Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Miért ilyenek az emberek?...

Miért ilyenek az emberek? Miért nem látnak túl a saját kis világukon?

Figyelt kérdés

Én megértem, elfogadom, ha valaki nem hisz a természetfeletti dolgokban, de ugyanezt elvárom, hogy a masik is tartsa tiszteletben azt, amiben én hiszek.


Ha ezen az oldalon valaki szellemel, bármilyen természetfeletti dologgal kapcsolatban kérdez valamit, rögtön idióta a többség véleménye szerint (persze olyan is van köztük,aki tényleg az sajnos, aki nagyon unatkozik).


A másik jolly joker az alvasparalizis, bármire ami éjszaka történik, ,,biztos nem úgy volt az, csak alvasparalizi volt."


Ha a gyerek fura dolgokat lat, biztosan olyan filmet nézett.


Én gyerekkoromban nem nézhettem tvt. Azzal telt az idom, hogy kinnt voltam a kertben.

Rendszeresen láttam a lakás egyik sarkában a boszorkány szerű alakot (akkor még nem tudtam beazonosítani). Valamint egy másik fekete alakot, aki sokszor ott volt mellettem, mikor játszottam.

Voltak barátaim óvodában, de inkabb egyedül játszottam. Soha senkinek nem meséltem azokról, amiket lattam.


Aztán egyre ritkábban voltak ilyen dolgok.


Az utóbbi időben viszont megint előjöttek, persze nem olyanok, mint gyerekkoromban, de nem kezdem most felsorolni.


Nem vagyok őrült, teljesen hétköznapi eletet élek, de valószínűleg a többség így is bolondnak gondol, mert ,,szellemek, természetfeletti lények nem léteznek".

Elég csak egyszer tapasztalni és teljesen megváltozik az ember véleménye.


Az unokaöcsém kiskorában egy férfi alakot látott rendszeresen, akitől nagyon félt. Egy eset nagyon megmaradt. Éppen játszottunk vele, mikor egyszercsak ledermedt, legörbült a szája és mutatott egy bizonyos irányba. Mi pedig éreztük, ahogy teljesen lehűl a szoba, nagyon ijesztő volt.

Éjszaka, mikor felébredtem egyszer náluk, én is lattam egy férfialakot, de nem féltem tőle, ott ült velem szemben. De tudom, csak ,,alvásparalizis" volt. Hát persze.


Szóval miért nem lehet elfogadni, hogy van olyan része a világnak, amit még nem igazán ismerünk?

Miért kell ilyen szűk látókörűnek lenni és egyből valami tudományos magyarázatot keresni mindenre, vagy egyszerűen csak lebolondozni a másikat?

Persze nem a csalókra gondolok, akik jó pénzért szellemet idéznek, meg energiát küldenek, hanem hétköznapi emberekre, akik lattak/éreztek olyan dolgokat, amikre nincs tudományos magyarázat.



2018. márc. 24. 12:03
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
18%
Hidd el, hogy nem vagy százas. Ez nem személyeskedés, de egy bolond sem hiszi magáról azt, hogy bolond. Ez gondolom valami örökletes dolog nálatok, hogy mindenkinek mentális problémája van.
2018. márc. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
19%

Nem tunik fel neked hogy mindenki kiskoraba latja ezeket?? Sajat szavaidbol idezek:


"a gyerek fura dolgokat lat, biztosan olyan filmet nézett"


"Az unokaöcsém kiskorában egy férfi alakot látott"


Ezek nekem mind azt mondjak hogy mivel kicsik es felosek ezert bekepzelik. Es egy ket felnott aki nem eleg intelligens hogy ezt megertse (kinojje) azt felnott koraban is kiserik ezek a parak.

2018. márc. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan ilyen válaszra számítottam, nem csalódtam.
2018. márc. 24. 12:09
 4/29 anonim válasza:
21%
Nem gondolod, hogy nem mindenki masban van a hiba, hanem benned?
2018. márc. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem mondtam, hogy másban van a hiba. A hangsúly azon van, hogy az ember mindent megpróbál belemagyarázni egy általa ismert fogalomba, és ha a masik erről máshogy vélekedik, másban hisz, akkor rögtön bolond.
2018. márc. 24. 12:20
 6/29 anonim ***** válasza:
18%
Mit lehet azon tisztelni ha valaki annyira hülye, hogy bizonyíték nélkül hisz random mesékben?
2018. márc. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:
22%
Ha 100 emberbol 1 lat szellemeket, akkor szerinted ki a bolond, az az 1 ember vagy a tobbi 99?
2018. márc. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
11%

"Persze nem a csalókra gondolok, akik jó pénzért szellemet idéznek, meg energiát küldenek, hanem hétköznapi emberekre, akik lattak/éreztek olyan dolgokat, amikre nincs tudományos magyarázat."


Ok is csalok

2018. márc. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
66%

A válaszomat három részre kell bontsam.


1. " Miért nem látnak túl a saját kis világukon?" Mert nem érdekli őket a kis világukon túli -esetleges- valóság. Felfedezéséhez nem fűződik érdekük, és -főleg kényelemből- abban a tudásmátrixra támaszkodnak, amit ismernek. Nem kényszerítette őket semmi a kis megszokott valóságzugukból való kimozdulásra. Tudod, ez a csoportdinamika egyik fontos szabálya: igazodj a csoprt által meghatározott átlaghoz, különben kiközösítenek. Javaslom, keress olyanokat, akik hozzád hasonlóan gondolkodnak és látnak.


2. "Szóval miért nem lehet elfogadni, hogy van olyan része a világnak, amit még nem igazán ismerünk?" Miért is kellene elfogadniuk olyasmit, amit nem látnak? A képtelenségük nem hiba, nem bűn, ugyan! Cserébe, hogy ők nem fogadják el a te világlátásodat, jogodban áll negligálni az övékét: tudod, ahány ember, annyi valóság. Az az övéké, neked jogod van a tiedhez. Pont. Keresd hasonszőrűek társaságát.


3. Mi lenne -ha csak a példa kedvéért- nem arra pazarolnád az időd, hogy a világlátásodat elutasítókat meggyőzd valamiről, amit csak te tudsz tapasztalni? Mondjuk töltsd az időd a saját tehetséged ápolásával :) Ha túl nagy benned a feszültség amiatt, mert -nevezzük így- túlságosan kívülálló vagy, írj a látottakból irodalmi művet. Vagy fesd meg! Többre mész vele.

2018. márc. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
32%

Az efféle "hitek' könnyen ön- és közveszélyes szintbe csaphatnak át. Gondolom te se szeretnéd, ha a szomszédod mindenféle természetfeletti támogatással szerelne gázvezetéket, mert ő hiszi, hogy azt meg tudja csinálni. Ugyanez vonatkozik rád is, te mondhatod, hogy nem vagy őrült, én meg azt mondom bizonyítsd be. Mondani bármit lehet...

Ugyanez vonatkozik a szellemedre is, ha valami mérőműszerrel dobnál fel ide pár furcsa mérési eredményt, hát az ember azt mondja, hogy ok, ennek lehet alapja. De az, hogy te "tapasztalsz" ilyet.. Kit izgat? Lehet agyadganatod van, vagy valami, egy jelenség megfigyelése nem egyenlő annak objektív leírásával, pláne nem egyenlő a magyarázatával. Ennyi erővel jóskabá full részegen a kocsmából hazatántorogva is láthat szellemet miután kétszer fejbeverték sörösüveggel, és nincs kisebb hitele a szavának, mint a tiédnek, mert a szubjektív nézőpont csak egy vélemény, és nem tény.

2018. márc. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!