Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Csak én félek baromira attól,...

Csak én félek baromira attól, hogy az amúgy is nyomorult életem után nem örök nyugalom és üresség jön, hanem újjászületek mondjuk indiai csatornatisztítóként vagy vágóhídi állatként?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Emberként is nyomorult életem van (krónikus beteg, sovány, depressziós és szűz csóró férfi), ezért alig várom, hogy végetérjen ez a kálvária, de qrvára félek attól, hogy mi lesz utána, mert nem hiszek a halál utáni örökkévalóságig tartó semmiségben és létezés nélküliségben. Nem akarok még egy ennél is nyomorultabb létben továbbélni.

Ti nem féltek ettől?



2020. nov. 20. 21:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Jogos felvetés...ha végre bebizonyosodna a lélek létezése, a visszaszületések folytonossága, akkor mindenkinek logikusan az lenne az érdeke, hogy béke és jólét legyen mindenhol a bolygón, bárhová születünk, mindenképp élhető legyen...de ugye ezt nem kutatják 🙄

Szerintem ez az egyház egyik legnagyobb bűne, hogy évszázadok alatt halomba máglyára rakta azokat a gondolkodókat, gyógyítókat, látókat akik a szellemi utat tanították volna...

2020. nov. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Nyugi, előbb utóbb ki fog alakulni az életed.
2020. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%

"krónikus beteg, sovány, depressziós és szűz csóró férfi"

És mi a kifogásod arra, hogy ezeken nem változtatsz?


1. krónikus beteg - milyen betegség?

2. sovány - egyél rendesen és találj valami neked megfelelő testmozgást

3. depressziós - pszichológus, mentálhigiénés terápia és türelem segítségével sokat javíthatsz ezen. Nem mellesleg a mozgás is sokat segít.

4. szűz - hát... erre te is tudod a megoldást ;) Keress nőt. (Ha a kinézeteddel nem vagy megelégedve, akkor gyúrj rá a 2-3. pontra és lesz egy normális kiállásod meglásd.)

2020. nov. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#3: Autoimmun betegség (mozgásszervi).


#2: Hogy érted, hogy előbb utóbb kialakul? Az biztos, hogy változni fog, de az is változás, ha totál lerobbanok meg az is ha milliárdos menő leszek.

2020. nov. 20. 22:43
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
Valami pozitív dolgot is tudsz esetleg mondani vagy gondolni, vagy álmodni?
2020. nov. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%

"Hogy érted, hogy előbb utóbb kialakul?"

#2-es ezt biztatásnak szánta. Mert bizony szükséged van biztatásra

2020. nov. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak Te parázol kérdező. Én is félek. Sőt a legdurvább az hogy egész életemben nem sokat változtam. Pedig látom már hogy azért ilyen az életem, mert nem sokmindet tettem azért hogy jobb legyen. Viszont továbbra sincs erőm változtatni, pedig ebbe az életmódba már többször hajszál híján belehaltam.

Attól félek leginkább hogy ugyanilyen életem lesz mint a mostani. Mert azt látom akik rosszabb körülményekből indultak, azok valamiért fejlődni tudtak. Szóval én attól nem félek hogy rosszabb lesz, mert szerintem ott van számomra a megoldás kulcsa. Attól viszont félek hogy kb ugyanaz lesz. Mert ugyanezekkel az eszközökkel újra ugyanide fogok jutni, és újra nem tudok változni. Ha ez lesz akkor valószínűleg így maradok az idők végezetéig..

2020. nov. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
*ugyanez
2020. nov. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 SZücsöm ***** válasza:
75%
7 es ha van reinkarnáció akkor valószínűleg addig fogod megkapni ugyan azokat a leckéket amíg meg nem tanulod őket. Ha ebben az életedben nem sikerül majd a következőben. Persze csak ha van reinkarnáció.
2020. nov. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

9,

Viszont ebben az életemben én egy negatív, elszívó személyiség vagyok.

Szerintem sokkal kevesebbet adok a világnak - mint amennyit kaptam.

Szüleim is felneveltek, és még most is eltartanak - és azt érzem ezt én nem hogy nullára nem hozom vissza - de még nekik is + szenvedést okozok. Tehát negatív karmát építek jelenleg.

Most akkor ha meghalok szerintem már nem érdemelek meg ilyen szerető családot. És akkor még lejjebb kerülök. Lehet olyan családba, ahol nem kapok ennyi lehetőséget. És mivel rosszabb helyzetbe kerülök, lehet hogy akkor tudok fejlődni, mert gyerekkoromtól rá leszek kényszerítve az önállóságra (legalábbis a világban ezt látom).

De az is lehet hogy most tovább meditálok (ebben az életemben) és elérek egy olyan pontot ahol meg tudom haladni magamban ezeket a belső akadályokat. Vagy akár kiszabadulhatok a rendszerből.

Ha viszont tévedek, és ugyanez lesz - az a lehető legnagyobb szívás - mert akkor újra le kell élem egy ugyanilyen életet - és megint nem fogom tudni megoldani.

A legjobb az lenne ha valóban nem lenne reinkarnáció. Akkor hiába meditáltam ugyan évekig - hogy kiszabaduljak a szamszárából - de a halálommal elérem amit végig akartam - örökre véget ér a szenvedésem.

2020. nov. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!