Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Mi lehetett ez?

Mi lehetett ez?

Figyelt kérdés
Körülbelül 4 éve tőrtént hogy az unokatesómmal a számítógépnél űltünk és ugye szembe pont kilétét látni az udvarra mert ott van egy ablak. És apukám pont motorral behajtott mert pont hazajött munkából. És erre a másik szobából lehetett egy olyan hallani mint ha egy kisbaba monda volna hogy apa. Ez rohadt vélelmetes bolt és az egészben az a durva hogy unokatesómmal együtt halottam mert amikor megszólalt a hang egymásra néztünk réműlten. És gondolom esély egyenlő 0 hogy ugyan azt gébzeltük volna. Már nem abban a házban lakunk de visszagondolni durva hogy velünk élhetett egy szellem. Szerintetek mi lehetett, lehet hogy csak az uccáról hallottunk egy kisbabát aki pont akkor mondta hogy apa?
2018. aug. 16. 08:06
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért telóról vagyok és bevan kapcsolva a javítás.
2018. aug. 16. 08:11
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyetlen szó még nem jelent semmit. Ha esetleg többször történt volna, vagy összekapcsolódott volna más jelenségekkel is, talán... de így, ez semmi.

Évekkel ezelőtt, diákként dolgoztam zúgó gépek (fröccsöntő robotok) mellett. Ha az ember néhányszor tíz percen keresztül hallgatja ezeket a gépeket, egy idő elteltével úgy tűnik, hogy értelmes szavakat "mondanak". Volt, hogy hirtelen felkaptam a fejem, mert úgy hallottam, mintha valaki a keresztnevemen szólítana. De abban a pillanatban rá is jöttem, hogy csak félrehallottam a gép hangját.

2018. aug. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 thoomas26 ***** válasza:

Ennyi információ alapján valóban lehetetlen megítélni, hogy mi lehetett ez. Az a tény, hogy mindketten egyszerre hallottátok ugyanazt, természetesen kizárja, hogy képzelődtetek volna. Tehát ha mind a ketten egyszerre, ugyanazt a szót halljátok, akkor minden bizonnyal a szó el is hangzott. Hogy kintről szűrődött-e be, vagy egy szellemi tevékenységet észleltetek-e, ezt így már lehetetlen megmondani.


Ettől függetlenül persze a szellemi tevékenységek észlelése sokkal gyakoribb, mint azt gondolnánk. Egyfelől, mert a legtöbb ember észre se veszi (mert nem hisz benne, s így nem tudja vagy nem akarja észrevenni), másfelől a legtöbb ember nem mer róla beszélni. Szellemek bárhol és bárkinél lehetnek, s jelenségeket is produkálhatnak bármikor, melyek egészen eltérőek lehetnek. Biztosan azonban rámondani egy jelenségre, hogy szellemi tevékenység volt, meglehetősen körültekintést igényel.

2018. aug. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Ez a dolog után már nem történt hasonló egyszer sem, csak így visszagondolva ijesztő volt.
2018. aug. 16. 20:33
 5/10 anonim ***** válasza:

hát most nyáron anyámnál aludtam este faluban.

olyan hangosan ciripelt egy tücsök és olyan furcsán h azt hittem h csak én hallom, mert ojan volt mintha benne lett volna a fejemben.



régebben viszont volt h a tesom a szobájában volt. én nem tudtam elaludni mert hallottam h zenét hallgat. bementem hozzá és megmondtam h kihuzodhatott a zenelejátszoja mert hallom a zenét.


persze ö most nem hallgatott zenét. szegényt felébresztettem s azt mondta h megbolondultam.

addig hallottam a zenéjét amíg fel nem kelltettem.

azt hittem h viccel. h valojában most kapcsolta ki a zenelejátszoját. csakhogy az éjjeli szekrényen volt a lejátszoja kikapcsolva.


pedig addig hallottam halkan a zenét amíg át nem mentem hozzá és amíg cibáltam öt.


az ö szobájában gyakran éreztem h valami megérint. volt h hideg bizsergést éreztem a karomon egy pontban. azért se mentem be soha a szobájába. már elkökltöztünk. anyánk nem is rednezkedett oda be. azota se megyek oda be és az anyám csak a hidegkonyhába megy át rajta és max a ruhákat szárítja ott.

2018. aug. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hmm... nagyon érdekes.
2018. aug. 17. 05:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Szellemek nincsenek, valószínűleg a szomszétból szűrődött be a hang vagy az is lehet hogy anyukátok mondta csak épp berekedt vagy megtört a hangja. Egyébként minden ember aki gyakran észlel “szellemeket” vagy valami szeren van és behaluzza, vagy mentális gondjai vannak, de akárhogy is mind a kettő meglátszik rajta és egy egézséges ember nem úgy néz ki mint ők.
2018. aug. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ez attól még para, apudnak mesélted, hátha tud valamit. pl elvetélt tesó, valami hasonló,

mert nekem volt hasonló jelenségem nem hang csak az az érzés minha lenne még valaki, azt bátyámnak (köztem-közte 15 év) részletesen elemetük és kiderült hogy lett volna egy esetleges nővérem aki ha jól emlékszem 9-10 évvel lenne idősebb nálam, csak abortusz lett, 4gyen vagyunk tesók vérszerint 2 báty és egy öcs (17-15 és 2,5 a kor kül.), és csak a közép pálya tapasztalta...

2018. aug. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem volt elvetetett tesóm, van egy nővérem és anyukámék nem is akartak többet.
2018. aug. 31. 07:16
 10/10 anonim ***** válasza:
ohh, akkor, szimplán fura sztori.
2018. szept. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!