és kontroller is. A boldog NPC-k életét élem. Meg ne engem kérdez arról a bizonyos interfészes hídról, amit te találtál ki.

2017. máj. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Értem szóval te egy virtuális valóságban élsz, ahonnan kontrollerrel mozgatnak téged. Kívülről van egy irányítód, merthogy jeleket küld neked valahonnét."


Értem én, hogy véded a tagadó vallásod, és nehéz értelmezned azt, amit leírtam, de ez csak egy példa volt, egy minta, ami alapján az általunk alkotott virtuális valóságok működnek. Tudod, nem véletlenül írtam, hogy a világ pontos működéséről a világ készítőjét kellene kérdezned... Rossz hírem van: nem én vagyok a világ készítője.


"Amit eddig tanultunk a biológiáról fizikáról és miegymásról mehetnek a sutba."


Hiába tanultál annyit, végül mégis beleragadtál a képzelőerő nélküli posványba, a tagadó szkepticizmusba.


"Nem is a test küld jeleket az agynak, hanem kontroller."


Netán gyenge a felfogóképességed? Próbáld értelmezni, amit leírtam. Az agyad a tested központi vezérlő része. Az idegrendszered központja. De simán elképzelhető, hogy az "interfésszel" történő kommunikáció is a feladatai között van.


"A valóságban, viszont a kontroller igenis része a programnak, vagyis a programvezérlésnek, amit a konzol dekódol."


Nem, az egy külön program, a driver, ami az adott kontroller (külső hardver) által küldött jeleket a frameworkot használó program számára értelmezhető bemeneti jelekké alakítja. A programot (a virtuális valóságot) úgy írják meg, hogy illeszkedjen az adott keretrendszerbe.


"Téged lehet, hogy kívülről irányítanak, viszont a magam nevében tudom neked mondani, hogy engem nem irányítanak kívülről, inkább belülről, mintsem kívülről"


Mondtam, simán elképzelhetőnek tartom, hogy egyes emberek csak a saját biológiai programjukat végzik el, reprodukció, életben maradás :)


"mivel érdekes módon abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy én vagyok a dekóder és kontroller is"


Vagy egyszerűen azt hiszed, amit a programod diktál. Azt hiszed, hogy szabad akaratod van? Képzeld, ez csak egy illúzió. Minden döntésed az addigi tapasztalataidból, a korábbi döntéseid következményeinek értelmezéséből, tehát lényegében a téged ért külső hatásokból ered. A külső hatás, meg pont azért "külső" hatás, mert nem te befolyásolod.


"A boldog NPC-k életét élem."


Pontosan.


"Meg ne engem kérdez arról a bizonyos interfészes hídról, amit te találtál ki."


Még egyszer leírom, hátha megérted: ez csak egy lehetőség, ahogyan mi emberek virtuális valóságokat alkotunk. Mivel számos ismétlődés van a világban (mintha a kisebb dolgok a nagyobb mintáit követnék), simán elképzelhető, hogy hasonló módon is működhet a dolog. De ha tényleg így működik, akkor nem sok esélyünk van a rendszer részeként érzékelni/megérteni, netán felülbírálni a rendszer működését.

2017. máj. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

#13

"Értem én, hogy véded a tagadó vallásod, és nehéz értelmezned azt, amit leírtam, de ez csak egy példa volt, egy minta, ami alapján az általunk alkotott virtuális valóságok működnek. Tudod, nem véletlenül írtam, hogy a világ pontos működéséről a világ készítőjét kellene kérdezned... Rossz hírem van: nem én vagyok a világ készítője."


Vallásom? Na mindegy. Én pontosan értelmeztem, amit írtál TE magad voltál az, aki egy és más dolgot nem ért. Például, amit idéztél (rosszul) nem véletlenül írtam neked vagy bántásból. Lehet téged kívülről irányítanak, de engem nem. Az információkat a test, érzékszervek küldik az agynak, viszont az agy nem sugároz kifelé információkat. Tehát az agy nem sugároz kifelé, nem továbbít jeleket, azaz nincs kommunikáció a gép és ember között, vagy, ha jobban tetszik játékkonzol és ember között. Mellesleg kissé örülök neki hogy nem te vagy a világ készítője, mert akkor bajban lennénk. ;) Amúgy csak kérdem nem kéne már neked egy szoftverfrissítés, mert nem tudom miért, de mintha mérges lennél valami miatt. Elestél vagy mi? Mindjárt kész tény lesz, hogy virtuális valóságban élsz.

"Hiába tanultál annyit, végül mégis beleragadtál a képzelőerő nélküli posványba, a tagadó szkepticizmusba."

Hát bocs, hogy nem gyártok játékokat sem elméleteket, másfelől pedig nincs mit tagadjak. Nekem nem oszt nem szoroz, hogy virtuális valóságban élsz. Csak egy boldog NPC vagyok szóval nekem mindegy.


"Vagy egyszerűen azt hiszed, amit a programod diktál. Azt hiszed, hogy szabad akaratod van? Képzeld, ez csak egy illúzió. Minden döntésed az addigi tapasztalataidból, a korábbi döntéseid következményeinek értelmezéséből, tehát lényegében a téged ért külső hatásokból ered. A külső hatás, meg pont azért "külső" hatás, mert nem te befolyásolod."

Mivel én hozom meg a döntéseket bennem fogalmazódnak meg azt kell mondjam, hogy igen szabad akaratom van. Külső hatás nélkül és korábbi tapasztalatok, döntések nélkül valószínűleg nem is fogalmazódnának meg bennem ezek a kérdések. Viszont az megint más tészta, akit kívülről irányítanak és úgy érik külső behatások. A kettő között hatalmas különbség van. Ns ott keresd a szabad akarat hiányát. :D

2017. máj. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Lehet téged kívülről irányítanak, de engem nem."


Én sohasem jelentettem ki, hogy biztosan a kontrolleres eset áll fenn. Azt csupán az interfész szemléltetésére hoztam, hogy megértsd, hogyan kerülhet kapcsolatba a lélek az anyaggal, úgy, hogy nem az anyagi világ része. Túlságosan beleragadtál a részletekbe.


Az, hogy a lélek irányítja-e a testet, vagy sem (és csupán utazók vagyunk a szabad akarat illúziójával), már tényleg jó kérdés. Tegyük fel, hogy a lélek tervezi meg az életét. Tudjuk, hogy a terv ismerete nélkül éljük le az életünk. Ha a lélek irányító szerepben is van, lényegében majdnem tudatlanul "irányít", a test csapdájában (úgy, hogy végig az a meggyőződése, hogy egy és ugyanaz a testtel). A testnek van egy csomó szükséglete, ami az életben maradáshoz (vagy szaporodási ösztön, hormonális behatások, stb) szükséges. Gyakorlatilag az egész életünk ezeknek a behatásoknak/kényszereknek az árnyékában zajlik. Nem is tudunk szabadon gondolkodni. Tehát ha irányít is a lélek, erősen korlátozott lehet ez az irányítás.


Egyébként meg, ha létezik a "terv", akkor a terv megvalósításának lehetőségét/lenyomatát magának a világnak is tartalmaznia kell. Tehát elve olyan világba "születsz", ami biztosítja számodra a terv végrehajtásának lehetőségét, léteznie kell egy (vagy több) "medernek", amiben elcsordogálhatsz a célig. Tehát ugyan vezetheted az autót, de csak az úton! :)


"Tehát az agy nem sugároz kifelé, nem továbbít jeleket"


Biztos vagy te ebben? Biztos vagy benne, hogy minden "jelet" képesek vagyunk rögzíteni a jelenlegi eszközeinkkel/tudásunkkal? Hogy jól értjük annak a jelentőségét, amit rögzítünk? Mert én erre nem vennék mérget azért a helyedben... Nem nagyon látom, hogy szubatomi szinttől összerakva, mesterséges, élő/gondolkodó embereket tudna alkotni a tudomány... Egyelőre csak utazók vagyunk a saját testünkben, nem pedig alkotói annak. Az alkotáshoz hiányzik a tudás.


"Mellesleg kissé örülök neki hogy nem te vagy a világ készítője, mert akkor bajban lennénk."


Én meg annak, hogy nem te. De nyugtasson meg, számos virtuális valóságot készítettem már saját kezűleg és mindegyik működik, köszönik szépen rendben vannak!


"de mintha mérges lennél valami miatt"


A vallásos hülyeségedre és arroganciádra vagyok érzékeny. Megvetem a vak hitet.


"Mindjárt kész tény lesz, hogy virtuális valóságban élsz."


Mint már írtam is, ennek bizonyításától nagyon nagyon messze állunk. Csak találgatni lehet. De nincs okom kizárni ennek a lehetőségét. Ha egyértelműen bizonyíthatnánk, elvesztené a valóság tartalmát az egész.


"nem gyártok játékokat sem elméleteket"


Az elég baj, ha nem gyártasz elméleteket, csak átveszed mások véleményét. Ez nem egy gondolkodó emberre vall... Ezért mondom, hogy vakhitű vagy.


"Mivel én hozom meg a döntéseket bennem fogalmazódnak meg azt kell mondjam"


De mi alapján döntesz? A TAPASZTALATAID alapján. A külső hatás előbb következik be, mint a tapasztalatod. A tapasztalat reakció. Például az életed első szakaszában csak külső hatásokat tapasztalsz, nem is hozhatsz igazán döntéseket. Ez eleve irányadó élmény. Később is nagyrészt külső forrásból (tőled független) érkező tapasztalatok alapján fejlődsz. A fejlődés alatt azt értem, hogy kialakul a személyiséged, a világszemléleted. Az a kép, amit a világról alkotsz. Az ami alapján döntéseket fogsz hozni, amik "benned fogalmazódnak meg". A személyiséged nem a lelked.


"Külső hatás nélkül és korábbi tapasztalatok, döntések nélkül valószínűleg nem is fogalmazódnának meg bennem ezek a kérdések."


Akkor pedig a külső hatások alakítják a "szabad akaratod". Te magad írtad le. Én is így látom. Így nem is vagy olyan "szabad", csupán egy faragott szobor, amit a környezete tett azzá, ami.


"akit kívülről irányítanak és úgy érik külső behatások"


Ha a lelked azt hiszi, hogy a tested része, akkor tökéletes az egybeolvadás szimulációja. Lényegében véve belülről "irányítasz" (ha ezt nevezhetjük irányításnak).

2017. máj. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Biztos vagy te ebben? Biztos vagy benne, hogy minden "jelet" képesek vagyunk rögzíteni a jelenlegi eszközeinkkel/tudásunkkal? "

Nem éri meg bővebben kifejteni, mert az egész elmélet azon áll vagy bukik, hogy van egy interfészel a fizikai világ és a nem fizikai között, de nincs ilyen kapcsolat a központi idegrendszer nem sugároz kifelé jeleket. Magam nevében tudom mondani, hogy nem vagyok jeladó vagy rádió állomás. A közeljövőben sem a távoliban sem fogják igazolni ennek az ellenkezőjét. De ne nekem higgy, hanem lapozd fel a biosz könyveket. 😥

[link]


'Én meg annak, hogy nem te. De nyugtasson meg, számos virtuális valóságot készítettem már saját kezűleg és mindegyik működik, köszönik szépen rendben vannak!"


Azta rohadt...! Tényleg? 😨 Milyen virtuális valóságokat készítettél eddig? MMORPG-ket vagy szimulációsokat? Én nem készítek semmit szóval nyugodt lehetsz. Nem is értek az gépekhez programozáshoz. Maximum annyit tudok, hogy az egeret görgetem, de abban profi vagyok. Régen például hörcsögnek hívtam, de még a telefonhoz sem értek. Például most arról írok. A márkája meg asszem valami DynaTAC 8000x-es. Múltkor vettem hitelre.


"Az elég baj, ha nem gyártasz elméleteket, csak átveszed mások véleményét. Ez nem egy gondolkodó emberre vall... Ezért mondom, hogy vakhitű vagy."

Ez mind az én véleményem nem másé. De vajon tényleg TE vagy a gondolkodó én pedig a vakhitű? Nincs okom elméleteket gyártani, mellesleg milyen elméleteket kéne gyártanom? 🤔

"De mi alapján döntesz? A TAPASZTALATAID alapján. A külső hatás előbb következik be, mint a tapasztalatod. A tapasztalat reakció. Például az életed első szakaszában csak külső hatásokat tapasztalsz, nem is hozhatsz igazán döntéseket."

De a végeredmény az, hogy én hozom meg a döntéseket. Nem formálhatom át szabadon a világot vagy az eseményeket, de nekem annyi is elég, hogy én hozhatom meg a fontos döntéseket az életemben. Akik a sorsban meg ilyesmiben hisznek, és elvárják, hogy valami felsőbbrendű erő irányítsa őket egyengetse az útjukat, nekik még ennyi sem adatik meg. Én szerencsés helyzetben vagyok. Meg aztán el kell döntsd, hogy most a szabad akaratról vagy az interfészes hídról akarsz vitába szállni. :D

2017. máj. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"hanem lapozd fel a biosz könyveket"


A biosz könyv a tudomány jelenlegi állását tükrözi (vagy még azt sem), nem a végső igazságot. Bár ott tartanánk, hogy a "biosz könyvek" az emberi szervezet teljes működését lefednék. Nem lenne többé gyógyíthatatlan betegség (és természetes halál sem). Talán majd egyszer!


"Múltkor vettem hitelre."


Látod, téged duplán is irányítanak :)


"Ez mind az én véleményem nem másé. Nincs okom elméleteket gyártani, mellesleg milyen elméleteket kéne gyártanom?"


Ha ez a te véleményed, de nem te "gyártottad", akkor kizárásos alapon mástól kellett átvenned. Vagy egy darabig gondolkodtál, amíg megtaláltad a "nagy végső igazságot", amiben most hiszel?


"De a végeredmény az, hogy én hozom meg a döntéseket."


Ha azt tapasztaltad egész életedben, hogy a kaki finom, akkor úgy fogsz dönteni a lehető legtöbb alkalommal, amikor kakit látsz, hogy eszel belőle. Ez ilyen egyszerű. A döntésed kalkulálható a téged ért korábbi hatások alapján. Egy bonyolult matematikai képlettel levezethető az egész életed (persze figyelembe kell venni a külső paramétereket is, ez talán a nehezebb része a dolognak, mert minden mindennel összefügg, ezért emberi ésszel szinte felfoghatatlan bonyolultságú ez a képlet).


"Nem formálhatom át szabadon a világot vagy az eseményeket"


Attól függ, hogy mit tekintesz az eddigi tapasztalataid alapján szabadságnak és az eddigi életutad milyen lehetőségeket biztosít számodra. Létezik olyan ember, aki átformálhatja a világot és az eseményeket. De ez már egy másik történet...


"én hozhatom meg a fontos döntéseket az életemben"


Még annak a megítélése, hogy mi a fontos és mi nem számodra, az addigi tapasztalataid következménye.


"Akik a sorsban meg ilyesmiben hisznek, és elvárják, hogy valami felsőbbrendű erő irányítsa őket egyengetse az útjukat, nekik még ennyi sem adatik meg."


Ebben egyetértünk. Nem azért vagyunk itt, hogy elaléltan várjuk a megdicsőülést, ebben biztos vagyok.


"most a szabad akaratról vagy az interfészes hídról akarsz vitába szállni"


A kettő jelentősen összefügg.

2017. máj. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"A biosz könyv a tudomány jelenlegi állását tükrözi (vagy még azt sem), nem a végső igazságot. Bár ott tartanánk, hogy a "biosz könyvek" az emberi szervezet teljes működését lefednék. Nem lenne többé gyógyíthatatlan betegség (és természetes halál sem). Talán majd egyszer!"

A tudomány jelenlegi állása jelen esetben lényegtelen, mert ha olvastál volna alapműveltségre és lexikális tudásra tettél volna szert, amit gyakorlatban is használhatsz. A tankönyvek nem fogják megválaszolni helyetted a kérdéseket, mert neked kell kizárni, definiálni a egyes kérdéseket. Amúgy meg egyesek hiába olvasnak, ha nem tudják gyakorlatba építeni. Én meg hiába szajkózom neked, ha a magad feje után mész és egy csomó felesleges kérdést akarsz megválaszolatni velem. Vedd már észre magad! Csak remélsz, hogy a jövőben a fontos kérdéseket valaki majd megválaszolja helyetted és benne lesznek a tankönyvekben is. Látod ez a különbség az ezós és a gondolkodó ember között. Amúgy meg mi célból ollózol ki magadnak kis mondatokat és azokra válaszolsz? :D

2017. máj. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Csak remélsz, hogy a jövőben a fontos kérdéseket valaki majd megválaszolja helyetted és benne lesznek a tankönyvekben is."


Te meg bebetonozod magad a tudomány jelenlegi álláspontján (pedig bevallottan tartalmaz még hiányosságokat, illetve az sem elképzelhetetlen, hogy egy 50 éve elfogadott megállapítás hiteltelenné válik egy új felfedezés kapcsán). Ami pár éve mesekönyvnek, scifinek számított, az ma már tudomány. Érdekes, nem? A fantázia viszi előre a világot. Neked sem fantáziád, sem önálló gondolatod nincs sajnos. Ez már már vallásos fanatizmus, ezért mondtam, hogy a tagadó szkepticizmus is vallás. És még csak észre sem veszed magad, de az "ezós", meg "vallásos" ember, fúú, az mind hülye... Közben meg te magad vagy a legnagyobb szamár :)


"Amúgy meg mi célból ollózol ki magadnak kis mondatokat és azokra válaszolsz?"


Nagyjából mindenre reagálok, de így legalább tudod mire reagáltam pontosan. Most végre összeállt a kép, fény derült a titokra, ugye, kedves "gondolkozó"?!

2017. máj. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Tessék, már megint mérgesnek tűnsz. Kérsz egy kamilla teát vagy vagy egy füves cigit?

"Te meg bebetonozod magad a tudomány jelenlegi álláspontján"

Ez koran sem igaz, mert már előzőleg is kifejtettem az álláspontomat. Például ott vannak a gravitációs hullámok, amikről már régóta sejteni lehetett, de csak nemrég igazolták a létezésüket. Ha megvan a támpont a többire már következtetni lehet csak le kell vonni a logikus következtetéseket. Persze ezek igazolásra várnak és nem kerülnek rögtön a tankönyvekben.


"Nagyjából mindenre reagálok, de így legalább tudod mire reagáltam pontosan. Most végre összeállt a kép, fény derült a titokra, ugye, kedves "gondolkozó"?!"

Nem, nem reagálsz csak kiollózol néhány szavat és arra reagálsz nem a részletekre. A részletekre nem tudsz reagálni csak jóslatokba bocsátkozol, de közben teljesen felesleges dolgokat hozol fel vagy párosítasz, hogy elvond a figyelmet a valódi kérdésről. Amikor a részletekről kérdezlek azt mondod, hogy kérdezzem meg a virtuális világod teremtőjét. :D

2017. máj. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!