Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Lehetséges, hogy nekem ez a...

Lehetséges, hogy nekem ez a legelső életem? Milyen az ember, aki a legelső életét éli? Vagy még csak nagyon kevés volt neki?

Figyelt kérdés
2010. júl. 19. 23:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%

Igen lehetséges.

Ahogy mindenki másnak is.

2010. júl. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
44%
Mindenkinek csak 1 élete van. Megszületünk majd meghalunk. Ennyi. Szeretném hinni, hogy nem így van, de sajnos ezek a tények. Aki mást mond magát ámítja. Ettől én még hívő vagyok. Csak ebben nem hiszek.
2010. júl. 20. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
60%

Privátban küldd el a születési dátumodat ha érdekel és segítek.


Namaste

2010. júl. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 BlackSword ***** válasza:
61%
Figyelj kérdező... Csak az emberiség halhatatlan, az ember viszont halandó... Ezért élünk, szaporodunk (egyesek, mint a nyulak), hogy ez a végtelen vonal fennmaradjon... A logika és az ésszerűség minden alapját nélkülözi a lélekvándorlás, meg a reinkarnáció... Bizonyos szempontból nézve az ember a legjobban megtervezett gép a földön... Élünk, alkotunk, maradandót hozunk létre, és bizony néha hibázunk... Ez benne van a pakliban... Badarság lenne azt feltételezni, hogy lesz egy következő, és egy azt követő (és így tovább) életünk... Egyszer élünk... Tegyük ezt emlékezetessé, és maradandóvá azzal, hogy a későbbi generációk is emlékezzenek rá... Csak a történelem, és a művépszetek tesznek halhatatlanná...
2010. júl. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt elfelejtettem leírni, hogy aki nem hisz a lélekvándorlásban, az ne válaszoljon! :-) Köszönöm :-) (utálom a hittérítőket :S)
2010. júl. 20. 11:32
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Helló.


Szerintem az ember jelleme mutatja meg, kinek milyen fiatal a lelke. Minél erkölcsösebb/önzetlenebb valaki, annál "fejlettebb"/öregebb. Ez nem azt jelenti, hogy aki nagyon önző az értéktelenebb lenne...nem, ilyenről szó sincs, csupán nem élt még meg annyit, hogy észrevegye, az önzés a "rossz". :)


ui.: Namaste. Kíváncsi vagyok a segítségedre én is. Ha megengeded elküldöm én is a születési dátumomat neked. Jelezz ha oké. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Hát azért kifejezetten önző éppen nem vagyok, de önzetlennek se nevezném magamat... Még mi utal az ember jellemében a fejletlenségre ezen kívül? Vagy csak ezek? Erkölcsösnek szerintem erkölcsös vagyok, például soha nem szoktam csalni, vagy ilyesmi.
2010. júl. 20. 11:43
 8/30 anonim ***** válasza:
74%

Mivel a lélekvándorlásról van szó, ezért egyértelmű, hogy a lélek mutatja meg mennyire "öreg" valaki, hány életet élt. A lélekhez pedig egyetlen "tulajdonság" rendelhető...és ez a jellem. erkölcsösség az önzetlen/önzés mértékét mutatja meg. Ha valaki full önzetlen, azt jelenti, hogy egyenértékűnek tart mindent és mindenkit. Azaz mindenki érdekét egy szintre emeli, ezért önzetlen, és egyébként az igazi szeretetnek az alapja is ez. Amiben van ragaszkodás, az már vágyra és az pedig az önzésre vezethető vissza...a szeretetben pl nincs olyan, hogy "fáj"...az már nem szeretet. Nagyon mély és rejtett oldala van ennek az "ellentétpárnak", önző/önzetlen. Önzőnek könnyű leni, de önzetlennek...a legnehezebb a Földön...s pont ezért ez a lényeg, mert a lélek túl él, tehát egyértelmű, hogy fejlődik is...és mégis meddig? amíg el nem érte az önzetlen állapotot, és akkor jöhet e következő "szint". Ehhez vannak segítségek különben, el sem hinnéd, hogy mennyi minden összefügg a világban...:P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Köszi :) Hát mindig nagy "belső csatákat" vívok magamban az önzőségem miatt, mert végülis én néha szeretnék önzetlen lenni, meg tudok is nagynehezen, de igazából én önző vagyok. És néha nem is akarok önzetlen lenni egyáltalán.
2010. júl. 20. 12:15
 10/30 anonim ***** válasza:
71%

nos erre egy mondás ha nem haragszol...:)


Az ördög legnagyobb trükkje az volt, hogy elhitette, nem létezik. :)


ui.:minden ember önző...de van akinek akad elég lelki ereje, érettsége, ami a lelke "korából" adódik ugye, hogy felülkerekedjen cselekedeteiben ezen az önzésen, és egy idő után, ha folyamatosan figyeli magát az ember, akkor az önző gondolatok helyett, az önzetlen vesz át a helyet. :) Nevezhetjük ezt a harcot az emberben, Isten és Sátán harcának. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!