Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit gondoltok erről az elmélet...

Mit gondoltok erről az elméletről?

Figyelt kérdés
Sok ronda, másik nemnél esélytelen ferfi van a világon. Ők lehetséges, hogy tudatosan választották ezt a fizikai testet, hogy így még inkább a szellemi felemelkedésre, meditációra, a reinkarnáció folyamatából hamarabb kiszabadulhassanak? Vagy, ha nem is mind, de jó páran direkt ebből a célból születtek le másik nem számára előnytelen testbe, hogy nyugisan meditálhassanak és ne váljanak a nők nyújtotta élvezetek rabjává? Csak szomorú, hogy erre már nem emlékszik, aki leszületett, de bizonyos erre utaló jeleket tapasztalhat.

2021. ápr. 3. 13:48
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

#19: Az "én Istenem" nem feltétlenül az a fajta keresztény Isten, akire Te gondolsz. Alapvetően igazságos, de az "igazság pillanata" elsősorban a feltámadás napján jön el szerintem.


Mielőtt hozzám vágod, hogy kitalálok magamnak egy Istent, azért írom hogy ez az istenkép erősen hasonlít az Iszlám istenképéhez például.


Hülyeségnek tartom, például hogy valakik imádkoznak, és ennek hatására feltétlenül segítséget várnak. Csak példaként írtam ezt, szóval a brazil szappanoperákból ismert keresztény istenkép tökéletes hülyeség. SZERINTEM.


Nem akarok mellébeszélni, de én azt érzem, hogy az igazságérzetedet zavarja, a rengeteg emberi szenvedés, illetve a predesztináció. A predesztináció lehet, hogy nem terjed ki minden tevékenységedre, de azt gondolom, hogy milyen csapások érnek arra például igen. Szóval ez nem reinkarnáció miatt van. SZERINTEM

Isten nagyon is megtorol dolgokat ha úgy látja jónak, ártani nem tudsz Neki, hiszen a teremtménye vagy és lehet hogy a komplett tér-időt is Ő teremtette. Kezdetben nem volt más csupán Isten.

Én azt gondolom, hogy alapvetően jóságos és megbocsátó, de azért én kissé félek is Tőle. Szóval meg tud "haragudni".


Nem tudom miért lenne az a "tökéletesség" kritériuma, hogy Isten például ne mutathasson érzelmeket a teremtményei felé. (Feltámadás napjára gondolok elsősorban).


Biztosan van rengeteg lyuk, de nem is vállalkozhatok arra, hogy ezeket betömködjem, sok mindenre azt kell mondanom: "nem tudom hogyan működik pontosan".

Mégis a koncepció alkot egy koherens egészet, és iránymutatást ad arra nézve hogyan kell élni a földön.

2021. ápr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
12%

#20: Ha abszolút nem lenne képes arra hogy érzelmeket mutasson, akkor hogyan lehetne kegyelmes vagy jóságos ????

Értem amit írsz, csak számomra ez nem a tökéletesség kritériuma.

Isten ítélkezni fog felettünk. Úgyhogy nagyonis számít hogyan viselkedünk.

2021. ápr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%
# 19, 20: Még annyit hozzátennék hogy az Ószövetség istene is közelebb áll ehhez a képhez amit én igaznak érzek.
2021. ápr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Grimfox ***** válasza:
49%

Nem hiszem, hogy istennek kegyesnek, igazságosnak kell lennie. Ez csak az ítélkezés feltétele és ezek is emberi tulajdonságok. Mivel nem hiszek az ítélkezésben sem, ezért nem gondolom, hogy szükséges számára a kegyelmesség. A jóság meg elég relatív. Szerintem a jóság emberi fogalom. Ugyanígy kegyetlen sem lehet, félreértés ne essék.

De pontosítsunk kicsit. Nem egészen azt írtam, hogy nem képes semmilyen érzelmet kimutatni. Azt írtam, hogy ha lehet neki ártani, akkor nem tökéletes. A negatív érzelmek tökéletlenné tennék.


Abban nem értek egyet, hogy isten ítélkezni fog felettünk. Kétlem, hogy valami, ami tökéletes, elvárja a tökéletlentől, hogy helyesen döntsön. Ha jóságot keresel az istenben, nevezheted jóságnak azt, hogy adott a képességünk, hogy jól döntsünk. Emberi léptékkel mérve persze. Viszont abban egyet értek, hogy számít, hogyan viselkedünk. Csak szerintem nem isten miatt. Részemről elmondtam a dologról, amit itt el lehet, ezért kiszállok a te, és Szücsöm beszélgetéséből.


Yahwéról(az ószövetség istenéről) inkább nem kezdek bele a beszélgetésbe.

2021. ápr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

A rondaság belülről fakad ha rondának érzed magad rondának fognak látni.

Nézzük meg pl Mick Jagger-t vagy Kieth Richards-t szerinted problémáznak? Volt nőjük?

2021. ápr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!