Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Miért ilyenek az emberek?...

Miért ilyenek az emberek? Miért nem látnak túl a saját kis világukon?

Figyelt kérdés

Én megértem, elfogadom, ha valaki nem hisz a természetfeletti dolgokban, de ugyanezt elvárom, hogy a masik is tartsa tiszteletben azt, amiben én hiszek.


Ha ezen az oldalon valaki szellemel, bármilyen természetfeletti dologgal kapcsolatban kérdez valamit, rögtön idióta a többség véleménye szerint (persze olyan is van köztük,aki tényleg az sajnos, aki nagyon unatkozik).


A másik jolly joker az alvasparalizis, bármire ami éjszaka történik, ,,biztos nem úgy volt az, csak alvasparalizi volt."


Ha a gyerek fura dolgokat lat, biztosan olyan filmet nézett.


Én gyerekkoromban nem nézhettem tvt. Azzal telt az idom, hogy kinnt voltam a kertben.

Rendszeresen láttam a lakás egyik sarkában a boszorkány szerű alakot (akkor még nem tudtam beazonosítani). Valamint egy másik fekete alakot, aki sokszor ott volt mellettem, mikor játszottam.

Voltak barátaim óvodában, de inkabb egyedül játszottam. Soha senkinek nem meséltem azokról, amiket lattam.


Aztán egyre ritkábban voltak ilyen dolgok.


Az utóbbi időben viszont megint előjöttek, persze nem olyanok, mint gyerekkoromban, de nem kezdem most felsorolni.


Nem vagyok őrült, teljesen hétköznapi eletet élek, de valószínűleg a többség így is bolondnak gondol, mert ,,szellemek, természetfeletti lények nem léteznek".

Elég csak egyszer tapasztalni és teljesen megváltozik az ember véleménye.


Az unokaöcsém kiskorában egy férfi alakot látott rendszeresen, akitől nagyon félt. Egy eset nagyon megmaradt. Éppen játszottunk vele, mikor egyszercsak ledermedt, legörbült a szája és mutatott egy bizonyos irányba. Mi pedig éreztük, ahogy teljesen lehűl a szoba, nagyon ijesztő volt.

Éjszaka, mikor felébredtem egyszer náluk, én is lattam egy férfialakot, de nem féltem tőle, ott ült velem szemben. De tudom, csak ,,alvásparalizis" volt. Hát persze.


Szóval miért nem lehet elfogadni, hogy van olyan része a világnak, amit még nem igazán ismerünk?

Miért kell ilyen szűk látókörűnek lenni és egyből valami tudományos magyarázatot keresni mindenre, vagy egyszerűen csak lebolondozni a másikat?

Persze nem a csalókra gondolok, akik jó pénzért szellemet idéznek, meg energiát küldenek, hanem hétköznapi emberekre, akik lattak/éreztek olyan dolgokat, amikre nincs tudományos magyarázat.



2018. márc. 24. 12:03
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
29%

"Miért nem látnak túl a saját kis világukon?"

Mert a mi világunk látható, kogikusan magyarázható, téteéeli bizonyíthítóak, vagy pedig már bizonyított tételeken alapuló logikus feltételezések.

A saját 'kis' látható, a fentieknek megfelelő világunkon kívül a láthatatlan van.

Kérdésednek ez a része tehát: 'Az emberek egy része miért nem fogadja el, hogy a másik része látja a láthatatlant?'

.

Hirosímában és Nagaszakiban bebizonyosodott, hogy Einstein E=mC^2 egyenlete helytálló.

Ha az igen nagy energiából álló szellem anyagiasulna, láthatóvá válna, mint anyag. Eddig semmi baj. Kevés anyag is látható.

A baj akkor kezdődne, amikor az anyagiasult szellem újra energiává válna.

Mindenütt, ahol a szellem visszatérne az anyagi világból a saját világába, Hirosíma/Nagaszaki lenne.

Ezt ezoterikus elven megcáfolni nem lehet.

Aki tehát ilyet hisz, az álmodozása világában él.

2018. márc. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
17%

"Ha az igen nagy energiából álló szellem ...."


Miért feltételezed, hogy nagy energiából áll?

2018. márc. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
44%

Te elfogadod, hogy én nem hiszek benne, én elfogadom, hogy Te hiszel benne.

Viszont nem én írom ki gyakorira, hogy szerintem nem léteznek szellemek, miért hisztek bennük?

Ez olyan kérdés, mint mikor kiírják, hogy miért nem hiszel Istenben? Mert csak.

De most te is meg akarsz győzni minket, hogy neked van igazad. És lehet, hogy így van. De amíg nincsenek bizonyítékok, addig bizony nem fogok hinni neked. Fejlődik az informatika, egyre könnyebb képeket, videókat szerkeszteni, még nehezebb lesz meggyőzni az embereket.

Személy szerint nincs bajom az ilyen feltételezésekkel, érdekesnek tartom a dolgot, hogy léteznek. Szeretek ilyen videókat is nézni, de nem hiszek bennük.

Az viszont már zavar, mikor olyan elvakultan hisz bármilyen dologban az ember, hogy azt mindig hangoztatnia kell.

Régen egy lány osztálytársam azt mondta, hogy ő nem hisz a szellemekben, tudja, hogy léteznek.

Kérdem én? Honnan?

2018. márc. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
20%

"Miért feltételezed, hogy nagy energiából áll?"

Mert ha pár tíz gramm abyag hasadása elég volt Hirosímához, ahhoz, hogy látható legyen, legalább pár gramm anyag ekvivalens energiája kell.

2018. márc. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
66%

Az EMBER 3 dolog miatt lett az aki:

1. Test

2.Lélek

3.Szellem

Ennek a szentháromságnak vagyunk a megvalósulása.

A hármasból nem lehet elvenni egyet sem,Anélkül,hogy EMBERRŐL beszélnénk.

2018. márc. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
27%
#15 vagy nem, főleg, hogy 3/2-re abszolút nincs bizonyíték , meg közvetett sem.
2018. márc. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
27%
A kérdésedet csak az 1. bekezdésig olvastam. Nem várhatod el másoktól, hogy tartsák tiszteletben amit te hiszel csupán azért, mert te is tiszteletben tartod a másik hitét. Másokkal szemben semmilyen elvárásod nem lehet, hiszen ők mások, te megint más vagy. Max magaddal szemben lehetnek elvárásaid. Hogy én mit gondolok a te rizsádról az az én véleményem és hogy te erről mit gondolsz az a te gondolatod.
2018. márc. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
69%
"Szóval miért nem lehet elfogadni, hogy van olyan része a világnak, amit még nem igazán ismerünk?" Mert az emberek, többnyire félnek az ismeretlentől.
2018. márc. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként erre az általad is írt alvásparalízis a legjobb példa. Nagy divat lent mindenre "ráhúzni".
2018. márc. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, hidd el, hogy veled nem stimmel valami! Senki se látta, csak te!
2018. márc. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!