Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szerintetek, ha egy beteg...

Szerintetek, ha egy beteg baba születik egy családba, annak van valami fentről jövő mondanivalója? Nem biztos, hogy jól fogalmaztam meg a kérdést, de szerintem értitek!

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 11:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%
Nincs. De sokaknak könnyebb, ha belemagyaráznak valamit. Pedig lehet, hogy csak orvosi hanyagság történt pl.
2010. máj. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Igen,egyértelműen.Ilyen helyzetben lehet a legtöbbet tanulni szeretetről,megértésről,türelemről,alázatról...
2010. máj. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
79%

Szerintem életünk minden eseményének van mondanivalója. Valamit halkan közöl a lélek, - pl. egy kis köhögéssel - és van, amit hangosan, pl. egy daganatos megbetegedéssel. A baba fogantatása pillanatában választ magának egy sorsot (ily értelemben a szüleit is). Minden, ami ettől a pillanattól történik vele olyan, mint egy lecke, amit a lelkében, lelkével meg kell oldania.


Ahhoz, hogy megismerjük, megértsük ezeket az üzeneteket, léteznek különböző módszerek. Ha már elfogadtam, hogy ez az állapot (mint a kérdésben a beteg baba érkezése) egy feladat, egy üzenet, akkor innen már könnyebben tudok lépni tovább és segítséget kérni-elfogadni.

2010. máj. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

mindennek van oka!Elmesélek egy sztorit..Általában a beteg testbe született lelkek a legfejlettebbek,vállalják az áldozatot önzetlenül egy másik lélek fejlődése érdekében..nem pontosan idézem,a saját szavaimmal mesélem el mit olvastam egy ezzel foglalkozó látnok könyvében.

volt egy szegény család 11 gyerekkel,haldoklott a házaséletük,munkalehetőség alig volt,az asszony újra teherbe esett(biztos katólikusok voltak..)

Mikor megszületett a kislány,süket-néma és vak volt!Ezek mellett mindenki nagyon megszerette,teli volt szeretettel,mindíg bújt,és puszilgatott mindenkit..Mikor megszületett,a családban az ő érdekében hatalmas összetartás kerekedett,soha nem voltak még így,mint egy igazi nagy család,minden munkát megosztottak,együtt tudtak működni a kislány érdekében.A szülők közti viszony megjavult,helyrejöttek az anyagi problémák,kiegyensúlyozott életük lett,és már nem voltak a testvérek sem ellenségesek egymással.Mikor megtörtént ez a fajta változás,és a legszeretetteljesebb családi életet élték,a kislány hirtelen meghalt egy tüdőgyulladásban.Az élete fő célja az volt ezzel,hogy megmutassa,a szeretet mindennél hatalmasabb!13 megváltoztatott embert hagyott maga után a nyolc éve alatt..mikor érezte,hogy beteljesítette a feladatát,nem küzdött az életben maradásáért,elment...

2010. máj. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, mindegyik nagyon tanulságos volt és elgondolkodtató! Az elsőnek azt üzenem, hogy egy orvosra nem lehet rábizonyítani semmit, csak nézd meg hány baba születik oxigénhiánnyal, ami miatt károsodik! Még ennél komolyabb rendellenességeket sem vesznek észre:-(
2010. máj. 19. 12:42
 6/20 anonim ***** válasza:
73%

Azt nem tudom, hogy mennyire tudjátok, de a lélek választja ki, hogy hova szeretne születni mert ő tudja mi az a környezet ahol "könnyen" megvalósithatja az életfeladatát. Még akkor is a szülők csak arra az északára jönnek össze amikor megfogan. Vagyis a lélek választ a család pedig segít neki, mint ahogy a lelki úgy a testi fejlődésben is.

Azon sokat gondolkoztam én is, hogy miért vannak testi és szellemi fogyatékos emberek, vagy olyanok akik egész életükben betegek, és arra jutottam, hogy szerintem ez egy büntetését az előző életük cselekedetei miatt.

2010. máj. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Az is furcsa és nem tudom ti megfigyeltétek -e, de legtöbbször ezek a gyerekek szerető családba kerülnek olyan emberekhez, aki szeretik egymást és stabil a kapcsolatuk, és nem éppen a legszegényebbek. Én sem mondom, hogy gazdagok vagyunk, sőt messze nem, de azért amire szüksége van eddig sikerült neki megadni.
2010. máj. 19. 14:01
 8/20 anonim ***** válasza:
85%

Tartom a véleményemet. Mindenben bele lehet magyarázni valamit, mert úgy könnyebb elviselni, amit ránk mér az élet.

De ha mindenki letehetné a gondját egy kis batyu képében és utána azt mondanák, hogy mindenki válasszon - akkor bizony mindenki a saját kis batyujáért menne vissza..

2010. máj. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Utolsó igazad van én bizony újra bevállalnám az én kis batyumat!!
2010. máj. 19. 15:43
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

genetikai rendellenességek, dohányzás, alkohol, drog, nagy megterhelések, gyógyszerek, vitaminhiány vagy többlet mind mind okozhatja a gyerkőc betegen születését.

Elkaphat tőled is valami súlyosat, illetve lehet hogy a magzati fejlődése folyt le valamilyen szempontból rosszul, ezést felépítésében hibás.

Régen a súlyos beteg gyerekek meg sem születtek, vagy pár órával a születés után meghaltak.

Tudom, kegyetlen most ezt mondani, de lehet hogy jobb volt akkor, mint egy életet végigszenvedni, és végigszenvedtetni vele.


Nincs ilyesfajta jelentése, de te sok türelmet és önfeláldozást tanulhatsz vele, kényszerűségből.

2010. máj. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!