Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit gondoltok erről az elmélet...

Mit gondoltok erről az elméletről?

Figyelt kérdés
Sok ronda, másik nemnél esélytelen ferfi van a világon. Ők lehetséges, hogy tudatosan választották ezt a fizikai testet, hogy így még inkább a szellemi felemelkedésre, meditációra, a reinkarnáció folyamatából hamarabb kiszabadulhassanak? Vagy, ha nem is mind, de jó páran direkt ebből a célból születtek le másik nem számára előnytelen testbe, hogy nyugisan meditálhassanak és ne váljanak a nők nyújtotta élvezetek rabjává? Csak szomorú, hogy erre már nem emlékszik, aki leszületett, de bizonyos erre utaló jeleket tapasztalhat.

2021. ápr. 3. 13:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg mindennek oka van. Hogy ez választás kérdése? Nem tudom.

Akár igen, akár nem, mit érdemes tennie egy ronda embernek, milyen más módjai vannak annak, hogy szimpatikus lehessen.

Van humora. Tud zenélni. Művelt. Választékos. Finomlelkű. Szeretetteljes. Emberséges. Hmmm... eszes.

Vagy a másik oldal: jól keres.

A nők által nyújtott élvezetek rabságot okoznának?

Akkor olyan párt kell választani akivel nem jössz ki jól :D

A meditáció és a szellemi növekedésre való törekvés nem kellene ellent mondjon vagy akadályozza a testi létet.

A testtől nem elfordulni kell, hanem élni benne, minél teljesebben.

Van aki számára ez a teljesség kimerül a testi élvezetekben.

Ha valaki számára ébresztő jelleggel bírt a szellemi irányba a folyamatos elutasítás, akkor igazad lehet.

2021. ápr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem,ez csak menekülés a valóság elől.
2021. ápr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Grimfox ***** válasza:
66%
Oka van a küllemének az ilyen embereknek, de nem az, hogy ők választották. Aki a szellemi fejlődésre akar koncentrálni, annak nem számít, hogy néz ki. Ők ezt nem választották, erre "kényszerültek. A reinkarnáció, és karma nem kívánság, alapján működik, hanem a tetteid eredménye. Amíg élsz, és cselekszel, alakíthatod jó, és rossz irányba is. Miután meghaltál, már nincs rá módod.
2021. ápr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem Isten teremtett és formált minket olyanná amilyenek vagyunk. Minden az Ő akarata szerint történik. Ő már a jövőnket is tudja előre.

Remélem nem baj, hogy ezt ideírtam a "karma" szekcióba :)

2021. ápr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 SZücsöm ***** válasza:
62%

4 Aha szóval isten akkora p*cs vagy esetleg balfék hogy nyomorék,szellemi fogyatékos,pszichopata,stb.stb. sorsra kárhoz 1es lelkeket míg mások kb. "istenkirályként" élhetik életüket.


És ezt mind úgy hogy csak 1 szer tapasztalhatják meg a földi létet és ezen élet alapján döntetik el hogy nyaralni vagy szenvedni fognak e a végtelenségig.


+ Még a jövőnket is tudja tehát igazából szabad akaratról és megmérettetésről se igazán beszélhetünk. Isten előre eldönti hogy ki kerül a mennybe és ki a pokolba. Hisz ő teremt téged és azt is látja hogy mi lesz a munkájának a végkimenetele.


Hmmmmm.... "érdekes" egy isten.

2021. ápr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
62%

#5: Isten egyeseket azzal teszi próbára hogy sokat ad nekik, másokat pedig azzal hogy keveset ad nekik, vagy csapásokkal sújtja őket.

Próbatétel céljából vagyunk itt. Próbára teszi a hitünket azáltal hogy kétségek támadnak bennünk Vele kapcsolatban.

Én így gondolom.

2021. ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 SZücsöm ***** válasza:
23%

Én meg úgy gondolom hogy az nem próba ha valaki olyan szintű szellemi fogyatékossággal születik hogy még a saját létével sincs tisztában.


Szerintem az nem próba ha valaki 1 hónaposan vagy tizenévesen elhuny.


Szerintem az se próba hogy ha valaki úgy éli le az életét hogy az esélyt se kapja meg arra hogy lásson,halljon stb.


Szerintem az se próba ha valaki olyan szellemi torzulással születik hogy nincs morális iránytűje viszont helyette kap jó adag pszichopátiát.


Szerintem az se próba amikor valaki olyan nyomorult körülmények közé születik hogy 2 választása van éhhalál vagy feladni az emberségét.


És hogy ne csak negatív példákat írjak szerintem az se próba amikor valaki olyan pozitív életkörülményekbe születik le konkrétan minden téren hogy lényegében már a földön is a paradicsomba él és konkrétan semmi oka nincs a bűn elkövetésére.


Az meg nem egy mindenkit egyformán szerető mindent tudó mindenható istenre utal aki ekkora p*cs hogy szándékosan taszít le egyeseket a szakadékba míg másokat felemel. És bizony jóval többen vannak a szakadékban.


+ Mi abban a próba ha már akkor tudja az isten a jövőt amikor már megteremtett minket? Hisz ő vájta ki az utat számunkra a mennybe vagy a pokolba hisz a te verziód szerint ő teremt olyan lelkeket akiknek a biztos sorsa a pokol mert isten azt szánta nekik.


Ha ugrik a szabad akarat és teljes mértékben függ a porhüvelyed minden porcikája isten akaratától akkor nem beszélhetünk próbáról mert nincs kit próbára tenni.


Én így gondolom.

2021. ápr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%

#7: Azt gondolom, hogy Isten nem tér-időben létezik. Tehát számára ezek, hogy múlt vagy jövő "nem léteznek". Ezért nincs értelme Őt a tér-időben keresni... nem fogod megtalálni, hacsak Ő nem akarja. Csak Te mozogsz a tér-időben, Ő valószínűleg jóval "magasabb síkon" létezik.


Megértem amiket írsz, de honnan veszed Te azt, hogy Istennek az lenne a "dolga", hogy itt valósítsa meg nekünk a Paradicsomot ??


Az majd később lesz, Feltámadás után. Az élet nagyon rövid ideig tart, bármilyen nehéz és fájdalmas is sokaknak ez az élet.

A túlvilági élet viszont az örökké valóságig tartani fog.


Én így gondolom ;)

2021. ápr. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Grimfox ***** válasza:
81%
Elég sok ponton egyetértek veled SZücsöm, csak a predesztinációval kapcsolatban jegyeznék meg valamit. Nem az isten vájja ki az utat neked, ő csak mindentudó, ezért tudja, hogy fogsz dönteni. Nem hozza meg helyetted a döntéseket, csak a lélek teremtésének pillanatában már tudja, mi lesz a sorsa, mert ennek az istenképnek az egyik fő tulajdonsága az, hogy mindentudó. Ennek ellenére persze elküldi a lelket a földre. Ez úgy tűnhet, mintha a lélek esélyt kapna a változtatásra, de valójában az isten már tudja, hogy mi lesz a végkifejlet. Sok morális, és logikai kérdést felvet a dolog, nem érdemes vele szétoffolni a kérdést.
2021. ápr. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 SZücsöm ***** válasza:
100%

Grimfox

Igazából ha a válaszoló istene teremt meg olyanná és tesz olyan körülmények közé hogy ezeket a döntéseket hozzam meg akkor én nem látom a különbséget.


Abban viszont egyetértek hogy bölcsebb dolog ha türtőztetem magam mert az én szememben olyan lyukas a vitapartnerem elmélete/hitvilága/válaszai hogy az örökkévalóságig irkálhatnám a válaszokat.

2021. ápr. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!